ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Ное 2019 15:25

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Трюфели в България (...и други гъби)
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 13:02 
Опитен
Опитен

Тук е от: 24 Ное 2010 19:34
Началник на участък.Влизаме с него и му показвам как е разкопана гората.В ниското се чуват гласове.Начелника отиде сербез да лови копачите.След малко излиза от гората.Питам какво е станало.Отговор - Е . Две дами с тесли :B4.gif . Искам му телефона тъй като отговаря за този район да му се обаждаме като видим хора с теслички и мотички.Отговор- мене няма какво да ме занимавате.Има 112 обаждате се там :B9.gif .
Коментари цъ. :G2.gif :G2.gif :G2.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 20:40 
Колеги, много добре Ви е ясно, че мангалите с каквото и да се захванат го унищожават. Защо в горските не искат да дават бележки? Никой мангал няма да отиде и да си плати 36,00 лв за да си извади бележка. В момента мангалите от Търговищките села копаят в Бургаска област, хващат ги, вземат им колите астри за по 200 300 лв и на другият ден пак са там. Аз миналата година си имах бележка и излизах, тази година си купувам гъби и си тренирам кученцата в двора, кажете ми как и от кого мога да си взема бележка за Варненска област, понеже в горското всички бележки са дадени на техни хора и всеки си гледа интереса. Моля, някой да ме насочи, защото не искам да имам проблеми с горски, актове и прочие.
Благодаря Ви предварително!

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2016 15:49 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 10 Сеп 2014 14:48
Здравей petya89, пиши ми на лс.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2016 18:29 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 28 Авг 2014 20:15
plax111 написа:
Началник на участък.Влизаме с него и му показвам как е разкопана гората.В ниското се чуват гласове.Начелника отиде сербез да лови копачите.След малко излиза от гората.Питам какво е станало.Отговор - Е . Две дами с тесли :B4.gif . Искам му телефона тъй като отговаря за този район да му се обаждаме като видим хора с теслички и мотички.Отговор- мене няма какво да ме занимавате.Има 112 обаждате се там :B9.gif .
Коментари цъ. :G2.gif :G2.gif :G2.gif

Тия дами,нямаха ли с тях поне едно кученце,,,,,или само с тесличките и си копат,,копат,,,,бата мата избушил народ......

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2016 16:19 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 08 Апр 2016 16:51
Как сте сезона предстои с този хубав дъжд :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2016 9:09 
Опитен
Опитен

Тук е от: 24 Ное 2010 19:34
Цъ. Сезона приключи.Изорано.Фрезовано.Сега е готово за сеидба на марули.Това ще се бере лятото.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2016 9:34 
Пазете си районите и не ми развивайте теории как всеки имал право да ходи навсякъде.Вчера разходих кучето в гората и какво да видя,масово прекопано с мотики.Кога успяха мамицата им мръсна.Забравиха какво се случи в Семерджиево.Няма да има милост,не искаме и ние като вас да се вайкаме като стари баби.Затова ще си пазим гората,нищо че не е наша собственост.Не желаем никой да идва и да безчинства.По добре си продавайте кучетата и печелете от тях.Говоря за хора от Шумен и района.Хора от Търговище също не са желани,не ги допускайте и не позволявайте да унищожат малкото неизорани места в горите.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2016 10:48 
Нов потребител
Нов потребител

Да съгласна съм с теб за копачите но не означава, че всички от Търговище и Шумен са такива. И не се оплакваме а обсъждаме мнения. Мангалите дават по 1,5 2 кг здрава лятна гъба но да не забравяме, че и много българи взеха да копаят.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2016 17:04 
Ентусиаст
Ентусиаст

Колеги, спрете с това: ти не ходи тук, ти не ходи там, а дайте да помислим и за утре, не само за днес!!! Колега werpo23, кое предпочиташ, в седмицата веднъж във ''вашите'' гори да дойде компетентен колега с куче или двадесет циганина с мотики и след тях да не можеш да е познаеш??? Защото ако продължавате да мислите по същия начин ще е само втория вариант, повярвай ми. Не си ли се замислял, че като ви прекопаят горите и вие ще тръгнете по другите райони? Хора сме, живеем в 21-ви век и трябва да решаваме проблемите като такива не като туземци. Дайте да направим едно сдружение на българските трюфелотърсачи за да можем да се обръщаме директно към министерството на земеделието и горите, да се въведат сериозни закони и правила в сферата, а не всяко ДГС да си създава някакви неписани правила индивидуално и половината горски да вършеят с циганите из горите. Докога ще продължава така, докато след две години, когато гъби няма да има и вече всички ще сме рахат?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2016 19:53 
Нов потребител
Нов потребител

Трябва да се направи една организация, да се хване един здрав адвокат и да се решат проблемите с горските, копачите и грападжиите и да се приключват. Сега копаят, а на лято какво ще вадят??? Освен тях няма да имаме и ние какво да берем. Кажете един ден, един час и един град удобен горе долу за всеки, да се направи една среща, да се направи една друпа в социалната мрежа facebook,и да се мисли какво ще се прави. Нека всеки трюфелджии от градовете да се опознаят и да се мисли какво ще се прави в кратък период от време.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2016 20:32 
да съгласен съм с zazaron трябва да гоним тумби и неграмотни да си пазим горите а не с компетентни колеги с работещи кучета
"Forum Thumbnail"

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2016 8:17 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 16 Фев 2016 16:51
"Зазароне ", твоите апели за " свобода , равенство , братство" нещо не действат срещу копачите , както се вижда , когато преди два месеца изказах тезата " всеки да си търси в своя район " и съответно да си го пази , няколко широко скроени либералтрюфелджии се разфучаха срещу мен , сега както е видно теорията ми се потвърждава и има последователи , още по видно е че в някои региони гъба вече ще гледате само на снимка , затова сте си виновни сами , защото вместо да си стоите във вашите си гори , ходите кат разгонени наляво надясно , докато ония с мотиките ви разкопаха собствения двор , това ние няма да позволим да става в нашите гори , затова няма да бъде толериран никой външен , нито копач , нито почтен "зазарон "с куче и възвишени идеи...ps: ...онова там за здруженията - някои вече сме си направили на местна почва и сработва ...пробвайте и вие , все пак след 5-6 години и вашите райони ще се възстановят..може би..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2016 11:39 
Ентусиаст
Ентусиаст

Колега Бг еу, спи спокойно ''зазарон'' си работи само в района и не смята да ходи другаде! Пък за копачите, те станаха много и на вашите гори ще им дойде реда и тогава ще питате, къде серат гладните, ама ще е късно. Аз не търся последователи, няма да създавам партия, просто предложих като хора да направим нещо за да се променят нещата, нормално е да има и недоволни, всяко стадо си има мърша. Жив и здрав.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2016 13:43 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 16 Фев 2016 16:51
А така , всяка жаба да си знае гыола, общата отговорност е всеобща безотговорност , тия бошлаф за стройни фейсбушки организации громящи настъпващия ромтрюфелизъм , който междувременно по мое сведение вече е прочистил шуменските гори от трюфели и други гъбоподобни не ми вдъхват дори и скромен оптимизъм . Истината е в сдружения по местен признак , тоест никакви пришълци , освен , ако не са поканени , нещо , като при ловните дружинки и тогава няма да има фрезоване , примамки за кучета и грозни сцени сред красивите гори на североизтока .. ps: ..дори и сега докато ние си драскаме тука , някое човекоподобно с импровизиран , или стандартен инструмент разорава и унищожава трюфелно петно....нали...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2016 15:00 
Ентусиаст
Ентусиаст

Съгласен съм, че трябва да си пазим горите колега, няма кой друг да ни ги пази, но не мога 24 часа да съм в гората за да пазя. Един ще изгониш, втори също, но третия ще е прекопае. Затова мисълта ми беше не да насърчавам колеги да ходят по други райони, а да направим нещо, чрез което ще сме спокойни и сигурни, че като отидем в гората няма да я заварим в окаяно състояние. Честно да ти кажа умирам от яд като чуя, че гора е прекопана дори и в район, в който никога не съм ходил и нямам намерение да ходя от група черни, човекоподобни индивиди и знам, че това е поминък на хората там. Въпреки и да не е в моя район е някъде из България и според мен хората, които си вадим хляба от нея не трябва да си стискаме очите, а да направим нещо.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
ловци на трюфели

в Свободно време и хобита

marietamileva

1

813

22 Авг 2018 11:11

Сглобяване на мебели и други.

в Услуги

Ceko

4

2135

25 Фев 2017 20:07

Фаянс, теракот, гиспокартон и други дребни ремонти по домове

в Услуги

mxkolev

5

1791

04 Юли 2017 11:45

"Св.Синод" БПЦ-няма други църкви,освен православната...

в Общи разговори

vanbg

1

1096

24 Апр 2016 17:49

Как ще се оправи България?

в Политика

Loveca_

66

11508

12 Авг 2015 9:26

50-то юбилейно рали ''България''