ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 08 Дек 2019 20:08

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: какво мислите за нета на близоо?
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011 11:42 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Suffocation: обади им се на тях, а не тук... аз лично нямам проблеми с нета на Близу. Явно някъде около теб е станало нещо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011 12:01 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 12 Мар 2008 19:33
Обаждал съм се доста пъти (поне 10) и все или чакаш по 5 ми нда се свържеш или като се свържеш ти казват"ще съобщим за проблема" или нещо подобно.Чак преди малко от 10 дена благоволиха да ми се обадят и уж ще дойдат.Ми и аз нямах проблеми до този момент, случвало се е да е била кофти връзката и да е нямало за момент интернет, но тоя път беше доста за дълго и никой не реагира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011 12:14 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Странно. При мен винаги са реагирали в рамките на един ден (от обаждане за роблем до пристигане на техник). Но да чукна ан дърво, от няколко месеца не съм имал проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011 12:55 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
И при мен само от телефонно обаждане са реагирали и пристигали на другия ден. Е, винаги в час различен от уговорения, все едно нямам работа и по цял ден кисна вкъщи да ги чакам, но идват. Че и са любезни.

Но какво става тия дни, просто не знам. Дърпат шалтера нещо и нет ту има, ту няма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011 17:23 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Suffocation написа:
Обаждал съм се доста пъти (поне 10) и все или чакаш по 5 ми нда се свържеш или като се свържеш ти казват"ще съобщим за проблема" или нещо подобно.Чак преди малко от 10 дена благоволиха да ми се обадят и уж ще дойдат.Ми и аз нямах проблеми до този момент, случвало се е да е била кофти връзката и да е нямало за момент интернет, но тоя път беше доста за дълго и никой не реагира.

Зависи какво и как си казал и обяснил. Може би трябва да си конкретен и да изискаш записване на обаждането и изпращане на техник на място. Има един вид клиенти (не визирам точно тези на близу и точно теб), на които първата им фраза е: от 10 дни нямам нет (ток, вода, телефон и др.) кога ще го оправите. Как да знаят служителите, че вие точно нямате нещо.

А относно прекъсванията напоследък: голяма част от тях се дължат на продължаващата профилактика на Е.ОН. В тези часове, ако по трасето до вас някъде няма ток, то естествено и усилвателят няма с какво да се захрани и да спре връзката на следващите потребители.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011 18:03 
Компютърджия
Компютърджия
Аватар

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04

Ето малко съвети как да се разправяте по телефона ... :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011 21:35 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 30 Мар 2009 14:35
hope написа:
Зависи какво и как си казал и обяснил. Може би трябва да си конкретен и да изискаш записване на обаждането и изпращане на техник на място. Има един вид клиенти (не визирам точно тези на близу и точно теб), на които първата им фраза е: от 10 дни нямам нет (ток, вода, телефон и др.) кога ще го оправите. Как да знаят служителите, че вие точно нямате нещо.

Колега hope повярвай ми, че точно Близу ако имат желание могат да следят точно кой какво има и какво няма и от кога. При добро желание могат да си следят модемите. Не се вързва да рекламират по телевизията как направили най-големият мониторинг център и вложили 50милиона евро и същото време да ми казваш, че нямало как да си следят клиентите. Който иска--->намира начин...който не иска-->оправдание. Другото което е какво зависи от това какво си обяснил и казал ?!? Какво има да обесняваш за това, че нямаш нет ? Рестартирал си модема и не се е оправило.....от там нататък са те на ход, ти няма какво повече да направиш.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Мисля скоро да минавам на шумен спринт и изкам да ви пит
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2011 19:10 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 11 Яну 2010 0:58
Миналата седмица повече от 48 часа нямах интернет, след няколко позвънявания на третия ден решиха да изпратят техническо лице. Уж са "Близу", а се оказват много далеч.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2011 19:14 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
не си си чел договора .. в момента отиваш подаваш жалба и ти опрощават между 20 и 30 лв от месечната такса ,което за 2 дена без нет е добре според мене ..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2011 19:29 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Договора изтече преди няколко месеца и сега съм месец за месец, вече се замислям да сменям доставчика на интернет. преди две-три седмици отново нямаше нет в продължение на един ден. Лятото се прибирам една вечер и що да видя кабела изваден от кутията, звъня питам нещо да не да е неплатено а те ми отвръщат не, всичко е платено. Е да ама не разпитват ме някой да не е правил един вид саботаж. Накрая започнах да и обяснявам на операторката много бавно като на първолаче, че видимо кабела е изваден от кутията и буксата е развита. И на другия ден следобяд всичко беше наред. Много черни пчелички им се насъбраха вече, за това не преподписах договора и мисля да сменям доставчика. иначе нищо лично към "Близу".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2011 19:33 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
договора ти никога не изтича ,а преминава в безсрочен .. пак казвам не си го чел .. губиш си времето и моето .. прочети го поне 2 пъти че явно не си от схватливите ..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2011 14:21 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 12 Мар 2008 19:33
hope написа:
Suffocation написа:

А относно прекъсванията напоследък: голяма част от тях се дължат на продължаващата профилактика на Е.ОН. В тези часове, ако по трасето до вас някъде няма ток, то естествено и усилвателят няма с какво да се захрани и да спре връзката на следващите потребители.

Знам как да обясня , даже им обяснявам подробно , какво не е наред.А това, че ги мързи и техниците им са отделно от фирмата е друг въпрос.Мога да разбера , кога е прекъсване заради ток и кога не . Не използвам от вчера интернет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2011 17:57 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Alexi_ написа:
договора ти никога не изтича ,а преминава в безсрочен .. пак казвам не си го чел .. губиш си времето и моето .. прочети го поне 2 пъти че явно не си от схватливите ..

Ти кат си от много схватливите не разбра ли, че и десет пъти да се чете договора все тая,
не ми дреме за някакви си 20-30 лева. С това няма да се промени нищо пропадането им на интернета за дни а не за минути ще продължава. И не виждам кой те е вързал за темата, че да си губиш времето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2011 18:04 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Абе като не ти дреме, що се занимаваш да пишеш? Действай и после се похвали с алтернативата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Как ви действат рекламите и какво мислите за тях?

в 123

barbus

9

2846

24 Авг 2015 20:03

Какво мислите за спирането на някои влакове?

в Общи разговори

barbus

46

3888

16 Яну 2015 19:14

Какво мислите за механа "Старият рицар" ?

в За форума

КамелияКолева

0

786

25 Сеп 2017 20:33

Какво печелим от дружбата ни с Америка?

в Политика

barbus

41

6449

02 Апр 2015 6:30

Червените балони - какво ще стане с тях?

в Политика

The_voice

10

2267

04 Апр 2015 14:39

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 08 Дек 2019 20:08

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения