ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 13 Дек 2019 16:07

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Оптичен интернет от ИКОН (ICON)
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 22:15 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Не те огрява в такъв случай и политиката на фирмите е нови клиенти да има пък старите са пренебрегнати.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011 9:02 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 30 Мар 2009 14:35
Всички фирми си правят промоциите да са за нови клиенти само. Ако си стар клиент и искаш да си намалиш таксата трябва да преподпишеш за 1 година. Отделно че още закачаме клиенти за такса 10лв на месец и скорост 5Мбс. След изтичането на 6-те месеца ако се продължи договора скоростта става 10Мбс а цената 18лв. Ако си стар клиент и си на 18лв и преподпишеш за 1 година таксата ти става 15.30лв...пише го в сайта. В момента се мисли над нова промоция....когато е готова ще бъде изнесена на сайта и ще пиша и тук.

ПС: Когато бяхме без договори ми харесваше повече, но от държавата вече изискват ако предоставяш някаква услуга да имаш договор с клиента за нея. Това не е наша измислица, за да си плашим клиентите.
Поздрави: no1else

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011 12:30 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 01 Авг 2009 21:21
Upload скоростта малко куца, ако беше по-висока щеше да е по-добре, иначе съм доволен от ICON :). В момента съм на 25 мегабита и скоростта никога не е падала по ниско, дори понякога стига 26-28 мегабита :)
И ако предлагате 1 безплатен статичен IP адрес направо нямаше да имате грешка :BB08.gif

Някой други доставчици също правят така, че в ненатоварените часове скоростта се дига двойно например от 25M'bits става 50 (между 22:00 и 08:00) няма да е зле и при вас да има тая екстра 8)

VGA: ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB GDDR5
MB: AsRock 970 Extreme 3
PSU: FORTRON FSP700 50ARN 88+ 700W
HDD: SEAGATE Barracuda 1.5TB

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011 14:47 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Аз все още нямам договор де,не сте ме задължили,но и не ми трябва,така ми е доста добре засега.

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011 1:04 
Ентусиаст
Ентусиаст

sonaki написа:
Upload скоростта малко куца, ако беше по-висока щеше да е по-добре, иначе съм доволен от ICON :). В момента съм на 25 мегабита и скоростта никога не е падала по ниско, дори понякога стига 26-28 мегабита :)
И ако предлагате 1 безплатен статичен IP адрес направо нямаше да имате грешка :BB08.gif

Някой други доставчици също правят така, че в ненатоварените часове скоростта се дига двойно например от 25M'bits става 50 (между 22:00 и 08:00) няма да е зле и при вас да има тая екстра 8)

Ъплоуд-а при 95% от ISP-тата в Бг е 1:10. Така е и при нас....ако толко ти трябва ъплоуд всичко е въпрос на договорка и финикийски знаци...няма невъзможни неща ;) Адреса ти е реален но динамичен...съжелявам, но за статичен се доплаща. Колкото до неограничената скорост между 0ч и 08ч сутринта е обмисляно, но при предстоящото вдигане отново на скоростите се обезсмисля, ти ще чакаш ли до след 12ч, за да си изтеглиш филма не за 3 ами за 2мин примерно ? :) Отделно, че когато клиента не получава скоростта за която си плаща при нас се брои за авария и проблема се търси и отстранява, а не се крием зад договора където пише, че скоростта ти е на 30% гарантирана. Защото и това мога да направя....най ми е лесно :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011 2:19 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
1:10? Абе да... то си има и стандарти разни, ама кой да ги спазва... До скоро принципно си беше 1:4, но високите скорости, продиктувани от конкуренцията (тук наистина е голяма изненада), остави на колене техника за милиони. И точно тук започват големите проблеми при орязаните честоти на обратните канали. Но при вас проблема с обратния канал не съществува, понеже (до колкото съм информиран) предлагате услугите си по LAN и оптика. А както през ЛАН-а, така и през оптиката (с медиен конвертор) имаме синхронна връзка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011 22:21 
Опитен
Опитен
Аватар

И колко се доплаща за статичен IP адрес, защото из сайта никъде не намерих :01_crazy.gif
Много доставчици предлагат висока Upload скорост, има доставчици които предлагат 1:1 Download и Upload.
Upload скоростта също е важна, не само download... то теглиш 1 филм за 3 минути, а после докато възвърнеш същите mb ти трябва четворно повече време, точно това е единия недостатък, в Шумен никой оператор не предлага високо upload скорости, а защо Вие да не сте първите? какво лошо има да предлагате по-добър интернет нали това Вие целта?

И си обновявайте сайта по-често, направете някакво поле за новини, например кога и къде няма да има интернет поради какви причини, понякога като се прибера пускам компютъра и не мога да гадая защо няма, един път се случи 2 дена след обяд да нямам интернет заради профилактики на ЕОН по трасето, ако го напишете в сайта 1-2 дена по-рано няма на всеки 2-ри да обяснявате защо няма интернет, освен ако не е отворил и да погледне сайта. :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011 22:30 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Извън темата/подсказка:
Щях да питам как ще те предупредят на сайта, като нямаш интернет, ама се сетих, че Икон може да предлагат много хубав интранет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2011 0:52 
Ентусиаст
Ентусиаст

Ако си мислиш, че някой ще ни следи сайта кога ще няма интернет жестоко се лъжеш. Отделно че аз следя сайта на ЕОН, но в много случаи там добавят профилактиките или подмяната на електромери в последният момент. Общо взето да си доставчик на интернет в този град с тези непрестанни токови удари и внезапни спирания на тока за "профилактика" е жив ад. Да не говорим за камикадзетата по улиците...онзи с БМВ-то който се размаза по Съединение ми скъса трасе....в тракийския вчера някой отсякъл стълб и познай чии кабел минавал от там :) А точно ти @sonaki никога не се чудиш ами веднага ми звъниш така че....смятам ти върша по-добра работа от сайта :)

ПС: като дойдеш да си плащаш в офиса последни на таблото цените и там ще видиш и цената за статичен адрес ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011 20:56 
Опитен
Опитен
Аватар

Ем като видя, че няма интернет се обаждам да знам какво става, да знам какъв е проблема, един път както се беше случило да няма 2 дена интернет (като беше се скъсал някакъв кабел на гривица), ако не се обадя има да си чакам... :lol: Но наистина по телефона може да се даде по актуална информация 8)

Иначе съм много доволен от интернета и не мисля изобщо да Ви сменям:
Изображение

и международната скорост е добра:
Изображение

И гледам да се пада все мрежата на PowerNet, че с нея мога да гледам телевизия и да слушам радио от IPTV. Ако се падне тая кейбълтелската спирам нета и пак го пускам и то става PowerNet.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2011 9:52 
Ентусиаст
Ентусиаст

Настоящи цени и скорости на ИКОН:
10Мб/с --> 18лв
25Мб/с --> 25лв
40Мб/с --> 36лв
60Мб/с --> 45лв

Предстоящото вдигане на скоростите което скоро ще бъде факт:

10Мб/с --> 15Мб/с - 18лв
25Мб/с --> 33Мб/с - 25лв
40Мб/с --> 44Мб/с - 36лв
60Мб/с --> 66Мб/с - 45лв

Down/Up --> 1:10

Скоростите по договор са на 30% гарантирани, но поради не-натовареността на трасетата ни в 99% от времето получавате това за което плащате ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2011 15:02 
Опитен
Опитен
Аватар

А скоро дигане на Upload скоростта очаква ли се?
Поне с по 1 мегабит на всеки план, че с тея 2 мегабита :03_silent.gif малко тромаво се качва... :cry: в тея времена на напреднали технологии да качваш с максимум 256 кб/с е смешно :02_eh.gif
Вземете малко ги изравнете скоростите (напр. при PowerNet) е
Съотношение download:upload
Интернет 4:1
БГ-Пиъринг 2:1

Иначе за Download е перфектно, особено с новите скорости :O04.gif

Edit: Гледам вече, че Download скоростта е факт :O02.gif
Edit2: Нов рекорд :O05.gif
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011 8:02 
Ентусиаст
Ентусиаст

Искам да предупредя клиентите на ИКОН които четат тук, както и клиентите на другите интернет доставчици че утре 28ми май ще имат проблеми с интернета. Причината ви я копирам тук:
На 28.05.2011 г., от 14.00 ч. до 16.00 ч., поради извършване на ремонтна дейност ще бъде с пряно захранването в районите: Около ул.Август Попов, Хотел Шумен, Хотел Мадара, по бул.Симеон Велики /от пл.Оборище до Нова Поликлиника/, Болница, Онко Диспансер, ДСК, Здравна каса, НОИ, кв.Боян Българанов, кв.Еверест, кв.Гривица, Кожен диспансер, Ресторант Боровец, в района на ул.Райна Княгиня, Западната част на ул.Владайско въстание, в района на Куршум чешма, ул.вардар, ул.Съединение /западната част до ул.Раковска/, в района на Томбул Джамия, Сладкоп, Военна болница, ул.Белмекен, ул.Бистрица, ул.Червена стена, ул.Тича, ул.Шуменска крепост, Топхане, около Сестринското училище, ул.Парчевич, част от ул.Петър Берон, част от ул.Априлов, ул.Септемврийско въстание, ул.Георги Кирков, ул.София, Пролет, ул.Искър, Дом стари хора, ул.Витоша, ул.Стара планина, ул.Радецки, ул.Самара, ул.Тотлебен – гр.Шумен.

Абзаца е взет от страницата с уведомления на лщбимите на всички нас ЕОН България :)))
Моля в утрешният ден при проблеми с интернета да не звъните в фирма ИКОН, а на телефона на ЕОН :))) Аз нямам техническа възможност да захраня 80% от мрежата с УПС и агрегати така че не ни кълнете много :))
Поздрави:no1else

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2011 14:44 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 17 Сеп 2011 13:19
ICON с нови скорости:

цена down/up
18 лв 20/2
25 лв 60/6
35 лв 80/8
45 лв 80/12

:-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2011 15:03 
Опитен
Опитен
Аватар

Тъкмо това видях
ама нещо speedtest-а не иска да отчита новите като хората :D
Изображение
А като пусна торент клиента удря 6-7 mb/s :)

Upload-а не е кой знае какво, но пак е добре, че го дигнахте като изключим, че конкуренцията предлага 50 mbits Upload :BB08.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Малко помощ с интернет услуга.

в Общи разговори

RaZoR

6

8635

29 Ное 2017 8:15

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 13 Дек 2019 16:07

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми