ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Окт 2020 1:05

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 752 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Коя книга четете в момента?
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013 23:08 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
И с какво ви затрудни пък "Махалото на Фуко"?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013 23:15 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
zappa написа:
it_ends_tonight, никога няма да се оправдаваш за това, което четеш. В някакви моменти от живота си аз харесвах дори Джеймс Хадли Чейс. Определено е по-зле от Умберто Еко.

Ти сериозно ли бе :ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL 100 пъти бих предпочел някое криминале пред филопростките напъни на някъв капут станал известен щото захаросано цитира екзистенциални проблеми или пък да се вържа на идиотските теории на позитивното мислене...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2013 23:58 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Еко е огромен ерудит. Книгите, в които на ерудицията е наблегнато ("Махалото", "Розата"), са...върха? (така ли да го кажа, че да ме разберат?) Макар, че "Баудолино" ме разочарова във втората половина...Има и по-други негови книги ("Островът", "Лоана") и там вече и аз не съм фен...Философските са трета (огромна, преобладаваща) тема...Детските...И никога не го сравнявайте с Куелю, Букай, Бах и пр. :M10
Или съм са напил и съм са олял с поста... :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 7:33 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
А, да не навлизаме във философията, че е много дълъг списъкът на французите, които изобщо не мога да чета.
Например от "Гаргантюа и Пантагрюел" дали съм прочела повече от 4-5 страници...не вярвам.
Ще кажа само, че в различните периоди от живота ми са ми харесвали различни книги.И по това разбирам, че се променям .За всяка книга се иска и съответната нагласа, съответния момент. Не всичко може да се прочете по всяко време . Има емоционални състояния, които просто не ти дават да четеш определени книги. Например преди години
към този списък спокойно щях да вкарам "Мъртви души". Имах поне 3-4 неуспешни опита, докато преподавателката ми по руска литература не ме влюби в тази книга.

Eau_de_Clone написа:

Знам ли. Ами...няма сюжет. Хората просто искат нещата да имат "Вход" и "Изход".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 9:28 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Eau_de_Clone написа:

Не съм сигурен. Просто ако една книга не ме "хване" от началото не я чета. След време (разбирай години) опитвам пак. Понякога се е случвало книга, която при първия опит не ми е харесала и съм зарязал да ми хареса при второто четене - например "100 години самота". Но с "Махалото" не е така - опитвал съм 2 пъти (първият път като ученик) - не ми хареса. Аз чета за удоволствие. Никога не чета насила.
"Името на розата" е нещо съвсем друго, както казах преди великолепна книга, чел съм я няколко пъти.
Чопър, убеден съм, че дори не си я отварял за да твърдиш това:
Чoпър написа:
Ти сериозно ли бе :ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL 100 пъти бих предпочел някое криминале пред филопростките напъни на някъв капут станал известен щото захаросано цитира екзистенциални проблеми или пък да се вържа на идиотските теории на позитивното мислене...
... щото между другото тя може да мине И за криминале... Но далеч не е само това.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 10:40 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Извън темата/подсказка:
И аз нищо не съм чел от тоя Умберто Еко. Имам спомен че съм надзъртал в неговите книги, но само толкова. Пък и ще цитирам Сам Малоун

Абе то имало и ФИЛМ , а вие ме карате да чета книгата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 11:50 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:44
Напоследък съм в света Мидкемия :) на Реймънд Фийст

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 12:12 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тоз ли е дето бил по-добър от Толкин и Властелина на пръстените :ROTFL :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 12:53 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:44
Според някои да, според други не, въпрос на вкус ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 13:07 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Извън темата/подсказка:
Въпрос на вкус или въпрос на лош вкус...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013 13:16 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Извън темата/подсказка:
Толкин и Реймънд Фийст във фентъзито са като Гандлаф и Ринсуинд в магията.

Светът на Фийст обаче е много по- сложен и по- космически, което по едно време чак обърква тотално ситуацията. Вероятно е имал повече време и стимул ($) да пише. Докато първата книга на Толкин е написана по- скоро за забавление, а втората (Властелинът...) е написана под натиска на Втората световна война докато синовете му са били на фронта.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2013 7:59 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Всъщност Властелина е 3-тата книга, но Силмарилион е довършен окончателно и издаден след смъртта на Толкин. Самия Толкин създава първо Силмарилион, но самата книга се оказва прекалено сложна за децата му и тогава започва да им разказва за малкото същество Билбо. Любопитен факт е, че когато дава ръкописа на издател той го преглежда и обявява за неперспективен и го захвърля на някаква купчина, след време дъщеря му случайно го намира и много и харесва, което привлича вниманието на издателя и тогава Хобит вижда бял свят. Скоро попитал и за продължение и тогава Властелина става факт, издаден за първи път в САЩ, след смъртта му сина му Кристофър редактира и довършва Силмарилион, който всъщност е най-хубавата книга от епоса, а когато Питър Джаксън го филмира ела ми се обади :ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL Великото на Толкин е, че създава изключително подробен свят и в някои моменти спокойно може да се нарече, че е създал цяла митология, с всичките и подробности - езици, писмености, диалекти, народи и раси с историята им и прочее. Затова за мен е велик Толкин, защото освен всичко е и създател на жанра, пример: сега има изключително модерни и ефективни поточни линии, но Хенри Форд се смята за гений, нали :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2013 8:26 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Извън темата/подсказка:
Този пост на Чопър трябва да се отдели в нова тема и да се заключи там, че не се знае дали ще има втори такъв.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2013 17:04 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
Извън темата/подсказка:
:ROTFL :ROTFL :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2013 17:52 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

hope написа:
Извън темата/подсказка:
Този пост на Чопър трябва да се отдели в нова тема и да се заключи там, че не се знае дали ще има втори такъв.

Какво му има толкова на поста ми?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 752 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Окт 2020 1:05

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: