ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Ное 2019 0:22

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как да правим хубави снимки?
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2014 16:31 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Ааа, тая тема не е за мен. Много скъпо всичко. Спирам да ви пиша.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2014 16:49 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
(автор на темата)
Добре покажи ми най евтиният дигитален фотоапарат с матрица еквивалент на филмовата лента 36х24 мм от 1000лева. Или да речем най евтиният такъв. Когато съм търсил точно тези фотоапарати най евтините започват от 5000 лева, но не знам дали бяха професионални. Ако съм се объркал моля помогни ми. Докато лентов фотоапарат може да се купи на символична цена. Много от фирмите произвеждащи филмови ленти фалираха , защото търсенето намаля но това не означава, че с филмовите ленти е конец.
Светломерите бяха много евтини аз моя го смених за компресор за аквариума. В чешките фотографски саитова се предлагаха на символични цени да беше казал можело е да ти купя един.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2014 17:04 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Барбус, за какво му е фул-фрейм сензор не разбрах от цялата история? Той се е ориентирал към лентовия, не заради сензора му, а заради евтинията му и защото явно разполага с такъв...

А за лентите.. Не, конец са. Не се произвеждат вече. Каквото има, това е. А ако искаш да ми докажеш обратното, докажи го по-добре на студентите от НБУ по фотография, дето мятат толкова пари за тях. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2014 20:14 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Не трябва да ходя много далеко за да разбера дали все още се произвеждат кинофилми, защото в града дето живеех Храдец Кралове фирмата ФОМА все още произвежда тези материали, както и негативи за рентгени за задраните заведения и машиностроенето.

http://www.foma.cz/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2014 20:35 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Грешката е моя значи, извинявам се. Но това не променя факта, че излиза твърде скъпо, особено като добавим пари за изкарване на снимките, дали сам, дали в студио. Също така, да не забравяме, че фотоапаратът му е обикновена сапунерка. За предвидените разходи, просто не си струва.

Само да вметна едно нещо, което го каза един преподавател в НБУ - "Фотографията е скъпо хоби".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2014 6:50 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Да така е фотографията е скъпо хоби. Човек започва с евтин дигитален фотоапарат с който може да снима различни неща. След това полека лека се оглежда към различни снимки в Интернет и започва да си мечтае и той да направи подобни. Купува си някои по хубав фотоапарат, но бързо се уверява, че не е това което е искал. Сменя обективи и всичко започва отначало.
Да си призная аз бях хлътнал много дълбоко, като бях решил да подобря техниката си и бях готов да инвестирам. Но жена ми излезе по практична и ме убеди с тези пари да сменим колата си, както и направихме. Чак сега, като сравнявам новата и старата ни кола осъзнавам колко погрешно би било ако бях инвестирал във фотографията. Едно, че нямаше да сменим колата си , а от друга страна пак нямаше да съм доволен от това което имам. Така, че сега ще си остана със Canon a и двата обектива и никакви инвестиции повече. Фотографията е много скъпа и с нищо не облекчава живота ти. Все едно е с какъв фотоапарат ще снимаш след като целта ти е за се забавляваш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2014 9:49 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
Какво не ти харесва на това което имаш,че искаш да купуваш още.

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2014 10:48 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 19 Фев 2013 14:55
barbus написа:
Фотографията е много скъпа и с нищо не облекчава живота ти. Все едно е с какъв фотоапарат ще снимаш след като целта ти е за се забавляваш.

Е как да правим хубави снимки тогава? Като и техниката и здаокулярното устройство са елементарни? :M1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2014 13:53 
.
Аватар

Loveca_ написа:
Ааа, тая тема не е за мен. Много скъпо всичко.

Баш пък много.

Ето нещо ново.
Така
Изображение

Или така

Изображение
бленда: F 10
скорост: 1/640 sec.
фокусно разст.: 37 mm
ISO: 200
режим: Manual

Изображение
бленда: F 5.6
скорост: 1/160 sec.
фокусно разст.: 55 mm
ISO: 100
режим: Not defined

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Последна промяна rosen-shumen на 07 Мар 2014 0:02, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2014 17:07 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Eau_de_Clone: тая "Скина" така като я гледам е филмова, а не с матрица. А това значи, че голяма част от параметрите зависят от фотолентата, а не от самия апарат, както си посочил за ISO (светочувствеността).

Loveca_: преди време съм се занимавал активно с фотография и трябва да имам останали някои стари неща - няколко SLR (без D) фотоапарата, светломери, светкавици и т.н. Мога да ти подаря разни неща ако имаш желание да се занимаваш, но имай предвид, че филмовата фотография сега излиза твърде скъпо заради използваните консумативи (например фотоленти), докато при дигиталната фотография на практика няма разходи за консумативи.

Към китаците: разкарайте ги. Сериозно. Има сравнително резки обективи ~20-100mm втора употреба за добри пари по фотофорумите и ebay. Аз лично от години съм с един Canon EF 28-105mm USM II - всъщност това пак е китак, но...

barbus: Любителско тяло с фул фрейм не знам да има... :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2014 17:19 
.
Аватар

Що да разкараме китаците,поне Канонските изкарват хубава картина макар,че съм се замислил моя да го сменя с 24-70 f4 L

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2014 18:34 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Тия с червените лентички само като нови обаче :)

За стандартните китаци - просто трябва да пробваш друго стъкло и ще разбереш защо :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2014 9:40 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
не пропускайте един тънък момент ,май го бях писал и по назад - за да виждаш какво си снимал трябва хубав монитор .. да снимаш с апарат за 1500 лв и да гледаш снимките на монитор с TN матрица за 200 лв - ми ти не виждаш половината цветове ..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2014 11:06 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Важна е също и калибровката на монитора за да показва правилно цветовете, контраста и яркостта.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2014 13:16 
.
Аватар

Тея критики за мен ли се отнасят.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Снимки от Шумен от 1983 г.

в Свободно време и хобита

max

17

3705

15 Дек 2015 22:30

Копиране на снимки на хартиен носител за 25ст?

в Градски въпроси

million_years

1

1120

10 Сеп 2016 20:53

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Ное 2019 0:22

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения