ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Авг 2020 21:57

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сателитен интернет - как, кой, колко
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012 18:08 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
(автор на темата)
Интересувам се от сателитен интернет. Идеята е да е мобилен т.е. да се мести и монтира за 10 дена примерно. Който може да помага - оборудване, трафици и пари. Наясно съм как се търси в гугъл. Важно е всеки дал мнението си да е много наясно кое как се случва. После ще го питам още много.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Сателитен интернет - как, кой, колко
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2012 10:42 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 03 Фев 2012 4:28
Виж тази информация :http://www.technews.bg/article-23563.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2012 10:59 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 03 Фев 2012 4:28
Е има го и това http://tooway.bg/:но си е още много скапичко ,пък и не знам дали можеш да инсталваш сат.чинии,за да може да го местиш през 10 дена на различни места ,но пък мога да ти дам идея,ако става въпрос за няколко места ,на които ти пребиваваш през няколко дена, препоръчвам да си закупиш сат.чинии и стойки за тях ,после да ти ги монтира някой вещ в тези дела ,доколкото разбрах на спътникa KA-SAT (орбитална позиция 9 градуса изток) ,а ти ще си местиш само електрониката пред чинията ,това при положение че е възможно разбира се .Успех.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012 16:09 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 10 Мар 2012 15:53
Dobo написа:
Интересувам се от сателитен интернет. Идеята е да е мобилен т.е. да се мести и монтира за 10 дена примерно. Който може да помага - оборудване, трафици и пари. Наясно съм как се търси в гугъл. Важно е всеки дал мнението си да е много наясно кое как се случва. После ще го питам още много.

Аз ползвам Tooway сателитен интернет от няколко години (от http://www.tooway.bg). Първо от спътника Eurobird 3, сега от Ka-Sat. Наложи се да мина от първия спътник на новия, защото спирали услугата. Новата услуга е с 3 пъти по-висока скорост. И двата спътника покриват цялата страна, но втория го прави с 4 лъча (които покриват отделни части на страната - на сайта в раздела "Инсталирай сам" или нещо подобно има линк към карта, която показва "цвят" на лъча за всяко място в Европа). В рамките на един лъч можеш да си местиш терминала, но излезеш ли от покритието му, за да започнеш да ползваш сигнала от друг лъч ще ти трябва пренастройка в централната станция за твоя терминал.

:O02.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012 21:15 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
(автор на темата)
Ще трябва явно да се уча да монтирам сателитни чинии. Няма друг начин! Ще трябва да уча и това с пренастройването на централната станция.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Колко гаден е живота

в Градски въпроси

lirexbg

1

1584

04 Окт 2016 16:15

Малко помощ с интернет услуга.