ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Апр 2021 17:09

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: .: Пътеписи
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2021 21:33 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
(автор на темата)
Ходихме с момчетата на Силистра. Аз карах Таратайчо с идеята ако много се изморя, на връщане някой от тях да кара. Пътят беше изключително здрав. На отиване една дупка имаше ... и аз я оцелих. Е, като приближихме Силистра дупките се увеличиха и реших да не се мъча да ги избяхвам с резки маневри при 90 км/ч. На отиване лошо впечатление ми направи открадната мантинела; някакво безсмислено, че и продължително, ограничение на скоростта до 30 км/ч ( има го и в двете посоки ) И в Браничево на последният пътен знак, преди табелата за край на населеното място, някакъв идиот залепил политически афиш за мажоритарно избиране. Подобни афиши имаше залепени по голяма част от пътя и на една автобусна спирка, на която хората бяха написали името на населеното място. Е, от тея афиши, не се виждаше цялото име.
Понеже един познат ми звъня по пътя докато отивах, телефона остана в жабката наказан и като пристигнахме го забравих. Затова не можах да направя снимки. Това е снимка от един приятел, който беше с нас: Изображение
И те си имат мръсно море, ама го наричат Дунав.
Имат много хубав парк. Едва ли са го направили на един път, защото е много голям с доста места за отдих и деца. Парка е успоредно с реката. Имат вековно дърво в парка и някакви руини, наподобяващи нашият "стар град". На дървото има табелка с надпис 1910 година. Има доста кафе автомати в парка, съответно и доста препълнени кошчета. Не видях някой да разхожда куче с размер поне на немска овчарка. Все някакви малки породи ГМО. Имаше един възрастен мъж, който се придвижваше с велосипед. Той беше много разочарован, че никой от останалите възрастни хора в парка не носи шах.
На връщане бях добре и пак аз карах. Към 110 км ми беше в едната посока. На връщане май имаше повече дупки. Добре, че пътя беше все направо по главния и имаше само ограниченията на населените места и това тъпото 30...имаше и едно 50 колкото да вземеш някакъв завой...ама на връщане, когато имам да качвам баири, това 50 ми развали засилката.
На връщане зад мен имаше два тира с номера от една южна държава. Единият ме изпревари на някое от ограниченията на скоростта, ама другият се притесняваше. Първия избяга, втория си спазва правилата и не смее. По едно време гледам първия намалил и пуска през едно известно време десен мигач. Питах авера какво значи това и той ми обясни. Като се изправи пътя, стана ми жал за тоя отзаде, пуснах на свободна и дадох десен мигач. Аз не ги обичам тия работи да изпреварвам. Много опасно ми се вижда. Предпочитам да се движа със скоростта на предния, отколкото пожарникарите да ме вадят.
От време на време когато край пътя имаше патрулка с камера, отзаде чувах нещо от рода на "ето ги ( и тук определение за грешна сексуална ориентация при мъжете )ите".
В Силистра на входа ( съответно на изхода ) има много странно кръгово кръстовище - обикаляш около бензиностанция. Мисля, че и в Търговище имаше нещо подобно.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Апр 2021 17:09

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: