ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Окт 2018 2:25

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 292 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Убий скоростта !!!
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008 20:56 
За всички които имат профил във vbox.7 и искате да помогнете да спрем войната по пътищата,елате в наща група "Да спрем войната по пътищата!!!" на този линк
http://vbox7.com/groups/8450feca

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008 21:09 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 26 Яну 2007 18:18
Ставицки...ами Кирил Маричков (кликни) (извинявам се първо бях объркал името с това на друг известен музикант), който ни сипе мъдрост от екрана, вижте и него и какво ...някой от Вас знае ли за ЛАЙНОТО Кирил Маричков, каква я беше свършил - всичко се покри, той се покри за годинка и... хоп чистичък и невинен по ТВ екран ни поучава за нещата от живота... ай сиктир, ами колко са другите още, "популярни лица" с катастрофи със смъртни случаи и невинни!? Онова ЛАЙНО от "Сблъсък", ако не бяха медиите, как се беше скатало... :E5.gif

ПП: Аааааааааа не, не се извинявам, а правилно съм си спомнил и за Лайното Данчо Карджов и неговата щерка Лора ПРОЧЕТЕТЕ КОЛКО Е УМНА ЩЕРКАТА, в списъка е включен и Георги Калоянчев :twisted: Ужас, списъкът набъбва и със ЗУЕКА :B3.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008 1:40 
Твърдо Да !!! но нека да има и камери :}
А някой от вас ако имат регистрация във vbox7.com елате в групата на:
"Да спрем войната по пътищата!!!"
на този линк: http://vbox7.com/groups/8450feca
Благодаря ви :) :) :)

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2008 14:25 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
Карай разумно, спаси живот!

Всяка седмица по пътищата на страната загиват десетки невинни хора. Малко са дните без жертви. Такива седмици няма! Статистиката е от страшна по-страшна и всяка година се увеличава.
Изображение
Кога ще започнем да влагаме разум, когато излезем на пътя? Кога ще спрем да бързаме, когато можем и да не стигнем? Колко още хора ще си отидат, заради 2 минути по-ранно пристигане на дадено място?

На тези отговори, могат да отговорят всички! Когато се променим и станем малко по-човечни. Когато повече шофьори започнат да спират и да правят път на пешеходците, когато започнат да намаляват край пешеходни пътеки и детски площадки, когато престанат да спират по пешеходни пътеки, когато престанат да бързат…

Колко още отговори има? Ако искам да ги изброя всичките, няма да ми стигне цял ден, а отвън ще ми подсказват все нови и нови.

За това помислете и направете всичко възможно за намаляване на пътните злополуки и нека поне следващия път като се качите в колата да помислите и да карате по-внимателно. Само с упоритост и постоянство се придобиват добри навици.

Нека се опитаме.

Нека спасим живот!
Изображение
sveja-idea.com/2008/03/06/161

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2008 23:03 
Здравейте, наистина темата е една от основните за нашето време, а именно войната по пътищата. Видях доста препоръки във връзка с предотвратяването на нови и нови инциденти в нашия град, но нека не забравяме, че от всичко най-важното е самосъзнанието както на водачите така и на пешеходците, някой от вас ще кажат (може би), че сме далеч от това нещо но като гледам в останалите евро страни културата на водачите е на много високо ниво, а там винаги пешеходеца е с предимство дори и да не е по правилник пешеходеца винаги е номер едно. Вярно и там си имат легнали полицаи и светофари но на места имам чуството че са поставени по скоро за респект а не като ограничения, наистина наскоро се завърнах и за малко но аз също казвам ДА, нека всеки помогне кой с каквото може да се намалят инцидентите по пътя. Наистина за 6 месеца странстване по чуждите пътища не видях инцидент в градски условия с пешеходец но все пак ограничението на скороста в градски условия 40км/ч може би е един от основните фактори за намаляване на инцидентите в градски условия, там също се спазва това ограничение а за нарушителите глобите са доста солидни. Това видях това споделям с вас.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2008 23:07 
Форумен шут
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2008 15:54
Добре дошъл в Шумен, virtual_spirit :D
Цитат:
ограничението на скороста в градски условия 40км/ч може би е един от основните фактори за намаляване на инцидентите

Може би все пак не от самото ограничение, а от спазването му зависи намаляването на инцидентите! То иначе и тук ограничение има, ама кой ли го спазва :N2.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2008 15:36 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Аз пък мисля, че бавното каране е по-опасно понякога от бързото.
Шофьори, които не могат да се напаснат на трафика и само пречат, са причина за нервни изпреварвания, което си е излишен риск.
Ако ще караме с 40 - ами да продаваме колите и да се качваме на колелета и рикши!... Не е това!
Всичко опира до организацията на движението и паркирането - трябва да има бързи шосета в градовете, съответни паркинги, които да разкарат спрелите коли от пътя и (да наистина) в кварталите да се кара с 30-40 км/ч.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2008 16:13 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 14 Яну 2007 19:11
Всъщност сам казваш че ни си прав ... в смисъл че проблема не го прави този който кара бавно а този КОЙТО КАРА С ИЗЛИШЕН РИСК. Не знам някой който е карал с 40 да е причинил катастрофа със фатален край. А ти?

----------------
Now playing: IRON MAIDEN - Children Of The
via FoxyTunes

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2008 18:25 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

The Trooper написа:
Всъщност сам казваш че ни си прав ...

Не си ме разбрал. Пък и да кажа сам, че не съм прав... ще да съм падал на главата си.
Ще дам пример - карай с 40 на магистралата към Варна и ще видиш как с такава скорост се причинява катастрофа с фатален край.

Скоростта сама по себе си не е причина за катастрофи, а разликата в скоростите или относителната скорост на две тела. :!: Чисто теоретично - ако дърветата край извънградски път се движеха с 90 км/ч, никога не можем да се блъснем в тях.
И пиша тези простотии не за да остроумнича, а за да илюстрирам, че бавните шофьори също са опасни.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2008 18:44 
Форумен шут
Аватар

Мисля, че ставаше дума за ограничение на скоростта в градски условия. За магистралата ясно, че е друго.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2008 19:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Примерът с магистралата го дадох за да покажа как може да се влезе в беля с 40 км/ч.
Също казах, че шофьорите, които се пречкат между светофарите в града са причина други да ги изпреварват само да хванат зелената вълна. В този смисъл ниската и несъобразена с трафика скорост - викам - също е опасна както и високата. Също и бакшишите и супер бизнесмените, които не знаят как се включва мигач са предпоставка за опасни заобикаляния, които при ниска скорост също са много опасни... И т.н.

Идеята на всичките ми писания в тази тема е, че скоростта не е по себе си фактор на риска, а криминалната безотговорност на някои водачи. Ей туй искам да кажа.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2008 19:58 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Авг 2008 18:48
Един път реших да премина по-бавно на кръстовище и един бакшиш ме удари.Започвам да се замислям дали не е по-добре да се кара с висока скорост.Аман от джигити!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2008 15:19 
Аз съм за камерите,полицаите и високите глоби но наи вече съм за това книжка да се дава за не по-малко от един месец кормуване из града реално кормуване а не само на лист хартия но и инструкторите да се проверят защото съм свидетел когато пред мен ученик бива учен на грешно кормуване от самия инструктор

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008 9:26 
Форумен шут
Аватар

Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2008 5:01 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 23:58
Защо,да караме много бавно или много бързо ?
Град-40км/ч
Извънградско-70км/ч
Магистрала-100км/ч
За мен това са нещо,като оптимални скорости !!!
Но,мисля че трябва повече толерантност на пътя !!!
За състезателите има писти,градът или магистралата определено не стават !!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 292 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Окт 2018 2:25

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: