ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 22:14



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: eBay
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2008 23:37 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 14 Апр 2008 17:51
Мнения: 5
(автор на темата)
Някой пазарувал ли е от американския eBay. Интересува ме как стоят нещата с митата и таксите. Като чета по другите форуми, излиза че, това дали ще платиш мито ддс и т.н. на софийската митница, зависи от настроението на служителите. Как стоят нещата в Шумен. Моля ако някой опит да го сподели, може и на лс.
Благодаря предварително!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 11:48 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Мнения: 3593
Всичко зависи от това дали има обявена стойност... лично аз съм си поръчвал дребни неща, които лесно минават за колетни или документални пратки и не им търсят стойност за обмитяване :)

_________________
Форумен трол


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 13:23 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 12 Мар 2008 19:33
Мнения: 801
Skype: valio_enthroned
Евтино ли е да си поръчаш нещо?Примерно някоя тениска.

_________________
Death Metal Freak!
http://www.clixsense.com/?7795762


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 18:03 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Мнения: 2315
Местоположение: RINGWORLD
Skype: kzint007
..някоя тениска..

Тениските са евтини и у нас 8)

_________________
Изображение
"...орките не разбират защо хората протестират." :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 03 Май 2008 22:23 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Мнения: 3593
Suffocation написа:
Евтино ли е да си поръчаш нещо?Примерно някоя тениска.



С пътните никак няма да ти излезе по-евтино от тука (имаме си китайски и турски тениски поти без пари ;) )

Иначе ако ще купуваш нещо от магазин - гледай да е под $50

_________________
Форумен трол


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 04 Май 2008 14:41 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Мнения: 4576
Местоположение: Шумен
ние от този сайт можем да си поръчаме тениски със логото на форума :D
Сори за спама :!:


Поздрави C3k0

_________________
Изображение
Автодиагностика на BMW с професионална диагностика BMW INPA и EDIABAS
- Адаптации
- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 07 Май 2008 17:04 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 12 Мар 2008 19:33
Мнения: 801
Skype: valio_enthroned
Аз ако исках турски и китайски боклуци и на битака мога да отида.И ако се замисли човек каква ли ще е тази тениска :D :D :D

_________________
Death Metal Freak!
http://www.clixsense.com/?7795762


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 08 Май 2008 11:30 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 14:32
Мнения: 128
Местоположение: Умен сити
Трябва да се внимава в eBay.
Пример

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 08 Май 2008 12:20 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2007 10:24
Мнения: 653
Местоположение: DreamLanD
:F7.gif :F7.gif :F7.gif :F7.gif Ама само как се е прецакал :lol: Аз лично не се вързвам на такива далавери от рода "първо плати, после вземи"....Някак си нямам доверие на НИКОГО.Да видя аз какво съм взела и дали отговаря на очакванията ми, пък тогава ще се плаща. 8)

_________________
.....Ииииии с косъм......


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 08 Май 2008 15:33 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Мнения: 3593
Случва се понякога и на най-добрите :)

Иначе си има тънкости при пазаруването от ebay... но понякога наистина може да излезе солено :) Принципно стоки със лицензна стойност над 100лв (или както обичат родните митничари - $50) се обмитяват. Ако пакета е в неразумна опаковка - съвсем се оскъпява (USPS вдигнаха цените отново - http://ircalc.usps.gov/default.aspx?Mod ... &CID=10046). Не мисля, че е удачно да си поръчаш маратонки за $45.99 и да платиш ~$70 за доставка :)

_________________
Форумен трол


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 12 Май 2008 0:32 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 13:26
Мнения: 409
Местоположение: София/Шумен
до блока ми в Студентски град правят някакво бюро за поръчки от ebay, amazon и т.н.
като стане готово и проверя цените, ще ви свирна.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 13:31 
Компютърджия
Компютърджия

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
Мнения: 4362
Местоположение: Шумен |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿|
Skype: ™©®
Колеги защо от известно време насам пратките от UK се бавят доста време? Преди за 2/3 мах 5 дена пристигаха.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 13:44 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Мнения: 1871
Ами, Илийка, почна сезонът на подаръците...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 13:47 
Компютърджия
Компютърджия

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
Мнения: 4362
Местоположение: Шумен |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿|
Skype: ™©®
Не е заради това проблемът е по стар с няколко месеца.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: eBay
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 14:01 
Playful moods
Playful moods

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
Мнения: 14951
Летището във Варна е затворено за ремонт. Повечето пратки минават през това в Бургас. И аз забелязвам значително забавяне. От Китай идват за около 25 работни дни. От Англия скоро не съм поръчвал, да видя колко се бавят. Отделно протестът на БДЖ... Причината е по-скоро у нас. Не при продавачите.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 22:14


Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot]


Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 и т.н. phpBB Group
Style based on FI Subice by phpBBservice.nl │ град Шумен │ Блог
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов │ Редактирано за Форума на ШуменОбяви Шумен
Съдържанието на мненията във форума, с изключение на цитатите от външни източници, е лицензирано под Creative Commons Attribution.
Използването на мненията за комерсиални или некомерсиални цели е разрешено само с хиперлинк към форума и изричното позоваване на източника.
Отговорност за мненията във форума носят само и единствено техните автори.