ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 28 Май 2020 9:37

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво е това? - II част (тайното гробище)
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2010 10:26 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Наистина прилича на нещо такова. Що се отнася до броя на алианите той не е толкова малък. В региона /Шуменско, Търговищко, Разградско, Русенско/ има доста алиани, наричани още казълбаши или алевии, които всъщност са обикновени мюсюлмани-шиити.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011 17:26 
Ако бяха християнски, все щеше да има нещо като кръстчета. Приличат на мюсулмански - често са закръглени отгоре. Ама тези надгробия приличат на бетонни колчета. Макар че защо не, това са имали хората да ги почетат. На най-десния камък има някакви резки, букви ли са ? Може ли да го снимаш отблизо ? Свещи не се виждат. Гробовете не са в гори тилилейски. Сега е така, но по турско време тук е била гола поляна и са се виждали. Даже отлична гледка може да е имало наоколо. По този път са минали стотици хиляди турски войници в продължение на векове. Горе са табиите, долу казармите в крепостта Шумен. И сражения са се водили, например през 1828 г. точно от северозападния ъгъл са атакували руснаците. Имало е ранени, сигурно е имало и починали от рани. Може да не са имали време и транспорт да ги закарат до гробището техните другари, тогава мюсулманското гробище е било до Томбул джамия. Такива парцалчета съм виждал май на едно теке, гробница на почитан от мюсулмани свят човек, пак търся доказателсва за "турската версия". На дървото табелка ли се вижда, какво пише ? Изобщо трябва да се намерят хората, които се грижат за тези гробове, вижда се, че има такива и да се разпитат. Историята е интересна !

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2011 10:56 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
(автор на темата)
Координатите отдавна не са тайна. Показал съм ги и в Уикимапия. Гн Станков е един много ококорен гост от там. :B4.gif
Ето ги и на скрийншот от Уикимапия. Координатите са долу в ляво:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2011 11:21 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 23 Юни 2008 15:54
:shock: Току що осъзнах, че съм била там, но тогава ги нямаше парцалаците по клоните. И току що осъзнах, че лятото, често ми се е налагало да минавам пеш оттам. ( Дано липсата ми на координация и този път да ме е подвела )

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2011 18:48 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
(автор на темата)
Жокер за гатанката от темата за гатанките. На тази сателитна снимка го има онзи строеж. :wink:
Запа, много по-голям е от онова да профилакториума.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Май 2012 3:46 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 03 Ное 2008 6:16
Ако мястото е това за което си мисля, а по катрата ми прилича точно на него, турската версия малко започва да куца. Последно, когато минах от там, преди около 20 години, гробовете изглеждаха малко по-различно - бяха в малко по-добро състояние и имаше от онези метални кутии с вратички, в които се поставят запалени свещи по гробовете. Почти винаги имаше пресни свещи и много парафин. И цветя също. Та точно заради свещите ми се струва, че не ще да е турско. Но всичко това в случай, че говорим за едно и също място. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Мита от близкото бъдеще за тайното електронно оръжие на СССР

в Политика

barbus

32

5538

31 Май 2015 5:32

Търся част за спирачка

в Велосипеден форум

Фройд

2

2144

27 Юли 2015 17:23

Как ви действат рекламите и какво мислите за тях?

в 123

barbus

9

3388

24 Авг 2015 20:03

Какво мислите за механа "Старият рицар" ?

в За форума

КамелияКолева

0

1036

25 Сеп 2017 20:33

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 28 Май 2020 9:37

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения