ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Дек 2019 23:52

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Е нема такъф кретен!!!
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2013 22:43 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2009 12:49
(автор на темата)
На хазяина му давам по 10лв за некаф кирлив интернет дето прекъсва през половин час ...тоя неше е барникал из рутера и е ебал майката на всичко 10 пати преинсталирах уина и всеки път ми излиза една и съща грешка "настройките записани на този компютър за мрежата не отговарят на изискванията на мрежата".В началото не беше така всичко беше нормално нямах такива проблеми обаче изведнъж като се появи тва нещо и нема оправия, 2 седмици седях без нет , той ми вика да не е от компа ти...логика.Как така както работи без проблем изведнъж ше се скапе..Докато пиша интернета ми се изключи около 5 пъти.Слагах и XP същата работа.Сега вече мрежовата връзка не ми излиза с името на WiFi-то а като NetworkProfile a ssid-a ми е самата мрежа.Със 7-ца съм,пробвах с триене на профила - не става , с преинсталация - не става , чета сега в нета(уж) - не става.Принципно паролата беше 1234567890, сега незнайно защо не приема тази парола а тази 12345678, като защитата си е все една и съща WPA/WPA2 TKIP+AES. Какво е пипал тос не го знам ама проблема съм сигурен че не е от мен.Та търсим решение на въпроса, щото сериозно ми писна през 5 мин да ме изключва ето пак :@@

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Е нема такъф кретен!!!
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 10:38 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Доколкото разбирам си на безжична мрежа. Тя се влияе от климатичните условия - вятър, мъгла...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 10:42 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 05 Яну 2009 13:17
Ловецо,нещо умно написано от теб ще прочета ли?!?Не мога да те разбера - тъп ли си по рождение или се правиш на такъв?Какъв вятър каква мъгла?Сигурно мъглата му е променила паролата,Айнщайн :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 10:45 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 13 Окт 2009 22:40
Ловец,принципно си прав,но с бърз оглед на последните дни се оказва,че баш сега не си ;)
Сайръкс,викай поддръжка,к'во се кумиш?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 11:05 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Иванов, ако си бил на безжичен, източника на който е на 100-200 метра от вас, щеше да знаеш точно кога метеорологичните условия влияят. Едно е да четеш само книги, друго си е практиката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 13:09 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Loveca_: понякога външните условия влияат, макар и не както си мислиш ти - например мъглата (и като цяло влагата) често е фактор за ПОВИШАВАНЕ на сензитивността, докато магнитните смущения от гръмотевични бури я намаляват. Това обаче е валидно главно когато сигнала е в открити пространства, а случая не е такъв. Въпроса е, че според скриншота, който е приложил нивото на сигнала е твърде ниско - ако трябва да предположа, AP-то не е в същия апартамент - дори бих казал, че не е на същия етаж (вълните са с радиално разположение)...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 13:43 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 05 Яну 2009 13:17
На мен тръгнал да обяснява за практика при мрежова комуникация ?!?Каква практика имаш ти бе,форумен трол?Много добре знам кога и върху какво оказват влияние атмосферните условия на wi-fi сигнала.И точно върху промяна на SSID на wireless мрежа или промяна на парола те не оказват НИКАКВО влияние.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 13:51 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Извън темата/подсказка:
Абе няма ли кой да му вземе думата на Ловеца?

Ловец, къв вятър и мъгла. Става дума за ХАЗЯИНА, който вероятно живее на горния етаж или в същата къща наблизо. Ае да се спреш малко.
Сайръкс, като гледам сигналът ти е - задоволителен, вероятно пада и повече. Дали не ти е там проблемът, все пак си закачен, ама не ти достига "сила". Ако беше в настройките изобщо нямаше да имаш нет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 16:23 
Ветеран
Ветеран
Аватар

(автор на темата)
С антена съм 4db :) рутера е някъде над мен.. dl-то стига до 1mb, а за атмосферните влияния ше кажа само че съм хващал нет на -10 с адаптер без антена и зимата като задуха вятър познай тука има тука нема :d

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 16:31 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Аз съм на 15 mb с кабелна със 60 програми за 11,90. Смяна на адрес е безплатна. Кво му плащаш 10 лева на тоз грездей? :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2013 1:32 
Ветеран
Ветеран
Аватар

(автор на темата)
Успях да установя проблема но пък се появява друг и вече направо ми кипи проблема е от програмата приложена към диска с драйверите ..., незнайно как прави конфликт . проблема с парите седи така че не ми се занимава с доставчици без покритие... които ме уверяват че ще ме прехвърлят на новия адрес само дето там няма покритие и аз им казах че тогава няма да им плащам месечна такса докато не се отвори възмоножт да ми пуснат нет на новото място смятам че съм си в правото ;) Гледам покрай нас се въртят едни Networx от русе ли от добрич бяха, ма не съм ги разпитвал :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013 18:13 
Опитен
Опитен

Тук е от: 05 Яну 2012 12:10
Последно време беше студеничко и мокро явно нещо не му се бачка на рутера.Явно само лятото ще имаш интернет а пък през другото време у ЛОВЕЦО,че неговия не се влияе от нищо.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Дек 2019 23:52

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: