ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Окт 2019 11:04

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Спазвате ли диети?
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2010 19:10 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Пази си бъбреците! Другото няма значение!:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2010 19:17 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
За бъбреците си права. При Дюкан там може да стане проблем.:))))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2010 19:49 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Диета ли? Никога не съм я чувал тази дума. Какво означава не ме интересува.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2010 20:14 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
Извън темата/подсказка:
Предлагам някоя събота да организираме едно изкачване по стъпалата.Мами и деца-ще бъде забавно.Аз ще се радвам да се запозная с дамите от форума и да обсъдим спорта и здравословното хранене!(Това го писах и в темата за фитнеса,но не мога да я намеря сега,извинете ,че се повтарям,но темите имат мнооого общо)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2010 21:02 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
Извън темата/подсказка:
БОЖУРА написа:
Предлагам някоя събота да организираме едно изкачване по стъпалата.Мами и деца-ще бъде забавно.Аз ще се радвам да се запозная с дамите от форума и да обсъдим спорта и здравословното хранене!(Това го писах и в темата за фитнеса,но не мога да я намеря сега,извинете ,че се повтарям,но темите имат мнооого общо)

В почивните следобеди редовно съм там, но без ремаркенцата - не си падат по такова разпускане и зареждане. И определено по стъпалата - никакви пътечки и асфалти. Само не води куче ...
Обаче за здравословното хранене няма да съм ти от полза - ям много чипс и шоколад, също и пия (водка и бира), пуша и не спортувам ... Трябва ти ангел за дискусията. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2010 14:31 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Аз съм редовна на стъпалата, и малкия също започна да ги качва. В началото го носех "на конче", но вече се справя абсолютно сам :B9.gif
Тази събота и неделя вероятно ще съм свободна: като гледам кофти прогнозата няма да караме колелетата, но за качване на стъпалата съм навита :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2010 16:44 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
Май няма да стане тая събота.Ще е студено за деца!Пък и го дават да вали.Нищо, идеята я има вече-остава времето да се оправи и да се организираме!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2010 17:01 
Опитен
Опитен

Тук е от: 21 Яну 2010 16:27
(автор на темата)
При хубаво време и аз съм там с децата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2010 18:31 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Днес наистина времето беше малко кофти за деца, но за корави пичове като zappa и мен, беше идеално за качване :) Нямаше много хора, поздравления за инж. К.Д. и тя беше от смелите :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2010 21:25 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 11 Окт 2008 9:32
С японската диета от 117кила сега съм 86.Период на диетата 30 дена .По време на диетата смъкнах 17кила.Започнах диетата и фитнес,кардиото през януари.Фитнес всеки ден в първите 1-2 месеца ....предимно кардио тренировки от 7 часа сутринта.От 2 месеца почти без пропускане...качване на паметника стъпълъта почти в бягане.И си хапвам пак всичко..но в умерени количества.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2010 5:48 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Похвално за постоянството, усилията и резултатите! :B4.gif
Сигурно вече знаеш какво трябва или не трябва да правиш, за да не се стига пак го трицифрените числа. Разумното хранене и умереният спорт трябва да станат начин на живот, а не само период за сваляне на килограми.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2010 17:34 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 11 Окт 2008 9:32
При едно здравословно хранене ...и спорт ,е достатъчна формула да се чувствам перфектно.Не мисля че за един такъв ефект при сваляне на килограми трябва воля..просто си настройваш психиката че е нужно..нищо повече.Много по-лесно е.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2011 9:56 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 11:19
Местоположение: ...Млечен път, ..., Земя, Европа, ..., България, Шумен, ...
Не е кой знае какво (диетата на тоя олигофрен Дюкан трябваше отдавна да е забранена със закон като вредна за здравето на хората), но все пак и едно съдебно решение е нещо. Стъпка в правилната посока поне.

Диетата “Дюкан” в съда

Диети в съда. Дюкан изгуби битката от Коен

Прочутата диета “Дюкан” влезе в съда, където нейният създател ще трябва да докаже, че тя не е измислица и не вреди на човешкото здраве. Обвиняем обаче е не д-р Пиер Дюкан. Той заведе дело за клевета срещу своя колега Жан-Мишел Коен, друг мастит френски диетолог.

Миналата година Коен заяви в интервю за френското списание "Мейор санте" ("По-добро здраве"), че диетата “Дюкан” е опасно съживяване на стари похвати, които могат да повишат холестерола, да докарат сърдечни проблеми и дори да предизвикат рак на белия дроб.

Попитан тогава кой печели от диетата “Дюкан”, Коен заяви, че това са “индустрията за отслабване, лекари, продавачите на хапчета, издатели, вестници... Всеки, който се е качил на колата на тази измислица”...

Съдебната битка на Дюкан започна ден след като водещ ендокринолог публикува доста критично изследване с пациенти, отслабващи с диетата на Дюкан, съобщи в. “Дейли телеграф”. Според него 80% за 3 г. възстановили теглото си.

Дюкан твърди, че процентътна тези хора е не повече от 40. Освен това специалната диета на Дюкан за бременни бе наречена “режим на глад за бебетата” от Жан-Мишел Льосерф, шеф на отдела по хранене към Института “Пастьор” в Лил.
....
Доц. Даниела Попова, шеф на метаболитна клиника:
Само белтъчини? Дебне подагра или панкреатит...

- В ИСУЛ направихме проучване с 60 пациентки, прилагали диети - разделно хранене, Дюкан и др. При всички наблюдавахме йо-йо ефект, а при повече от половината установихме нарушения - въглехидратни, чернодробни, бъбречни, метаболитни. Това значи, че диетите крият сериозен риск за здравето. Необходима е консултацияс лекар. 47% от жените бяха ходили, но само при джипито си, а не при специалист....

- Наблягането само на белтъчини не е подходящо. Натоварва се отделителната система, бъбреците. Протеините не са източник на енергия като въглехидратите или мазнините. Диета само с белтъчини затормозява храносмилателната система и метаболитните процеси. В нашата клиника сме наблюдавали в такива случаи пристъпи на подагра, панкреатит или жлъчно-каменна болест. Не е никак подходящо, особено за дълго време да се прилага подобна диета....

Диетата трябва да бъде добре балансирана, както повелява здравословното хранене - да има специфично съотношение между белтъчини, мазнини и въглехидрати. Добре е да се намали само калоричността на храната - с 500, най-много с 1000 ккал. Това е най-доброто.

Известният френски диетолог Пиер Дюкан загуби в съда срещу колегата си Жан-Мишел Коен, който смята метода му за отслабване опасен за здравето, съобщи ВВС.

Коен, убеден противник на протеиновите диети, убеди днес съда, че диетите на Дюкан могат да доведат до рак на гърдата и различни болести на сърдечносъдовата система.

Съдът постанови Дюкан да изплати на опонента си 4300 долара.

Диетата на Дюкан, поне в първата си фаза, предвижда "атакуващ етап", в който се предизвиква ударна протеинова консумация - дисбаланс, който много диетолози считат за опасен, а не само Жан-Мишел Коен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2011 22:14 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Цитат:
Диетата трябва да бъде добре балансирана, както повелява здравословното хранене - да има специфично съотношение между белтъчини, мазнини и въглехидрати.

Съгласен съм. Затова 90 дневната диета (не тази на Дюкан) е изключително ефикасна и резултатна. При това без да лишаваш организма си от нищо от изброеното. Просто му го даваш в различни дни :)
Уникални резултати!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2011 22:51 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 09 Мар 2010 16:36
Оф,за мен си е ясно-Тъй ще си умра гладен и дебел.
Мъка-мъка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Окт 2019 11:04

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: