ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 08 Дек 2019 21:21

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов склад за вашите снимки
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2013 21:25 
Опитен
Опитен

Тук е от: 17 Сеп 2007 14:58
(автор на темата)
Нов сайт - склад за Вашите снимки. С лек и приятен дизайн. Български. (+ на още 2 други езика)

Снимката може да бъде публична (в 9 категории) или частна (видна само за вас). Без регистрация.

С възможност за изпращане на и-мейл на информацията за качената снимка.

Линк: pictures.goarle.com
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Нов склад за вашите снимки
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2013 21:27 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 19 Фев 2013 14:55
Колко трайно е това?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2013 23:42 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Докато не падне. Колко снимки ми бяха изгубили imageshack.us и data.bg ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013 10:24 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Ами докато няма натоварване - може и да издържи до 10.07.2014 - до тогава е регистрацията на домейна (на лице от Шумен, вероятно набор '99). Хостинга е на Суперхостинг, които принципно не са лоши, но при малко по-голямо натоварване искат да се премине към по-висок план :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013 13:05 
Опитен
Опитен

(автор на темата)
Чоко написа:
Колко трайно е това?

Няма някакъв срок, нещо (като дадена снимка се пази Х дни, месеци, години)... просто се пазят докато качилият снимката не я изтрие... (или някой друг, на който е предоставил кода)... или разбира се, ако се случи нещо (форсмажорно) с компютрите на хостинг фирмата (суперхостинг)

-- Пон Ное 18, 2013 2:08 pm --

Loveca_ написа:
Докато не падне. Колко снимки ми бяха изгубили imageshack.us и data.bg ...

Гадна работа, колега... да ти се затрият снимки (особено ако ги нямаш на друго място)... дори познато с 1 случка на 1 позната (при срив на HDD на лаптоп)...

За imageshack.us е може би нормално /както и за други подобни сайтове (чужди)/, за data.bg малко ме "учиди" ... (но може би и за там е нормално, не знам)...

а това, което си казал "Докато не падне"... е доста относително според мен... /и теоретично вярно.../ Въпросът е кога може да падне сайта...? след 1 год. 2, 5, 10 год.?

-- Пон Ное 18, 2013 2:13 pm --

lamerko2 написа:
Ами докато няма натоварване - може и да издържи до 10.07.2014 - до тогава е регистрацията на домейна (на лице от Шумен, вероятно набор '99). Хостинга е на Суперхостинг, които принципно не са лоши, но при малко по-голямо натоварване искат да се премине към по-висок план :)

Някой да си е направил труда да провери... :))) Колега, да беше проверил и от кога е регнат домейна... що се отнася до набора... де да беше тъй, 99 :((( /най-малко -20 , че и малко повече/... Да, хоства се при суперхостинг, които и според мен не са лоши... и 1 "лоша" новина: хостинга изтича в края на годината... но той се и подновява (както и регистрацията)...

...така че, според мен надали има много място за притесняване , но всеки сам си решава...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013 14:34 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
За набора визирах от имейл-а ти, имащ суфикс _99, което принципно от известно време е нарицателно за набор, а и дизайта ти на двата сайта (pucture, top) са като за 14-годишен (без лоши чувства) - особено втория е просто копие - реших, че може наистина това да ти е възрастта. Но все пак съм написал "ВЕРОЯТНО". Но като изключим тази задявка, наистина няма как да гарантираш услугата, понеже има независещи от теб фактор - условията за натовареност при споделен хостинг - в момента, в който услугата започне да става малко по-натоварена, акаунта ти ще бъде блокиран (имаш 2-3% процесорно време, брой на процеси, РАМ, брой на файлове...). Отделно мога да ти затрия базата за по-малко от 5 мин - имаш сериозни пропуски в сигурността (няма да го направя, но някой друг може. Ако се интересуваш от проблема - пиши на прайвет).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013 13:15 
Опитен
Опитен

(автор на темата)
За _99 в email'а , да годината е, но годината, когато е направен... за дизайна... и 2-та са готови темплейти /2-я, top дори е цяла с-ма/... пък колко годишни са ги правили, нямам идея... аз само ги ползвах и натъкмих...
Що се отнася за услугата и гаранциите... това ми прилича на това все 1 да си наемеш някой сейф в някоя банка и да не можеш да си гарантираш достъпа до него... Казаното за % CPU и др. принципно е вярно, но за това си има и други абонаментни планове...
За последно казаното, за затриването на БД... не знам, може и да можеш, щом казваш... мен макар че ме съмнява... но за да го казваш, предполагам, че си видял нещо... Хубавото е, че винаги се прави архив от хостинга... но разбира се, да има пропуски в сигурността не е хубаво.

ПП. И най-важното е, че всичко казаното (вкл. и от мен) е без никакви лоши чувства...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Продавам Помещение 120кв + Склад + Ново Строителство Строеж

в Работа, фирми, клиенти, магазини, недвижими имоти...

Stefanaki

0

945

02 Мар 2015 20:31

Снимки от Шумен от 1983 г.

в Свободно време и хобита

max

17

3753

15 Дек 2015 22:30

Копиране на снимки на хартиен носител за 25ст?

в Градски въпроси

million_years

1

1133

10 Сеп 2016 20:53

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 08 Дек 2019 21:21

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения