ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 13 Дек 2019 15:50

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 79  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Трюфели в България (...и други гъби)
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2016 20:12 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 10 Сеп 2014 14:48
Колега, кой е казал, че няма нужда от разрешително за ЛОВ на ТРЮФЕЛИ, че не разбрах? По-горе написах на нормален човешки език, че в ДП-то, в което се намирам разрешително НЯМА. Събирането на трюфели изобщо не било включено в законопроекта за 2016 година. Мислиш ли, че аз не искам да има разрешителни като виждам какво става по горите, но изглежда на колегите от ДП, РДГ не им отърва да има. Нали ги гледам горските, по цял ден обикалят и се надяват да конфискуват някой килце или направо карат тумбата в гората. Надявам се да си ме разбрал добре. :O03.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2016 22:07 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 07 Авг 2014 16:58
Колеги и колежки,оставете всякакви караници,ами кажете как да се справим с тази напаст т.нар."търмъкчии"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2016 9:12 
Питайте радетелите за свободно движение и посещение на чужди райони , те явно имат някакъв отговор и на този въпрос , или поне оправдание , а ние дето сме за това всеки да работи в своя район , където всички се познават и подобни варварства не се допускат , ще кажем , че в нашите гори търмъкчии няма и няма да има ..и пришълци няма да има било то със , или без търмъци...

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2016 15:48 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 28 Ное 2013 9:05
анонимно приятелче я кажи кои са твоите гори,че да знаем къде да не ходим...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2016 12:09 
Колега, няма как да забраниш, на който и да било да ходи където си иска. Все едно хората, които живеят по морето и по планините да ни забранят да ходим защото не сме от там, няма как да стане. И в моя край идват хора от чужди райони и вече почти всичко е изкопано, но нищо не мога да направя. Нямам нищо против да идват колеги дори и от други райони, но да се работи цивилизовано не със селскостопански сечива. Нека да има за всички, аз съм на този принцип, само тогава ще сме добре. Но трябва да се отървем от копачите защото те са сериозни вредители, не вредят само на трюфелите, а и на цената му, на подраста в горите, на някои застрашени растителни видове от там и на животински видове и т.н. Ако не направим нищо за да ги спрем, до 3-4 години може и да няма трюфели в България, и колега не си мисли, че някой ден няма и вашите гори да бъдат изкопани при положение, че по-голямата част от копачите не ходят току-така, а има за гръб хора на постове в ДП.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2016 13:26 
[quote="subaro"]анонимно приятелче я кажи кои са твоите гори,че да знаем къде да не ходим...[/quote] Всеки да си работи в горите в неговата област ако няма такива гори да продава весници.Това лято няма да има никакъв толеранс към хора които обикалят из Варнеска област ще бъдат безцеремоно смачвани те някои вече го отнесоха много здраво.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2016 15:43 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 28 Ное 2013 9:05
максимчо,зад клавиатурата сте много смели.и в живота всеки батко си има батко....агресията поражда агресия.и аз преди година бях на този принцип ,но само за копачите.доста мангали виха като кучета.но нищо не ги спря.точно след 3 дена всичко се прекопава до дъно...аз нямам нищо напротив хора от друг окръг да идват но само ако работят както трябва...
трябва да се спрат циганите те са най голямата напаст.от сутрин до вечер са в горите и само копаят още от сега доста райони са прекопават и то за гъбки по 5 грама.разберете трябва да се спрат копачи и така хората няма да бъдат принудени да ходят по на 200км за гъби,а ще стоят по техните места.само така можеш спреш хората да не е идват от друг окръг.горите са на всички....и няма какво да спорим на тази тема..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2016 17:20 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 08 Мар 2016 21:29
Гост написа:
Колега, няма как да забраниш, на който и да било да ходи където си иска. Все едно хората, които живеят по морето и по планините да ни забранят да ходим защото не сме от там, няма как да стане. И в моя край идват хора от чужди райони и вече почти всичко е изкопано, но нищо не мога да направя. Нямам нищо против да идват колеги дори и от други райони, но да се работи цивилизовано не със селскостопански сечива. Нека да има за всички, аз съм на този принцип, само тогава ще сме добре. Но трябва да се отървем от копачите защото те са сериозни вредители, не вредят само на трюфелите, а и на цената му, на подраста в горите, на някои застрашени растителни видове от там и на животински видове и т.н. Ако не направим нищо за да ги спрем, до 3-4 години може и да няма трюфели в България, и колега не си мисли, че някой ден няма и вашите гори да бъдат изкопани при положение, че по-голямата част от копачите не ходят току-така, а има за гръб хора на постове в ДП.

В Семерджиево няма да бъдат допускани хора от други райони

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2016 18:35 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 11 Фев 2016 13:53
Здравейте колеги,форумът доста е загрубял с наближаване на сезона.Казвал съм и пак ще кажа,който има нужния документ/позволително/,ще влиза и излиза там където му е позволено,стига да вади гъби с кучета. Мутренски изпълнения не се толерират :G1.gif :G1.gif :G1.gif .Случайно съм във Варненски регион за гъби /трюфели/ и някой тамошни колеги имат претенции за законна дейност от моя страна с удоволствие ще му покажа позволително за този регион,ако нямам,нямам работа там.Но да знае, който иска да види също трябва да представи такъв.И тогава двете страни биха се опознали и биха ОПАЗИЛИ и гъби и гори.Такова е моето виждане.Тук искам да благодаря за гласуваното доверие от страна на колегата Бг еу.И мен ме заболява глава като видя гора,като земеделска нива или тумба роми и не само, да търмъчат.Тук може да публикуваме рег.номерата и марки модели коли и джипове,които собственици търмъчат.Либерален съм и справедлив,нека има за всички и повече за добрите ловци с добри кучета. ПП. Очертава се плодородна година колеги нека пазим.[b][b][/b] :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2016 20:44 
werpo написа:
Гост написа:

В Семерджиево няма да бъдат допускани хора от други райони

И аз примерно съм длъжностно лице и идвам там... Упражнявам хобито си с кучета. Как точно ще ме изгоните?? Ще си покажете бицепсите ли? :)
Мисля че нямате достатъчно фантазия какъв компот ще стане........

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2016 19:02 
Ентусиаст
Ентусиаст

http://prikachi.com/images.php?images/676/8721676H.jpg http://prikachi.com/images.php?images/688/8721688L.jpg Добра гора беше ама с тая обработка дето са и хвърлили освен картофи да сади човек, за друго не става. :evil: :evil: :evil: :G2.gif :G5.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2016 8:26 
Опитен
Опитен

Тук е от: 24 Ное 2010 19:34
Бял варненски бус - с 8 мангала и жълт пикап пак с варненска регистрация - 4 мангала за седмица унищожиха зверски над 10 гори в шуменско.Според мен не е важно кой от къде е и къде работи а как.Вие вместо да обменяте информация да давате описания на копачите и къде безчинстват се занимавате като малки деца таз кукла е мойта тез парцали твойте. Вземете да си размените телефоните и някой като види наглите копачи събирате се барвате ги на место и викате горските.Не е нормално да се чупят коли и да се тровят кучета само за това че кола от Шумен е видяна във Варненска гора например.Аз когато ходих и намирах гори по други региони много от вас незнаеха какво е трюфел.Много от тези гори съм ги показал на месни мераклии да работят този занаят.Сега какво става.Циганите си копаят вие вместо да се обедините срещу тази гадост се заплашвате със саморазправи.Давайте информация за движението на тези наглеци да се знае къде вършеят и да се вземат мерки.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2016 9:50 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 16 Фев 2016 16:51
..аа , откриваме Америка значи , бавно , но я откриваме..само , че тя вече е открита ..хората , които коментират тук и твърдят , че имат позволително за трюфели би трябвало да са видели ,ч е на позволителното има изписан телефон на горския , на когото междувпрочем задължително трябва да се обадят , когато имат намерение да търсят гъби в неговия район , в тоя ред на мисли , когато забележат търмъкчии най естественото нещо е да звъннат повторно на същия този телефон и когато дойде горския евентуално да му окажат подкрепа в случай на нужда...също така може да звъннат и на някой свой по як колега , чиято кръв би кипнала при грозната гледка на " разораната целина" , в случая гора... възрожденската максима от " взаимоучителната метода" че " ..там където пръчка удари - пониква трендафил" мисля , че все още е валидна...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2016 17:43 
Ентусиаст
Ентусиаст

Точно тези мангали с белия варненски бус разкопаха гората от снимките, които качих, но горските ги набараха и повече не са идвали.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2016 11:56 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Хм, все си мислех, че като се прекопае нещо дава по-добра реколта... :roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 79  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
ловци на трюфели

в Свободно време и хобита

marietamileva

1

835

22 Авг 2018 11:11

Сглобяване на мебели и други.

в Услуги

Ceko

4

2156

25 Фев 2017 20:07

Фаянс, теракот, гиспокартон и други дребни ремонти по домове

в Услуги

mxkolev

5

1826

04 Юли 2017 11:45

"Св.Синод" БПЦ-няма други църкви,освен православната...

в Общи разговори

vanbg

1

1106

24 Апр 2016 17:49

Как ще се оправи България?

в Политика

Loveca_

66

11782

12 Авг 2015 9:26

50-то юбилейно рали ''България''