ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 22:03



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2013 17:45 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Фев 2008 12:38
Мнения: 400
(автор на темата)
Някой да може да съветва за доставчиците?

Трябва ми реален ъплоуд поне 2 мегабайта в секунда (не го бъркайте с мегабити), всичко друго е опционално. Засега само Икон имат близо до мене покритие. Живея на центъра, ориентировъчно зад Хеликон улицата.

Шуменспринт никъде няма информация за ъплоуд спрямо даунлоуд, и ми казаха, че напролет ще имат покритие.

Други предложения?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2013 23:55 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Другите два с покритие до теб са Близу и Виваком. За Вивата едва ли ще имат такъв upload. Ро и Ни не знам дали са разширили покритието си.

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2013 0:49 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 09 Юли 2010 21:22
Мнения: 209
Местоположение: Шумен
Skype: ssnake_lp
Май само Близу могат да се доближат до изискванията ти.
Като ако смятам правилно, 150 мегабитовия нет трябва да стига минимум до 1.8 мб/сек.

_________________
!!! It's Nice to be Important , but It's more Important to be Nice !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2013 8:15 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Мнения: 4576
Местоположение: Шумен
Икон не стават ли?

_________________
Изображение
Автодиагностика на BMW с професионална диагностика BMW INPA и EDIABAS
- Адаптации
- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2013 14:03 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 01 Авг 2009 21:21
Мнения: 232
Местоположение: Шумен
Skype: plamen2138
При Blizoo-то Upload-а на най-бързия от 150 Mbps Download е 6 mbps само което означава, че ще качва с 750 kb/s най-много.

Икон-а имат за 20лв - 60 Mbps Download и 10 Mbps Upload
30 лв - 80 Mbps Dowload и 20 Upload

_________________
PC:
CPU: AMD FX-8350 Black Edition Vishera 8-Core 4.0GHz (4.2GHz Turbo)
RAM: A-Data 10 GB DDR3 1333 MHz
VGA: ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB GDDR5
MB: AsRock 970 Extreme 3
PSU: FORTRON FSP700 50ARN 88+ 700W
HDD: SEAGATE Barracuda 1.5TB


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2013 15:26 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Фев 2008 12:38
Мнения: 400
(автор на темата)
Икон и аз ги обмислях.

Учудващо, ми каза един познат, че е с 50mbps интернета на близу от година, а ъплоуда му е 2 мб/с въпреки, че не би трябвало да е. Даунлоуда му е 4мб/с. Някакви идеи защо?

Виваком сега сме на тях и не съм доволен, дори 60% от нета не поддържат, и тъй като няма тяхна оптика тука, никакъв шанс да ги избера наново.
Близу и аз ги видях, луди пари за такъв ъплоуд.

Други избори? Засега Икон са единствените реалистични, освен ако Шуменспринт не изчакам и не разбера какъв им е ъплоуда, уж са с оптика?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2013 17:13 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Другите са M tel и Globul
( http://forum.ro-ni.net/index.php?PHPSES ... opic=222.0 )

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2013 0:43 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2009 12:49
Мнения: 504
Местоположение: Шуменяка
Skype: syrax_860906
Аз съм на Шуменспринт 50мегабита като даунлоада ми стига до 10мб/с а ъплоуда до 4 ;) Хоторн, tehnoboy4o даунлоада няма връзка с ъп-а твоя авер ти е казал колко му е даунлоуда ;) Никой доставчик не слага на офертата си ъплоуда ... аз съм , както ти казах 50мегабита но тва не значи че ше качвам с толкова- ъпа ми е 15мбит/с + тва тоя близу нет 150мбит да не мислиш че се качваш с толкова .... раздели 150 на 1024 и ше получиш скороста на сваляне...

http://sprint-bg.net/internet_view.php? ... tpackid=25

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013 15:17 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Фев 2008 12:38
Мнения: 400
(автор на темата)
Трябват ми нови предложения.

Шуменспринт ги чакам 2 месеца и ми заявиха, че няма да им влизам в района, нищо че на 100-200 метра имат покритие, за съжаление не мога да ги чакам половин година да решат да инвестират за едни кабели.

Икон са ми вариант в момента, някой има ли реално опит с тях, че да разбера аджеба колко всъщност поддържат скоростта си, има ли проблеми с интернета и т.н.

ПС: Днес разбрах, че Икон биват явно изкупувани от Networx, които съм чувал, че оперират в Русе?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2013 7:01 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Мнения: 4576
Местоположение: Шумен
Да,значи тук в нашия район прекараха някакви кабели от networx и ми казаха,че Икон вече нямало да го има,вика ние купуваме мрежата му и вече каза е networx.До колкото нета на Икон аз лично от 2008 съм при тях и нямам оплаквания от скоростта,дигат я всяка година и даже в момента незнам каква,няма да съжеляваш ако се прикачиш към икон.

_________________
Изображение
Автодиагностика на BMW с професионална диагностика BMW INPA и EDIABAS
- Адаптации
- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2013 18:20 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Фев 2008 12:38
Мнения: 400
(автор на темата)
Нито Networx, нито Шуменспринт могат да "стигнат" до адреса ми, което за мене е просто...невероятно. Живея точно в центъра на града, и съм ограничен само до Вивакомски или Близу интернет, и двата ужасяващо слаби откъм ъплоуд, вече наистина не знам какво да правя просто...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2013 19:11 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Купи си кабел и се свържи с тяхната мрежа ;) Тъкмо и аз ще се вържа на теб :)

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2013 19:27 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Фев 2008 12:38
Мнения: 400
(автор на темата)
То не е до купуване на кабел и свързване, те казаха че няма как да стане принципно, аз и в двата случая щях да купувам кабел.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2013 21:40 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Мнения: 2772
Nathaniel, мобилност е нужна. Няма да забравя, като живеех в Херсон, каква беше връзката на dial-up и как се сърдеха комшиите заради дуплекса на телефона. Изнеси се от центъра и си свърши работата.
Offtopic: защо няма вече връзка с безжична мрежа Shumen?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Търся си нов доставчик
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2013 10:07 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 08 Яну 2007 5:10
Мнения: 1141
Местоположение: Гр.Шумен
Skype: slvr32
Шумен спринт в Българанов :D
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

 Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Търся музиката на FQR (Frequency Room)

в Музика

dim ID

1

2973

06 Дек 2022 22:21

Търся таванска стая в Шумен

в Работа, фирми, клиенти, магазини, недвижими имоти...

zulbie

0

28736

03 Мар 2022 16:59



Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 22:03


Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]


Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 и т.н. phpBB Group
Style based on FI Subice by phpBBservice.nl │ град Шумен │ Блог
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов │ Редактирано за Форума на ШуменОбяви Шумен
Съдържанието на мненията във форума, с изключение на цитатите от външни източници, е лицензирано под Creative Commons Attribution.
Използването на мненията за комерсиални или некомерсиални цели е разрешено само с хиперлинк към форума и изричното позоваване на източника.
Отговорност за мненията във форума носят само и единствено техните автори.