ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Дек 2019 16:20

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 359 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Ние ги лъжем,че работим,а те ни лъжат,че ни плащат....
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 10:21 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
max написа:
Ма ти безработен ли си бе несретнико? Изритали са те значи от работа а? Знаех си аз. И другите били зле щото не те вземали на работа пък ти си най-великия? Отдавна ми беше ясен, само се правеше на много кадърен, имащ собствен печвливш бизнес... :ROTFL :A1.gif

max, ти няма ли да спреш с квалификациите най-накрая? Чела съм те и в друг формат, значи можеш! каква е тая злобия и виртуални храчки от нейде на майната си, не мога да разбера! Толкова ли е сложно да разбереш, че ситуациите навсякъде се променят- както тук, така и в третия свят, а още по-зле в т.нар незнайно защо бял свят? Виждаш, изчезват хиляди професии, хиляди работни места, фирми фалират, работещите търсят алтернативи.
Или не виждаш по-далече от носа си???
Я да те питам, ти точно и само за метеоролог ли си учили и точно и само това ли работиш? И само с това образование ли си останал? Докторската титла не е толкова ценна, колкото тапия за заварчик и е крайно време да започнеш да цениш хората, които полагат усилия да придобиват знание, образование и професия, различни от наличните.

В неговия случай проблема е или в сивито , или в някоя нарочена за HR кифла, дето халхабер си няма от подбор!
Аз бих го взела на работа, щото знам, че ще върши работа, ако, че изглежда или се прави на талибан!:)
А го знам, щото не е много трудно да прецениш човек от пет приказки и едно ръкостискане!

Да работиш , като наемник и да изкарваш пари като свободен на пазара на труда е чудесна комбинация /и аз я правя от години/, но , в някои случаи изтощава и съсипва тотално. Не е за всеки, особено за мухльовци, дето 'предпочитат да работят в лъскав офис на бюро!" Ти какво можеш, освен твойта си 'работа'? Питам, не се заяждам и споменатата квалификация не е за теб, в случая.

По темата- пипнах сивито на едно девойче, което искаше да смени административната си длъжност в една прехвалена компания - никой не го канеше на интервю. Работеше на 900 бруто. Поканиха я на интервю още на първото място, в което пусна след корекцията. Дадох й точно три съвета за интервюто и вече е с договор за 1.5 /старт/ + доста сериозен пакет социални придобивки. За същата административна работа, в същия град..

Линкът е на българския съюз по заваряване. Там има предостатъчно инфо за директен контакт с фирми и отговорни лица.
Добри заплати дава Ивайло Пенчев в завода си в Летница /walltopia/, но пътуването не е проста работа..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 11:12 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Пращам си и моето CV на ЛС.
Дали има някъде работодател даващ социален пакет включващ едноседмична спа почивчица два пъти в годината? Защото парите са едно, купоните за храна и те не са нищо особено, но виж почивката от нервите- съвсем различно нещо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 15:37 
~~~~
~~~~

Corey написа:
Дали има някъде работодател даващ социален пакет включващ едноседмична спа почивчица два пъти в годината? Защото парите са едно, купоните за храна и те не са нищо особено, но виж почивката от нервите- съвсем различно нещо.

Да!
- частно здравно осигуряване- лукс
- частично плащане на горното за членове на семейства
- акции
- безплатна лятна детска градина
- фитнеса и тениса-също
- безплатен обяд ИМА /ти да видиш:)
- 2 пъти годишно тимбилдинг, вкл и в чужбина
- бонус за едноседмична почивка /твоя гъдел:)
- дискаунт карта за пазаруване с отстъпки в 150 фирми
- денонощен телефон на доверието с дежурен психолог
- два пъти годишно бонус
и т.н...
в чужда фирма на територията на нашата държава.

Че има, има, но ти не си за там. Тежиш си на мястото :B4.gif и ще си плащаш жертвите!:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 15:39 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Бърби написа:
max, ти няма ли да спреш с квалификациите най-накрая? Чела съм те и в друг формат, значи можеш! каква е тая злобия и виртуални храчки от нейде на майната си, не мога да разбера! Толкова ли е сложно да разбереш, че ситуациите навсякъде се променят- както тук, така и в третия свят, а още по-зле в т.нар незнайно защо бял свят? Виждаш, изчезват хиляди професии, хиляди работни места, фирми фалират, работещите търсят алтернативи.
Или не виждаш по-далече от носа си???
Не е за всеки, особено за мухльовци, дето 'предпочитат да работят в лъскав офис на бюро!" Ти какво можеш, освен твойта си 'работа'? Питам, не се заяждам и споменатата квалификация не е за теб, в случая.

Случайно да си забелязала, че само към него и към теб се държа по този начин? И знаеш ли защо? Каквото почукало-това и отговорило. Той е първенецът по сеене на обиди и злоба във форума, а ти си първенецът по високомерие и надменност. Ето защо към вас така, към другите - по друг начин! Аз реагирам по този начин, свиквайте, просто няма как да се променя :roll:
Какво друго трябва да мога по-точно? Заварчик ли? Мерси, аз си имам работа отдавна, която ме радва и ме храни и не съм изпаднал дотам, че да трябва да се преквалифицирам.
Вдигнаха ми заплатата от януари още, щото са доволни, така се прави на запад. За безплатния хотел и банкет за Коледа през декември вече бях писал.
Минали не минали 2 месеца от последната ми отпуска от следващата сряда отново излизам в отпуска. Ще съм в Австрия на ски в Алпите. А следващата отпуска и тя вече чука на вратата-в началото на юни две седмици на почивка в Тоскана във Флоренция... Какви социални придобивки те патили с които се хвалиш в България :?: :?: :?: :O7.gif Дай някакви по-убедителни аргументи, че да започна да съжалявам, че не работя в България. :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 15:51 
~~~~
~~~~

max написа:
Бърби написа:
Какви социални придобивки те патили с които се хвалиш в България :?: :?: :?: :O7.gif Дай някакви по-убедителни аргументи, че да започна да съжалявам, че не работя в България. :A1.gif

Аз и високомерие и надменност? :lol: :lol: :lol:

За социалните придобивки- току що го написах по-горе в отговор на друг потребител.
За ските в Австрия- не ми ги хвали. Половината ми приятели /и в момента/ са там, за десети път, щото е по-евтино. Мен просто не ме кефи тоя начин на разпускане. А и предостатъчно съм скитала по други континенти. Но ти дерзай щом ти е за сефте и мислиш, че точно с това трябва да се хвалиш.:)
Извън темата/подсказка:
Мойта почивка другата седмица ще е във Велинград, следващата в Хисар, после имам Еленски балкан и малко Шумен+ седмица в Жеравна. С какво точно ми се хвалиш, че не се сещам?
С мястото или с лукса/ съмнителния/ на твойта почивка или, изобщо с това, че почиваш?
Не те разбирам и това е!:(

Не искам да казвам, че избиваш комплекси, честно, заклевам се, ама...

И защо, изобщо, трябва да коментираме социалните придобивки, които са само елемент от съвременното робство на наемника????

Можеш ли да затвориш страницата, да простиш, да си простиш / утре било прошка/ и да започнеш да общуваш нормално във форума с нас двамата?[b]:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 17:29 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Max е жертва на една доста добре организирана система, в която те експлоатират като роб, бачкаш като куче, залъгват те с някакви уж социални придобивки и почивки, с някой мизерен коктейл, който е толкова снобски, че сигурно ги е срам дори да си набучат една мизерна хапка от 5 грама хайвер върху хапка хляб. Очевидно е, че той си избива комплексите във форума, но за съжаление е толкова жалък, че даже не знае дори това как да направи като хората, че поне някой да му повярва на глупостите, които пише :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 20:48 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Бърби написа:
- денонощен телефон на доверието с дежурен психолог

Уха. Ще спра да звъня на разни другарчета посреднощ вече.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 21:24 
Форумен дух
Форумен дух

Бърби написа:
+ седмица в Жеравна. С какво точно ми се хвалиш, че не се сещам?

Намери с кво да се похвали, със седмица в Жеравна. Ми че тва е моето село, там имаме къща - възрожденска дървена двуетажна с веранда и голям двор, където съм прекарвал ВСЯКО лято и продължавам да наминавам оттам, когато се връщам от Германия. Точно с Жеравна ли намери да ме изкушиш, тя си ми принадлежи и имам чудесни спомени и преживявания от там.
2013 лятото бях там, а също и през есента на 2014. Аз ли нямам време или някой ме експлоатира в чужбина, че не схванах :?: :A1.gif
Ето цветно доказателство от къщата ни в Жеравна, още от 1979 г., когато бях невръстно сладко дете... :wink: най-големият съм от децата на снимката
Изображение
И отново в Жеравна 2014 г.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2016 3:54 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
max, ти колко години бачкаш вече в тази Германия вече! Аз, с 4-5 години работа на черно там, не ми се налага да работя вече. Всяка вечер поркам уиски и водка на корем и нагъвам дюнери. Никакъв гастарбайтер не си, истинските гастарбайтери ходят на почивка в Амстердам и Бангкок. В Жеравна и Алпите ходят пенсионерите! :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2016 5:06 
~~~~
~~~~

Извън темата/подсказка:
max написа:
Бърби написа:
Точно с Жеравна ли намери да ме изкушиш, тя си ми принадлежи и имам чудесни спомени и преживявания от там.
2013 лятото бях там, а също и през есента на 2014. Аз ли нямам време или някой ме експлоатира в чужбина, че не схванах :?: :A1.gif
Ето цветно доказателство от къщата ни в Жеравна, още от 1979 г., когато бях невръстно сладко дете... :wink: най-големият съм от децата на снимката

Прекрасно място, нали?:)
Неслучайно съм го избрала...А ти ми се хвалиш с Алпите и Тоскана :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2016 8:40 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Когато повече от година си навън, най голямото ти желание е, да се завърнеш поне за миг в родните си места. Няма по голямо удовлетворение да чуеш родна реч и да се срещнеш със старите си познати.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2016 9:34 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
max написа:
когато се връщам от Германия.

Виж как сам се издаваш, празна главо... Германия е твоя дом, а се връщаш от там :O01.gif :O01.gif :O01.gif :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2016 10:14 
Форумен дух
Форумен дух

Бърби написа:
Прекрасно място, нали?:)
Неслучайно съм го избрала...А ти ми се хвалиш с Алпите и Тоскана :lol: :lol: :lol:[/offtopic]

За съжаление вече доста о$рано от мутренска култура и грозни новопостроени палати, които нямат нищо общо с традиционната жеравненска архитектура и я загрозяват.
Жеравна вече не е това, което беше.
Изображение
Изображение

-- Нед Мар 13, 2016 11:19 --

aruba_man написа:
max, ти колко години бачкаш вече в тази Германия вече! Аз, с 4-5 години работа на черно там, не ми се налага да работя вече. Всяка вечер поркам уиски и водка на корем и нагъвам дюнери. Никакъв гастарбайтер не си, истинските гастарбайтери ходят на почивка в Амстердам и Бангкок. В Жеравна и Алпите ходят пенсионерите! :O01.gif

Ми че аз и в Амстердам съм ходил на почивка, а ти стигна дотам да бачкаш в дюнерджийница в Шумен за 350 лева, помня ти темата, където питаше къде търсят работници в дюнерджийница, и ми се хвалиш...Толкова ли са ти ниски ценностите в живота-да поркаш вечер и да нагъваш дюнери??? :BB07.gif
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2016 21:55 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Стара ти е информацията. 420 лева вече е минималната заплата. България е на първо място по увеличение на заплатите в процентно съотношение. :D Кво да правя в Германия? Tя запада. Скоро някой арабин ще те измести от работата ти и има да търкаш пейките в арбайтзамта. Всички българки те отбягват и гледат да си хванат някой турчин или арабин! Ти записвал ли си се със сънародничка там? Едва ли. Пък тук съм абонат всяка седмица при Вaля Сифитo. Даже наскоро се записах и на курс по хипноза и почти успявам да се самодрогирам и спестявам луди пари от наркотици. Толкова ми хареса курса, че го платих за цялата година. :A1.gif

Извън темата/подсказка:
В Амстердам щом не си пушил трева и не си ходил на червените фенери, все едно не си бил там. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2016 22:26 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Извън темата/подсказка:
Щях да се изрежа дебело на тема Пътят от Жеравна до Германия... Така и така Чопъра имал бан, някой трябва да го замества. Но всъщност ми стана малко жал, най- вече защото Макс е най- вече жертва на израждането на комунистическия дървен тип образование и възпитание. Давай го по-лабежно бе, човек! Успял- не успял, с образование- без образование, с голяма или с не толкова голяма заплата...
Тоя повсеместен шаш, който старата червена система е набивала в главите на всички, е голям генератор на бъдещи неврологични проблеми. И защо? Ми я си представи че ееей така отидеш без написано домашно в училище? Или пък избягаш от час ей така, за да гледаш за 110-ти път "Лимонаденият Джо". А?! И какво толкова? Какво ще стане? Или пък кво- вече не сме доктори, а едни такива обикновени среднисти. И какво от това? Ето, няма нищо страшно.Страшно ще е ако мозъка ни продължи да е овързан със старите, ръждясали червени окови.

А, да не забравя заместването на Чопъра, който споменах в началото. Ами, да ти иба метереологичния антибългарски балон, който ползваш вместо глава. Срам!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 359 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Дек 2019 16:20

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: