ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Фев 2020 3:16

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ITCommunity - Твоето IT общество
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014 19:09 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 22 Ное 2014 19:03
(автор на темата)
Кои сме ние?
Проекта IT Community е направен с образователна цел! В сайта ще намерите подбрани и висококачествени видео уроци, които са лесно достъпни за всички. Стараем се да Ви предлагаме най-добото. Следвайки стремежа си, нашата цел е IT Community да стане единен портал, в който да помагаме на хората, както и да го направим едно добро място за общуване, разменяне на мисли, подпомагане и тн. в тази област, а не поредният безсмислен проект с неясна цел, бъдеще и информация. Всеки, който желае да участва е добре дошъл. Ще продължим да се развиваме и ще се потрудим да сме още по-полезни на хората. Всички заедно ще превърнем IT Community в по-голям мащаб с повече екстри, информация, уроци, ресурси, статии, теми и тн. Вярваме, че всички вие ще помогнете това да се случи.

Сайт: http://www.itcommunity.eu
Форум: http://www.itcommunity.eu/forum/
Сайт за прикачване на изображения: http://www.itcommunity.eu/upi/

Страницата ни във facebook: https://www.facebook.com/itcommunity.eu
Youtube канала ни: https://www.youtube.com/channel/UCnE11F ... oP1M3QsKeQ
Google plus: https://plus.google.com/+ItcommunityEu/posts

Общо 6 категории с уроци за:
Adobe Photoshop - http://www.itcommunity.eu/tutorials/photoshop
CSS - http://www.itcommunity.eu/tutorials/css
HTML - http://www.itcommunity.eu/tutorials/html
PHP - http://www.itcommunity.eu/tutorials/php
JavaScript - http://www.itcommunity.eu/tutorials/javascript
CMS - http://www.itcommunity.eu/tutorials/cms

Безплатни Ресурси

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ITCommunity - Твоето IT общество
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2014 15:46 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Имате ли някакви авторски изпълнения? Защото така като гледам - 98% от материалите са взаимствани от други източници, които най-вероятно не са запознати с включването на материалите им към тази система...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2014 16:41 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Всичко е Video уроци - отврат!
IT сайт се прави с нагледно НАПИСАНИ уроци, оформени в съответният им код и подкрепени с примери и работещи демо версии.
Това, което сте направили е ученическо съчинение от сорта на "събери клипчета от Youtube"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2014 17:16 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Хмз... сякаш имат едно 10-минутно клипче. Хубаво за идеята, но...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2014 19:03 
Нов потребител
Нов потребител

(автор на темата)
Няма по-хубаво нещо от видео урока :) Гледаш и ти обясняват кое за какво е и виждаш, че става - демото си е налице. Имам авторски уроци в раздела photoshop.

@Beatfan - Виждам, че си фен на писмените уроци - copy paste на кода и готово. Ако тръгне ок, ако не тръгне търсене на друг код и така докато се намери някой работещ без да се вникне в съдържанието, структурата и тн.

@lamerko2 - Не виждам логика в последния ти коментар.

Писмените уроци се споделят във форума. Там може да ги обсъждате. Нямам нищо напротив да споделите някой друг, защото виждам желанието ви за тях. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2014 20:13 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Основната ми идея беше, че събраните материали са с неизяснено авторско право. Имам предвид видеоклиповете. Във вашия канал има само един 10-15 минутен клип за Фотошоп, който можем да приемем, че е авторски. Естествено не съм преглеждал всички клипове, но всички, които погледнах от любопитство бяха общодостъпни в мрежата, но не бяха предзнаначени за този проект. А това, че нещо е достъпно в интернет - не означава, че всеки може да прави каквото си иска. Най-малкото от обща култура е трябвало да посочите източника на оригиналния проект и реалния автор. Естествено позволението за ползване във вашия случай е задължително - за някои клипове вероятно ще го получите (естествено след като публикувате нужната информация, относно автора), но за други - има вероятност да не мине номера. Например серията от клипове на Иван Ванков за PHP са негова интелектуална собственост, НО инициатора за тяхното създаване е на академията на Телерик и реално те се публикуват в публичното пространство като част от академията.

За последния ми коментар - просто натиснах на линка youtube канал, където излезе само един клип.

Колкото за писмените уроци - гледам, че си фен на дизайна, и вероятно затова не осъзнаваш каква глупуст изръси. Точно заради тези copy/paste некадърниците заливат форумите с уникално тъпи въпроси, от които се подразбира, че са поели някакъв ангажемент много над техните възможности. Иначе не ми се иска да коментирам "писмените уроци" във форума ви, където нещата са много по-зле и от сайта Web Tourist.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 0:15 
Нов потребител
Нов потребител

(автор на темата)
Не съм присвоявал авторски права на никой урок! Както виждаш са от youtube и всеки си има профил и всичко си е изяснено. Отностно споделянето - трябва да искам и разрешение, ако споделя някой урок във фейсбук профила ми ли? Айде не се излагай. Пуснати са свободно да се разпространяват в интернет пространството. Те, ако искаха да не се разпространяват уроците нямаше да ги записват и да ги пускат. Айде стига си спамил само глупости, ако има нещо пиши на ЛС :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 0:18 
Нов потребител
Нов потребител

(автор на темата)
Между другото изобщо не си схванал какво съм искал да кажа с това "copy/paste".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 18:46 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
На по-схватливите не им трябва да гледат 1 час клип и предпочитат директно да се насочат към това, което ги интересува, особено ако е нагледно и кадърно поднесено. С видеоклиповете това няма как да стане. Сега разбирам, че те мързи да се занимаваш с писане на уроци, нормално е да се опитваш с минимум усилия да спретнеш сайтче с готови видео уроци от нета, но по този начин няма да му спечелиш популярност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 20:45 
Нов потребител
Нов потребител

(автор на темата)
Не си прав! :) Начинаещите как ще схванат нещо ей така като не го разбират и трябва някой да им го обясни. Айде стига дрънкахте глупости. Стоп СПАМ!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 21:46 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Успех с това твоето типично българско мислене... интересно какво би се случило, ако на авторите им писне и затъркат клиповете заради такива като теб?

Пак го споменавам - въпрос на чиста култура е да споменеш автора. Лично аз бих се включил в един по-сериозен проект, но не бих работил с хора с такова мислене и манталитет - имам солиден 10-11 годишен опит с PHP, включително и последния сертификат на Зенд за PHP 5.5 - Zend Certified PHP Engineer, сертификати на Microsoft за уеб сървиси и C# и т.н. Имам достатъчно капацитет да подготвя уроци на високо ниво - базирани на моя опит, а не просто да прекопирам нещо от мрежата и да оставя името си на тях.

Колкото до споделянето във Фейсбук - нещо леко настрана, но все пак в контекст. Преди около два месеца публикувах две мои снимки в една група за фотография. След няколко дена масово моите познати и "познати" във Фейса започнаха да си споделят масово същите тези две снимки, само че не от моя пост в групата, а от групи, за които не бях чувал. Естествено никой не си направи труда спомене на кого са снимките, но за сметка на това едната група е сложила точно тези две снимки съотвено като "Снимка на корицата" и "Снимка на профила". Повече мои снимки не съм качвай във Фейсбук - няма и да кача. Същото е с всяко авторско произведение.

Иначе въпросната група с корицата и профила (за да не кажете, че говоря голословно) е следната: група1

Както и още една група2, откъдето моите познати ми показваха собствената ми снимка и ме подканваха да я споделям...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2014 1:32 
Нов потребител
Нов потребител

(автор на темата)
Поздравления за постиженията! Както казах не съм присвоявал авторски права. В самите видеа са посочени авторите им и мисля, че няма нужда отново да ги посочвам. Всеки си има различно мислене и гледа на нещата по друг начин. Никога не съм присвоявал авторски права и никога няма да го направя!!! :) Имам теми в интернет свързани с това, защото много хора не оценяват труда на другите. В личният ми канал в youtube имам повече уроци, които съм виждал да се разпространяват в интернет пространството, но не се сърдя, даже се радвам, че има хора, на които им харесват и ги споделят с другите, и никой не е поствал, че аз съм автора или да си присвояват авторските права поради това, че в началото на урока съм споменал всичко. Хората, ако искаха да не им се разпространяват уроците нямаше да ги правят и да ги качват в интернет (не визирам само youtube). Темата е обширна и мисля, че не е тук мястото да я обсъждаме.
В сайта подбирам уроците, които качвам. Качил съм тези, които съм сметнал, че са полезни. Ако знаеш някой друг може да ми ги пратиш на ЛС да ги разгледам и да реша дали да ги добавя.
Ако имаш желание да правиш уроци и искаш да помагаш на хората мисля, че няма да гледаш на това дали са те писали като автор, а дали си бил полезен. Това ще го видиш от коментарите. Когато видиш, че наистина си направил нещо смислено, чрез което си помогнал ще ти достави лично удоволствие, щастие. Но ако правиш уроците само и само, за да те научат като автор, значи не си постигнал нищо. Едно е да си кажат хората "ето го този с многото уроци" и друго е да кажат "ето го човека с добрите и качествените уроци, които ми помогнаха както на мен така и на другите". Известен може да стане лесно, но да си изградиш добро име е трудно - трябва да накараш хората да ти се доверят, което в днешно време е много, много, много трудно нещо.
Надявам се да съм бил изчерпателен с отговора си и да разбереш за какво говоря. Всеки човек има различни представи, цели и тн.
Човек не трябва да се стреми към материалното, а към духовното. Чувството от това, че си успял да помогнеш на някого е неописуемо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2014 3:10 
Опитен
Опитен

Тук е от: 09 Апр 2008 22:34
Пълна смешка.

Ако желаех да видя уроците на гатака за php или да гледам курса на телерик, щях да си отида в съответните сайтове.

Вие господине сте един посредствен копирник, без грам оригинална мисъл. И можете да ме цитирате.

Лично бих поставил и под въпрос уменията Ви, заради това което се случва със сайта Ви при клик ето тук: http://www.itcommunity.eu/upi/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2014 9:24 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Lamerko,
обаче снимките са страхотни. И аз се чудех кой е автора. Трябва да ги намеря в твоя профил и да ги споделя от моя, но общавам да стане ясно кой е автора. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Фев 2020 3:16

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: