ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Дек 2018 17:47

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 292 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Убий скоростта !!!
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2008 8:59 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2007 10:24
[quote="alexxx72"]поне пишещите в тази тема не сме на 15,16,17 или 18 години![quote]
Незнам за пишещите, но се надявам част от четящите поне да са на тази възраст, щото много опасни взеха да стават, след като мама и тати им купят някоя по-мощна колица :N2.gif
Незнам дали сте засичали из нета предложението за промените в закона засягащи младите шофьори?
Ставаше въпрос за това да не управляват МПС след 10 часа (вечерта) и да не качват повече от двама спътника по принцип...Според вас ще има ли полза от това?Айде за вечерния час ми се струва добра идея, другото незнам...
Тези промени щели да засегнат шофьори със стаж по-малък от 2 години.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2008 9:53 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 09 Окт 2007 9:47
Аз съм напълно "за" тази промяна. Дано влезе в сила и дано има кой да следи за спазването й. Че както се вижда от материалите по вестниците тази сутрин, мнооого са полицайчетата, които са бъркали и продължават да бъркат в забранената каца. 19 000 щели да бъдат съкратени от полицията, за да се заздрави ведомството.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 13:58 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
Шум.бг написа:
Броят на катастрофите продължава да нараства
857 пътно-транспортни произшествия са регистрирани през първите седем месеца на територията на Шуменска област. Това показва анализ на обстановката по безопасността на движението на ОДП Шумен. Тежките катастрофи са 8,28 % от общия брой на произшествията, като при тях са загинали 12 и ранени 101 граждани. В сравнение със същия период на 2007 г. се отбелязва увеличение на общия брой на тежките ПТП с 9, на загиналите с двама и на ранените с 33. Най-голям брой тежки ПТП със загинали са настъпили на пътища от републиканската пътна мрежа, при които са загинали седем граждани, като на първокласните пътища пътищата са убити трима души, на третокласните – 2 , на автомагистрала - 2. Най-влошена е обстановката по безопасността на движението на териториите на общините Шумен и Каспичан. Единствено на територията на община Върбица няма регистрирани ПТП с пострадали граждани, а са регистрирани 13 ПТП с материални щети. В Шумен най-голям брой катастрофи са регистрирани на бул. “Симеон Велики”, бул. “Велики Преслав”, бул. “Мадара“, ул. “Съединение” и ул. “Марица”. През август се очаква интензивно движение на двуколесни моторни превозни средства. В тази насока ще се осъществява засилен контрол относно установяване на неправоспособни водачи и водачи и пътници, които не ползват предпазни каски.

Явно,малко хора четат тази тема или просто не ги интересува,или си мислят,че до тяхната глава няма да дойде!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 17:48 
.
Аватар

Тук е от: 26 Яну 2007 17:51
Хм..... имам чувството, че в тоя форум времето е спряло....и 10 месеца да не влизам все същото....шофьорите виновни на пешеходците...те пък виновни на ония...и т.н. имало катастрофи, много ранени...ами и при атентатите в Ирак има...ама никой не забранява на хората да излизат по-средно статистическото време на вероятни нападения ))))) Каквито простотии да се измислят под името "нормативна уредба" за движение по пътищата ВИНАГИ ще има нарушители...и потърпевши ХОРА, ТОВА Е ЖИВОТА...просто се пазете и бъдете ВИЕ нормални участници в движението ..!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 18:28 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Яну 2008 19:33
Ето една трезва мисъл!Поне един човек да мисли като мен!/Без да прозвучи като "подмазване"-даже и не знам кой сте?!/Това е решението ,което човек трябва да намери и вземе/всеки човек!/.
И без да си мислим,че това на мен не може да се случи/все пак всеки себе си знае!/,наистина трябва да намерим правилния начин за нашето поведение и доколкото е възможно-да предотвратим злополуките.Никой не може да отговаря за нашите действия-това е ставало докато сме деца-така,че доколко сме пораснали-това ще покаже нашето поведение,дори и като участници в движението.
И както всичките трагедии,които стават в живота, така и ПТП, не е необходимо да се случват, за да ни покажат,че трябва да сме разумни-във всяко свое действие!И да спрем да вярваме ,че всички други са виновни-само не и ние.
Сипвайте сега отровите си!Може да ме заболи-но бързо ще ми мине!Така да се каже-какво ли не ми е минало през главата/да не ме чуе сега дявола!/.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 18:40 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
diablos, ама и ти не си се променил много ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 19:58 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2007 8:55
losdiablos написа:
Каквито простотии да се измислят под името "нормативна уредба" за движение по пътищата ВИНАГИ ще има нарушители...и потърпевши ХОРА, ТОВА Е ЖИВОТА...просто се пазете и бъдете ВИЕ нормални участници в движението ..!

С няколко предложения в нормативната уредба много бързо ще се променят хората. Някой, който е причинил ПТП с над 30 км/ч над ограничението да се съди за опит за убийство, а в ПТП-та, при които има жертви провинилият се бързак да бъде съден за непредумишлено убийство да видим колко ще са бързщите. Като опандизят 200 човека с присъди от 2-10 години мълвата и страха ще тръгне и на дали някой ще си позволи да кара над ограниченията....

Условията в шофирането и начина на живот постояно се променят и законите трябва да се променят с това. Щом досегашните уредби не вършат работа, хората трябва да говорят, а законодателните органи да слушат и да "коват" новите закони при наличие на разумни алтернативни предложения.

Аз се мъча да съм абсолютно изряден и да пазя всички участници на движението, но не ми харесва постояно да ме застрашават безброй малоумници! Не съм супермен и не мога да избягам от всяка създадена опасност от неразумни шофьори. За това ще си пиша и ще се оплаквам, предполагам, че и повечето ще продължават да го правят, ако не за друго, то поне да им олекне.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 20:02 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Купи си червен ситроен С4 като мен. Мислят те за Себастиан Льоб и дори и да си на СТОП, пак ти правят път, щото тази кола не спира в подсъзнанието им. А ако светнеш и фаровете като мен, си мислят че и бързаш...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2008 7:51 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 24 Фев 2007 8:39
Хехе,ми то по тая логика-да те преценяват по колата,по-добър вариант ще е една бяла Астра :G8.gif Един колега има такава,а и номера му е с две нули отзад и ми се хвали колко са коректни шофьорите :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2008 11:03 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 15 Фев 2008 9:46
Имам няколко въпроса....Аз ли не съм разбрала правилно причината и идеята, с която се създаде тази тема или ....? Не трябваше ли все пак, колкото и да си говорим, да НАПРАВИМ НЕЩО ПРАКТИЧЕСКИ? Съгласна съм с много от мненията, че е полезно дори само за себе си да си дадем равносметка за това какви пешеходци сме и какви шофьори сме, но няма ли хора тук, които искат да СЛУЧИМ НЕЩО РЕАЛНО? Преди известно време ви предложих да направим нещо много простичко и лесно, неизискващо почти никакви финансови средства и много малко от свободното ни време. Предложих също така да се гласува и да се вземе решение, за да се спести време от излишни мнения и разговори. Аз също имам съмочувствието да кажа, че разбирам малко от психология и осъзнавам колко е важно да си говорим всички тези неща - това наистина ни помага...на кой повече, на кой по-малко, ...но ни поомага! Ако обаче не се хванем и не направим нещо "с двете си ръце"/образно казано/, то нищо няма да се промени и ще продължаваме да се успокояваме с това, че винаги ще има виновен за проблемите и несгодите ни!
Отново ви приканвам докато си говорим да вмъкваме поне и предложения за действия в коментарите си. Имам и още едно предложение: Ако сметнете, че ще е по-добре да се раздели темата на две части.....в тази да си останат коментарите, а в новата да са САМО И ЕДИНСТВЕНО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ, ПРИДРУЖЕНИ С ИДЕИ КАКВО И КАК ДА СЕ НАПРАВИ ЗА ДА СЕ РЕАЛИЗИРАТ - САМО ТОВА! Всички мнения по предложенията да са си отделно. Помислете, кажете си мнението, критикувайте ме ако желаете, но аз наистина искам да се случват реални неща.
Пожелавам на всички лек ден, прекрасна събота и неделя и много положителни емоции!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2008 12:42 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2007 10:24
Този линк е подходящ за "войната на пътищата", но според мен е по-добре да го пусна тук.
Иска ми се нещата да променят и да не съм и аз в някоя подобна статия или в черната статистика.Иска ми се...На себе си вярвам, но на другите не... :(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2008 17:41 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
:A1.gif

maqrm написа:
да се раздели темата на две части

То така ще трябва да сложим и трета тема - "Пешеходците правят всичко възможно да бъдат сгазени." Огледайте се просто!

Въпросът е многопластов и скоростта не е най-важният фактор!
Къде са лунните пейзажи по пътищата, остарелия автопарк, нулевите шофьорски познания на току-що взелите книжки, трафика, липсата на места за паркиране, агресията и безотговоротта на шофьори и пешеходци...
"Да направим нещо" си е просто комсомолско мероприятие! Чудо за три дни. Навиците на пешеходците и водачите се градят мнооооооооооооооооого бавно и не са предмет на моментна инициатива.

Така мисля.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008 0:09 
.
Аватар

Тук е от: 26 Яну 2007 17:51
Всички тотално ги мъчи параноята тука...абе закрийте я тая тема ..и се замислете как една баба днес във фризьорския салон ми обяви анатема за т'ва че колата ми била скъпа, и аз съм бил изедник, трябвало с камъни да ни (богатите - де да бях хи хи хи ) убият. а Волен щял да ги поведе и да "ни" освободи...ХОРА ....полудяха хорицата нещастни а ВИЕ - ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!!

P.S. Знаете ли какво още ....правете редовно "секс" - помага !!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008 10:40 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Лосе, ако не те познавах, такава нашенска щях да ти дръпна :D ..., ама нали си мой човек. Параноя незнам дали ни мъчи,мене специално ми измъчват едни други работи, а и темата нека си седи, нали Шуто не иска пари за публикация. След неделя (17.08.) се прибирам в Шумен, мини през Десетия, след работно време (18ч.), да го обсъдим на по бира :D .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008 18:41 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Следя с интерес делото Стависки, и твърдя, че на хората, които правят антикраш кампании, всъщност въобще не им пука, и смятам, че за смърт и любов не трябва да се ползват клишета.
Това неподчертаното е копнато!

Един мой познат – като всички нормални хора – мразеше клишетата. Клишето, казваше, е импотентно слово. Импотентното слово – продължаваше той – е онова слово, което не те кара да се замислиш. Да си вдигнеш мозъка. Слушай: да спрем войната по пътищата; oбади се, като стигнеш; спри, спаси човешки живот; ако си пил – слез, искам да стигна жив; пази детето; убий скоростта, спаси дете; пази моето дете, аз ще пазя твоето; не карам пил!

Знаеш какво представляват повечето такива кампании – започват със статистика, прочетена с угрижен глас, продължават с песни, после пак малко статистика, пак песни, после някой от знаменитостите в кампанията си пийва, дава газ, убива един, праща в кома друг, и после пак песни и малко статистика.
Ще съм искрено благодарен на всеки, който успее да ми обясни каква е ползата от кампаниите, които се водят срещу катастрофите. Да ми обясни без песни и статистика, без да кара някой футболист, фигурист или актьор да говори думи, в които не вярва. И да ми обясни защо катастрофите и кампаниите всъщност растат в геометрична прогресия, облепени с клишета като детски лексикон.

Във Великобритания отдавна се опитват да преборят подобна опасност с метода натурализъм. На цигарените кутии например вместо познатото тютюнопушенето уврежда здравето, дробовете, спермата и още много неща, за които не ви пука слагат снимка на разрушен бял дроб в цялата му натуралистична прелест. В кампаниите срещу катастрофи пък редовно издигат билбордове с натрошени коли, смазани като във фоторепортаж от автоморга.

Това е нужното – антикраш кампаниите са единствените, в които не ти трябва въображение. Просто да разкажеш истината така, както се случва – документалната истина за човека Х, който става, пие кафе, отива на работа, на връщане се отбива в близката кръчма, удря две големи с аверчета, качва се в колата и се чувства безсмъртен, за да може няколко минути по-късно да се убеди в обратното – по парчетата предно стъкло, ситно забити в челото, ламарината, разрязала стомаха, натрошените ребра от волана и целия този кървав порядък, за който няма off бутон на дистанционното.

За този разказ няма нужда от статистика, песни и знаменитости. И без това за звездите винаги ще има работа – ще рекламират парфюми, дрехи, банки, коли, gsm оператори, застраховки, залагания, водка, бира, мастика, дини, пъпеши, мушмули.

P.S. И не забравяй, че цялото безумие с войната по пътищата може да спре! Бъди отговорен и внимателен! Шофирай разумно! Винаги спазвай правилата на движение! Следи пътните знаци! Не се превръщай в убиец зад волана! Пази децата! Спаси човешки животи! Спаси ги!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 292 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Дек 2018 17:47

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: