ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Ное 2019 11:46

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Малки Шуменски истории
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2012 17:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2009 9:08
(автор на темата)
Като бях малък едно лято имахме пионерско поръчение да запишем народни песни от нашите баби за да не се забрави народното творчество ... записах две песни от прабаба си но едва ли са се запазили някъде . Та от тука ми дойде идеята да запишем и съберем разкази от нашия живот или дочути разкази от тук от там ... абе да са в една тема защото така се пръскат в различни теми и се изгубват , като разказа на Бирка за момчето и кюфтетата :lol: .Може да са с по няколко изречения , кой колкото може , няма значение че е написал ас, вместо аз или е пропуснал някоя запетая .Може и коментари след разказа ... коментарите даже може да са по интересни от разказа :lol:
Е сега сигурно аз трябва да разкажа първата история ... еб2си как се набутах :O01.gif

Тази история се случи когато бях 6 клас .Бях на пионерски лагер в Обзор .За тези , които не знаят пионерски лагер е място ,където летуват пионери ... може да е тухлена сграда а може и да са дървени бараки с плац . В случая беше комбинация от двете , ограден с телена ограда и врата , която се заключваше в случай , че лагеруващите диванета не им дойде на ум да предприемат не регламентирани разходки , без екскурзовод :O01.gif ... което не ни спираше де :O01.gif . Тоалетната и умивалника бяха общи и се намираха в отдалечения край на плаца ... това ще изиграе ключова роля в разказа или по точно ще е причината за разказа. Момичетата бяха в тухлените сгради по 5-6 а момчетата в дървените бараки по двама .Аз се паднах в една барака , която граничеше със телената ограда разделяща ни със друг лагер на не помня кой град беше .Телената ограда беше обрасла със храсти и дървета , така че другия лагер почти не се виждаше . Бараката имаше предверие и стая .Всичко си беше нормално , закачахме си момичетата , ходехме на плаж ,до входа разпъваше сергия циганин и продаваше какви ли не дъвки и разни други работи ... докато ... някой не пусна слух че в лагера през нощта около тоалетната обикаля радиобулка .Защо е радио така и не узнах а булка била щото била облечена в бяло , не ходела по земята а летяла на една педя над над нея . До тук добре , само че една вечер ми се доходи до тоалетната по голяма нужда .Било е сигурно към 12 , 1 щото всичко спеше .За да отида до тоалетната трябваше да премина един ред от бараки , който беше разположен в полукръг около плаца , да премина плаца и чак тогава да стигна до тоалетната , която светеше нощем .Е да ама като си спомних за радиобулката и как трябва да премина цялото това едва , едва осветено пространство , ме достараша и се отказах , но продукта на обмяната на веществата пък напираше да излезе на свобода . Реших да предприема бързи алтернативни мерки за да отстраня проблема . Сетих се че мога да се издрусам в един найлонов плик ... тогава нямаше найлонови торбички . Ще се издрусам аз ама в стаята не става , щото съквартиранта може да се събуди . Реших тая работа да я свърша в предверието .Извърших цялата операция бързо и прецизно , ооообаче сега пък бях с торба с лайна в ръцете ... още по-компрометиращо .Не мога да я хвърля никъде без някой на сутринта да не я намери . Тогава реших да изляза пред бараката и Par Awion ( по въздуха ) да я изпратя в другия лагер .Проблема беше че дърветата на оградата между двата лагера не бяха много ниски ... трябваше да я изпратя под доста голям ъгъл и достатъчно силно да я засиля . Разкрачих се завъртях над главата си торбата и когато достигна оптималната скорост на въртене отпуснах пръстите на ръката си и .... торбата полетя в мрака , спазвайки точно зададения курс и траектория и се приземи нейде между бараките на съседния лагер . Кой знае на сутринта колко са се чудили кой се е изцвъкал между бараките и защо аджеба и всеки е викал не съм аз :O01.gif Така завърши моето голямо нощно ср@не :O01.gif

Последна промяна JohnnieSmokerR на 04 Яну 2012 11:27, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Малки Шуменски истории
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2012 18:27 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Джони , не мога да спра да се хиля , бе човек ! :A9.gif

Твоя разказ ме подсети за една история . Била съм на 10-11 години и с родителите ми и техни приятели бяхме на палатки около хижа "Павел Делирадев" в Средна гора. Наоколо имаше много малини. Ама много. Целите склонове бяха отрупани с малинаци. Ние беряхме по цели кофи и после нашите си правеха вино , конфитюри . Наоколо , в голям диаметър беше пусто .Жива душа нямаше.
Един ден отново отиваме с кофите на малинака и в далечината сред малиновите храсти виждаме човек. Беше клекнал. Когато ни видя леееко се понадигна и що да видим - един много известен наш актьор. После пак клекна. Беше любимец на всички по онова време, имах цяла тетрадка с изрязани негови снимки. И изведнъж го виждам на живо сред малинаците в Средна гора. В първия момент помислих ,че ми се привижда. Но и другите го видяха. Беше направо невероятно. Аз , лудата фенка да видя идола си на това пусто място!
Хвърлих кофата и хукнах по баира към храстите ,където клечеше ......Той нямаше време да реагира и да ме спре. Когато приближих до любимеца си - що да видя! Смъкнал си гащите ,едно бяло дупе , клечи и напъва .... А дотогава не можех да си представя ,че любимецът на цяло поколение ходи в тоалетна....Ей така се разбиват идоли. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2012 18:30 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Извън темата/подсказка:
WTF Джони...Абе тъкмо вечерях бе.
Едит: Ай сега пък и Амапола с това бело звездно дупе.
Ей на диета ли ще ме накарате да мина.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2012 18:52 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
amapola написа:
А дотогава не можех да си представя ,че любимецът на цяло поколение ходи в тоалетна....Ей така се разбиват идоли. :D

Амапола, водя те с две обиколки:)
Виждала съм един президент / не иде реч за ГП/ да полива оградата до външния кенеф на една култова кръчма в кв изток.

п.п Темата е дискриминационна! Само за шуменци и малките им истории:)))
за нас, селянията, ще пуснете ли отделна тема? :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2012 18:58 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2008 0:13
Извън темата/подсказка:
Темата се заформя като "Малки Шуменски ла*няни истории"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2012 11:24 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

(автор на темата)
Амапола преживяла си културен шок , след като си видяла че и културата има задник :O01.gif
Е Бърби аз те смятам за шуменка така че ... всеки може да напише някаква история независимо от кой град е и къде се е случила историята , може даже да е в чужбина .
Коре извинявай за развалената вечеря ама се канех сигурно от половин година да я пусна тая тема и съм улучил подходящия момент :O01.gif
А историите са такива каквито са ... лайняни ,пикливи , драйфани , любовни , романтични , тъпи ... абе всякакви . И не пишете в подсказки ... нали това е коментар

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2012 20:08 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

(автор на темата)
Толкова много истории сте написали че чак не мога да се вредя да напиша и аз нещо
Не знам дали казармата прави от момчето мъж ... като се замисля който си беше л@йнар , такъв си и остана .Мога да кажа обаче със сигурност , че през тия две години са се се случили доста повече интересни случки отколкото за две години от цивилния живот . Може би това е училището което трябва да мине мъжа за да стане мъж , за да е подготвен за изненадите в живота , а може би не ... кой знае
Тази история се случи лятото на втората ми година в казармата .Спомням си бяхме се преместили в помещението за уволняващи и са оставали може би месец до уволнението . Бях часови на първи пост , който изцяло се намираше в гората . Доста дълъг П образен пост ,около 3- 4 км а може и повече да е бил . Беше след 12 часа . Омръзна ми да обикалям и реших да чакам смяната на горни ляв ъгъл на П то а караулното се намираше на долния ляв край на П то .Т.е. точно срещу караулното .По този начин смяната на караула се извършваше по бързо , щото ставаше в началото на поста и остава повече време за почивка . По едно време ми омръзна да стоя на едно място и да скъся дистанцията до караулното още и ... както си вървях в мрака ми се стори че с крайчеца на окото си зърнах някаква светлина . Отначало си помислих че това е луната ... забравих да спомена че имаше пълнолуние ... та си помислих че луната осветява някоя полянка в гората , но нещо ме зачовърка че има нещо особено в тази светлина .Спрях се и се върнах една крачка назад .... и да наистина имаше светлина а особеното беше че имаше млечно-синкав цвят . Казах си м@мка му точно на мен ли трябваше да се случи и то в края на службата , да прецакам уволнението . Кляках ставах гледах под различни ъгли светлината си стои там и си свети , без да издава звук и без да премигва . Спомням си че целия бях настръхнал ... не ме беше страх по скоро чувствах че това е някаква неизвестна опасност , опасност , която неудържимо ме привлича ... като магнит железни стружки Реших че на всяка цена ще отида да разбера , какво е това .Пуснах предпазителя на автоматична и съвсем тихичко вкарах първия патрон в цевта .Имаше дървата и храсти , които ми пречеха да виждам ясно светлината . Насочих калашника към светещото нещо и направих една крачка навътре в гората , но колкото и да се стараех да стъпвам тихо съчките започнаха да пукат под краката ми . През нощта в гората е много тихо и чупенето на съчките под краката ми беше все едно че крещях с пълно гърло тука съм и идвам . Спрях се да помисля какво да правя а онова нещо не мърдаше от там където си беше . Реших да преджапам цялото разстояние като Калин войвода и да се изправя срещу това нещо . Бях готов да изпразня целия пълнител ако то направи нещо .Разстоянието беше около 20 метра . Изминах го бързо с насочен автомат ... вдигнах страшен шум и като го наближих на около 10 метра видях че е нещо като цилиндър изправен вертикално около 1 метър. Като стигнах на 2 - 3 метра вече знаех какво е :shock: ... м@мка му изгнил пън ...изкара ми акъла . Винаги съм мислел че дървото трябва да е паднало на земята за да е така изгнило че да свети а това беше още с корените в земята . Откъртих парче от него светеше ми в ръката беше като гъба и се разпрашаваше като го разтрия между пръстите си .Добре че не изпразних пълнителя в него ... щяха да ми измислят прякор ... чукана например :O01.gif . Върнах се на полосата извадих пълнителя и разредих в кепето си . На никого после не разказах за случката :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2012 22:54 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Извънземно дърво. :O05.gif Защо е светел този пън? :shock:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2012 23:41 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
И аз ще разкажа едно свое преживяване в пионерски лагер, което е с по-друг оттенък. Годината е 1987, аз 12-годишен ми е поставен ултиматум, че ако не отида на този лагер, после въобще няма да ме водят на море. Та принудих се аз в първата половина на август през въпросната година да дивея в лагер на Станата на платото край Нови пазар. По същото време там летуваха и деца от дом за сираци. Ние, облагодетелстваните да имаме родители, бяхме около 10 момчета и също толкова момичета. Всички бяхме в една сграда, като бяхме отделени от сираците в отделни стаи. В нашата момчешката настаниха едно от сирачетата по изключение. Ръководителите на лагера се отнасяха с различен аршин към тях и към нас. Тях ги биеха, не им даваха допълнително ядене, когато поискаха, получаваха шамар. На нас допълнително ни се даваше охотно. През времето за сън, докато сирачетата задължително трябваше да спят, ние бяхме проформа на пост на плаца, където играехме карти. По едно време обаче, една от ръководителките ми прибра картите и ни забрани да играем. Ние децата с родители се щуравехме наоколо из поляните и горите, и скучаехме. На три пъти ходихме на 1 км в гората, където имаше някакъв ресторант, откъдето си купувахме югославски шоколад за 3 лева парчето. Аз имах тъкмо 9 лева, за 3 шоколада. Някои от сирачетата момчета плашеха момичетата с уловена мишка. При което възпитателите им метнаха такъв жесток бой. Аз наблюдавах и крехката ми психика не можеше да понесе жестокостта и агресията, които тези невинни беззащитни деца понасяха от възпитателите, които бяха безсърдечни. Това осъзнах какво е да имаш родители и да не си изоставен. И се почувствах благодарен. А банята беше един казан, който се нагряваше от слънцето и беше навън на плочките. Едва издържах 1 седмица там и когато нашите дойдоха на свиждане, аз се менах в Москвича и казах, че повече няма да остана нито минута в този лагер. И те ме прибраха, вместо 2 стоях 1 седмица. Казах на майка ми, че онази възпитателка ми е прибрала картите да ми ги върне незабавно, и онази с неохота и гузна ги върна. Много поуки обаче извлякох от действителността там. Грозна гледка. Седмица след това си заминах на море. А в последните дни на август, когато се прибирахме, небето беше намръщено, сиво. Есента наближаваше, а с това и депресивността от мисълта за началото на поредната учебна година, в която всички ще бъдем пак под строй, с тежките чанти, за да изпълним очакванията за примерния пионер...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012 0:36 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 19 Мар 2008 19:20
Извън темата/подсказка:
Страхотна тема! Продължавайте да споделяте истории, много ми е интересно да чета :O04.gif

We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012 14:58 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

(автор на темата)
amapola написа:
Извънземно дърво. :O05.gif Защо е светел този пън? :shock:

Не знам защо свети но предполагам че светят микроорганизми които се хранят с тоя пън . Само съм чувал че светят , до тогава не бях виждал ... то няма и как да видя щото какво ще правя през нощта в гората . По странното е че за две години само един път видях такова нещо а поделението е изцяло в гората ... много се криехме тогава , забранено ни беше да казваме с какво се занимаваме . Както казваше един старшина ... Носете службата бодро за да могат варненци да спят без гащи :O01.gif . Ако някой се интересуваше трябваше да казваме че сме транспортно поделение обслужващо артилерията .
Забравих да напиша че може да се пишат разкази които сте чували от дядовци , баби или прабаби и прадядовци за войната или за живота им .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012 11:32 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 8:24
Една история от врачанско, която прилича на виц, но от два различни източника знам, че е истински случай.
В едно семейство постоянно имали дразги и мъжа винаги бил от прецаканата страна, като всеки път той се заканвал, че ще сложи край на живота си. След поредния скандал метнал едно въже през рамо, заявил, че слиза в мазата и пожелал всичко хубаво на жена си. тя помислила, че той пак преиграва, но след като не се върнал над половин час се разтревожила. Слезнала в мазата и какво да види - мъжа и виси от гредата :shock: Извикала съседката да седи при тялото (един господ знае защо?!) и хукнала да се обажда в полицията и бърза помощ.
През това време съседката решила да удари кьоравото и почнала трансфер на зимнина от чуждата маза в своята. след като прехвърлила няколко буркана започнала с еднолитровите бутилки с жълтеникава течност. В това време мъжа от гредата се обадил "Ей, ракията няма да пипаш!" (мъжа решил да извърти номер на жена си и само се престорил на обесен - освен през врата се завързал за тавана и през раменете). .......

Последна промяна gavra74 на 20 Яну 2012 12:34, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012 11:59 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

(автор на темата)
Отначало се смях ама края хич не е смешен .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012 12:36 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 8:24
Цензурирано!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012 13:01 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Малка история, за малки човечета, в малък град в едно друго време..
Мразех инжекциите. Иглата винаги ми изглеждаше огромна- почти колкото самата спринцовка..Мразех имунизациите и увещанията, че се прави за хубаво. Бунтарчето в мен не приемаше, че щом не боледувам, като повечето си сополиви другарчета, няма нужда да ми отмъщават с бодеж. Всеки път едни и същи панаири- подреждаха ме в колона, аз правех маймунщини и се смотавах най- отзад..Помня, че се пазарях с едно хлапе да мине вместо мен, а в замяна щях да му отстъпя камиончето, което винаги беше за мен / да ме прости Кольо професора, за боя , дето изяде от мен, докато разбере най-накрая, че камиончетата не са само за момчета)/, но не би...Не ми се разминаваше..Дори и пазарлъкът да минеше, нямаше как да заблудя сестрата..
Един ден...просто ми писна и казах на сестрата-ама защо ще ме бодете, вчера ми сложиха инжекция..Не знам как патката е повярвала на тази идиотска лъжа, но веднага доведоха наште в детската и аз трябваше да давам обяснения за 'онази жена с бяла престилка, която ме инжектира с незнам си какво...' Наште се бяха притеснили, онази откачалка ги натовари двойно с тъпотиите си за врагът в бяла престилка, дето видиш ли, е убол детето им и...всички дружно зачакаха да се случи гадория с 'бедното дете'. Да не говорим, че оня сладур, дето щеше да става ветеринар, за да го научат как да се справя с усойници, съмвсем беше забравил, че ме харесва и...останах сам самичка срещу световния империализъм, тъпата сестра и ошашавените си родители.. Чудото трая цели три дни. Аз така и не се гътнах, но и нямаше време да си играя с деца и да водя битки за единственото камионче/ абе бая самосвал си беше/, щото всяко мое действие- даже и пишкането, беше придружено от наблюдател. От тогава знам, че големият брат винаги гледа, че не трябва да мисля за най-лошото, щото и само си идва и, че едно убождане може и да не е фатално, ако не се вкарваш сам във филми..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Болнични истории

в Медицина

баба Мравка

14

2980

02 Мар 2016 12:29

Запитване за родители с малки деца

в Градски въпроси

GalenaVyrbeva

0