ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 11 Дек 2019 12:41

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Помагате ли на останалите
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 8:29 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
(автор на темата)
Да речем движа се с колата и когато видя някой пешеходец, който познавам винаги ги вземам. Значи виждам познат спирам и го вземам. По натам виждам следващ и казвам.
-Да го вземем и този.
-Не остави го този идиот.
Казва автостопаджията.И започва да разказва как преди години го е обидил.
Тогава започват да ме измъчва мисълта за неблагодарността на хората. Как може този, който съм взел на автостоп изпаднал в немилост да е против, ако помогна и на друг като него, какво всъщност ще загуби той?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Помагате ли на останалите
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 9:57 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Аз затова само стопаджийки вземам. Непознати. Хем са за наблизо, хем слушат метъл и всичко каквото им кажеш и не вдигат много разхода. :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 10:53 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Barbus, като си такъв добряк, да се запознаем, че да ме караш на лекции и да ме прибираш. Тъкмо да не купувам кола като купя книжката.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 14:06 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Не е толкова просто, да правиш добрини. Звъни един познат нарежда какво иска. В това време идва един негов опонент, с който се държат гуша за гуша от дълги години. Изглежда го е следял къде отива. Веднага идва и се намесва в разговора.
- Не му прави никакви услуги, той на времето искаше да те махнат от работа! Защо изобщо се занимаваш с него?
-Абе и аз съм допускал много фалове, не съм светия.
Първият много се ядоса, брадата му започна да трепери, изръмжа нещо и като не намери думи бързо си тръгна. Но вторият не ми даваше мира, започна да ми обяснява как да му отказвам тарикатски, след като не ми е удобно да го направя направо. Явно услугите ги смяташе за проявена наивност, а молещият за безочлив нахалник. Ако помогна на единя си навличаш злобата на другият. Напътствията завършиха с молбата му, след време да му дам дрелката си тъй като си правел каменно точили, и ще трябва да пробие отворите за черупките на лагерите. Обещах му да му отслужа, но ме накара да се замисля.
Съседите ми споделиха, че са бактисали от него с постоянните си искания за дрелки и какви ли не неща.
- Виж го има собствен бизнес, печели най много от всички ни, но не иска да си купи нищо, като му потрябва нещо идва при нас, но вече сме му отрязали квитанциите. Да ти е помогнал някога с нещо?
Ако помогнех на него си навличах омразата на всички.
-Не си спомням такова нещо. Отговарям смутено.
След известно време се обяви, защото му потрябвала дрелка, но аз му казах, че съм я дал на някой и още не ми ги е върнал. Постъпих тарикатски както ме беше учил.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 18:38 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Помагам и какво от това? Всички действия на човеците, в тази посока, а аз не съм изключение, са продиктувани от някаква вътрешна потребност.
Теб какво те мъчи- неблагодарността или даването на акъл? Аз нямам проблем и с двете:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2016 14:16 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Идеята ми беше, че когато решиш да помогнеш на някого останалите са против. Нямам в предвид само близките ти, но и всички останали. Преди ми се е случвало някой да ми направи услуга, и много съм се учудвал, когато ми е казвал да не казвам на никой. Чак сега разбирам, че омразата на човек е много по силна, от факта да види някой да се оправя. Та се чудя каква му е ползата да гледа неволите на останалите. Или това е извратено възпитание?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2016 15:19 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
barbus написа:
Съседите ми споделиха, че са бактисали от него с постоянните си искания за дрелки и какви ли не неща.
- Виж го има собствен бизнес, печели най много от всички ни, но не иска да си купи нищо, като му потрябва нещо идва при нас, но вече сме му отрязали квитанциите. Да ти е помогнал някога с нещо?

- Иванчо, отиди до съседа да вземеш теслата, че ми трябва.
Връща се след малко Иванчо:
- Тате, съседа каза, че няма да я даде.
- Остави го, скръндза, ходи донеси нашата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2016 16:27 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Да този ще е същият. Вземал дрелка от една безработна,(но тя вече не му я дава, защото последният път не я върнал, и тя ходила да си я вземе с триста зора) а той има собствен бизнес с 20 човека работници. Е затова може би хората понякога са против като не искат да ''помагаш'' на някой? То като, че ли най добре ще е ако, го оставиш да си помогне сам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Май 2016 12:53 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Благодаря на едни момчета с Porshe Panamera които ме качиха в дъжда на рали ''Стари столици'' миналата година.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Май 2016 17:28 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Бях забравил да благодаря за поканата ми, и участието си в прегледи на стара военна техника и екстремни обиколни на танковия колодрум в Ихлава Чехия от където ви показвам клипа.

А сега на вашето внимание специално някои от моделите от неповторимите TATRA, нямащи аналог и конкуренция в света.

Акциите се провеждат в няколко раздела. Показване на стара военна и трофейна техника, състезателки и свободни обиколки по специално подготвени екстремни трасета. Последният кръг е най опасният, трасето е такова, че има големи рискове от обръщания, наводнения и удавяне, и в него участват най щурите. Бях покачен в една такава обиколка с един откачен водач, и още съжалявам, че съм бил там, голям страх беше.

-- 29 Май 2016 18:33 --

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Май 2016 16:52 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 07 Май 2016 13:45
Според мен трябва да се помага, Нали за това сме хора. Винаги ще има неблагодарници, но пък ми се е случвало да полича подкрепа от хора, на който съм помагал някога.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 11 Дек 2019 12:41

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения