ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Окт 2019 11:03

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Познай книгата, спечели бира
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011 14:02 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Джон Уиндъм
Денят на трифидите

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011 14:12 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 21 Май 2008 11:36
Съгласна.

Ти си!

Извън темата/подсказка:
"Опитайте да напишете поне едно смислено изречение." Не бях го виждала това в червенкото :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011 14:56 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
''За да си изясним както трябва този проблем според мен е необходимо преди всичко да си зададем въпроса:ако дадени групи и организации твърдят,че всички те преследват една и съща цел,то,как пита се,да си обясним самият факт на възникването на различните организации?''

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011 20:35 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 28 Юни 2008 17:37
okokorko написа:
И аз мога, ама само бира ли пият? Не им ли се допива нещо по-гъстичко с по-кехлибарен цвят? :roll:

Да разбирам, че след бирата, ти ще дочерпваш :A4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2011 13:23 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
varg, загатките в тази тема много лесно се отгатват с google :) Моята борба (макар, че не съм я чел ) . Знам, че я е писал един затворник.
Извън темата/подсказка:
Може да ми платиш едно Шуменско в Лорие.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2011 13:35 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Извън темата/подсказка:
Loveca_ написа:
Моята борба (макар, че не съм я чел ) . Знам, че я е писал един затворник.

:D :biggrin :A9.gif :A9.gif :A9.gif :A9.gif Ловец , развесели ме! :A9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2011 14:46 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
(автор на темата)
Първо, идеята на темата ми е всеки да порови в познанията си, без да ползва Гугъл. Един вид всичко е и един тест за честността ви. Както виждате, аз не успях да се включа в последните загадки, макар Вонегът да ми беше на косъм. Просто тази книга, заедно с "Точният мерник", са ми най-недолюбваните книги на Вонегът.
Второ, Loveca_ както винаги е на ниво. Поклон.
Трето, давайте следващото.
Четвърто, аз що не пускам нищо, бе?

Един от нашите дори стигна до крайност и почна да твърди навсякъде, че вместо с жена си нощем спи с йероглиф. Друг един разправяше, че вместо крави, впрягал два йероглифа и с тях орял нивата си, а негов съсед затвори в кочината си йероглиф и почна да го угоява за Коледа. И имаше хора, дето преди си оплакваха, че печките им не горят хубаво, че комините им не са добре направени, затуй на мястото на комините туриха йероглифи и печките почнаха да горят като луди. А на едного хрумна вместо дърва да тури йероглиф в печката си и твърдеше, че през цялата зима топлил къщата само с тоя йероглиф. Нашите хора постепенно взеха да се женят за йероглифи, да раждат йероглифи. Щом наближеше коситба, отиваха в ливадите да косят йероглифи и на реката вместо мост, туриха йероглиф, за да може да се минава по него.

Е, няма по-смахнат писател. Късно го открих.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2011 14:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Loveca_ написа:
..загадките в тази тема много лесно се отгатват с google..

Що ли никой не е пил водка тогава? 8)

Извън темата/подсказка:
Я да видим това кой ще го познае? За 1 водка. 8)
"Откъде да започна?
Измина седмица, откак написах това първо изречение. Седя край голямата маса в Заседателната зала на Белия дом. От мен се иска да изложа своята версия за онова, което се случи. Казано ми е да избягвам услугите на най-добрия и близък приятел на историка - умозаключението. Няма да е лесно.
Взирам се през прозореца няколко минути. Късна есен е. Падат кафяви листа. Преди една година се намирах в Лос Анжелис - напълно разорена. Сега работя в Белия дом. Успех ли е това?
Хайде пак.
До пишещата ми машина има бордови дневник. Вземала съм го със себе си при всеки свой полет, след като спечелих международната купа „Хармън" за заслуга към световното въздухоплаване. Преди мен първата и предпоследна жена, заслужила тази чест, бе Жаклин Кохрън - през петдесетте години. Тя бе омъжена за
милионер, който финансираше любовта й към летенето. Аз нямах пари зад гърба си.
На последните страници на дневника си записвам сентенции, които ми харесват. Макар че следвах машиностроене в Южнокалифорнийския университет, випуск 1964, увличах се по онова, което наричаха хуманитарни науки противопоставяйки ги на нехуманитарното в науката за машинариите. Преди една година, през септември, исках да започна живота си отново. Да се върна към учението. Да защитя доктората си върху Паскал. Много жени на моя възраст преживяха подобни кризи. Операция „Последен шанс". Един следобед отидох в ЮКУ* и постоях известно време на дългата опашка пред регистратурата. Макар да изглеждам по-млада от тридесет и четири, нямам вид на седемнадесетгодишна. Когато стигнах на метър-два от гишето, избягах. Потече ми кръв от носа. Винаги съм искала да знам всичко. Да бъда всичко. Да опознавам не само едната, но и двете култури. Да бъда наясно с Ронсар. Наясно с Хайзенберг**. И все пак, когато „пишех" книгата си, черната работа свърши Хърман В. Вайс — наемно перо. Според издателя не бях наясно с музата. И досега не съм.
Ето един цитат от Хораций: „Роден под злото влияние на промяната."
Харесва ми. Не зная кого или какво има предвид Хораций, но тази фраза положително отразява състоянието на света през миналата година.
Друг цитат. Той е от Дидро. Предпочитам го пред Волтер: „Първата крачка към философията е неверието." Под тази сентенция написах в книгата си „последни думи". Чии? На Дидро? Забравила съм."..."Очарована бях да видя Хималаите, изпущащи пара като сух лед на слънце. В такива мигове винаги искам да можех да запечатам и разкажа на другите какво зна­чи да си... вятър, прах, звезди. И квазери, и други слънца. Но аз съм само един роден летец, нищо повече. От всич­ко личи обаче, че Сент Екзюпери е бил обречен да не му издържат нервите, както и станало. Но е знаел какво значи да се украсява космоса с думи."

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2011 16:44 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 26 Мар 2008 10:47
Извън темата/подсказка:
Запа, няма по-смахнат, но и по-лесно познаваем автор. Езикът му е уникален, персонажите безподобни, а и няма как някой преводач да съсипе нещата.
Защо късно, поне с врабчетата не се ли познавахте?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2011 17:04 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 04 Ное 2007 21:43
Драги ми господине, Запа, това не беше ли от задължителните книжки за лятото :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2011 20:28 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
(автор на темата)
Я, как ме захапали, пък и бира трябва да ги черпя. Задължителна, препоръчителна, учебна и прочие литература винаги ме е карала да свивам гнусливо едрия израстък в средата на лицето си. Да, представете си, допреди месец не бях чел нищо, ама нищичко на Радичков. А сега ми завиждайте - писал е доволно много.
Две дами, две драки, две бири - някакъв български вариант на това отдолу:

Кога бе, момичета?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2011 21:16 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 26 Мар 2008 10:47
Извън темата/подсказка:
А, то и аз Радичков го почнах късно, ама врабчетата ги знаех - въртяха редовно едни драматизации по "Лека нощ".
Тогава ми бяха малко странни, после много се забавлявах с тях.
1995-96 година Театъра на армията гостува в Шумен с много добра постановка на "Януари", по същото време гледах и "Лазарица" и после изчетох каквото намерих на Радичков.

Те мойте бири май са две.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2011 22:28 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Цитат:
Чибааа! Убрееее!... Оо! Оо! Оо!... Тука ли намери да бесуваш, кучко! Всичките бездомни кучета си събрала около себе си и не ти стигат всичките бездомни песове, ами и моето куче искаш да въвлечеш в тая бесовица... Стой тука, Шаро, остави ги, къде ще ходиш да клинкаш цял ден подир оная Вукадинова обесница! Не виждаш ли я, че цял ден е миткала, докато събере тоя антураж от кол и от въже. Бря, бря, бряааа!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2011 11:03 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Цитат:
Нakpaя kaляckaтa cтигнa дo него, cпря, и Диoниc oтвори eднoто cи oко, изгледa Хeрмec oт гopе дo долy и блaгoволи дa oтвоpи и дрyгoтo.
- Диoниce, cтигa c тия Диoниcови нoщи! Щe aлкохoлизиpaш всички смъpтни!
- Квo ме интepeсyва - oтговоpи мy нaмpъщeнo тoй - дa нe им е зле?
- Виждaм че на тeб в мoмента не ти е многo добре. Хайде, зaрязвaй тaя рaбота и идвaй с мен на Oлимп. Нe си се вясвaл от гoдини.
- И квo ще пpaвя там? Тaм е пълнa скукa!
- Дa видиш Aфpoдитa, приятелкa ти a всe пaк.
- М-дa, cтрaшнo гaджe e тя, амa много peвливa. Caмо peвe. И мнoгo влюбчивa.
- Ти каквo oчакваш, нали това си е нейно задължение.
- Добpе. Eм ще пийнa мaлко от Фoнтaнa на живoтa дa ми минe eднoгoдишния мaхмурлук, чe Зeвс, кaтo мe види, нe ми мъpдa пopицaниетo. Сядaй дo мeн и дa се пoнaсямe.

???

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2011 10:08 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
yarov, "Лазарица" на Радичков?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Окт 2019 11:03

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: