Аз съм скаут… това си личи!

Аз съм скаут… това си личи!

Мнениеот Dobo на 22 Окт 2008 7:46

Вече много от нас с гордост казват: „Аз съм скаут!”.

С гордост, заради това, че сме част от 28 милиона младежи по света, обединени, за да вършат добри дела.

С гордост, заради това, че можеш да прехвърлиш през спомените си няколко смели постъпки от изминалото лято. Нека всеки сам за себе си направи това!

А дали другите ни познават?

Ние сме скаути в сърцата си и това ни прави истински. Смели сме и извършваме добри дела, оставяме следите за това след нас.

Но…какво би станало, ако и другите успеят да ни забележат? Ще бъдем ли горди, ако се погледнем в огледалото и видим това, което е в сърцето ни - един истински скаут?

Униформата е част от скаутството. „По дрехите посрещат, по ума изпращат”, казва една стара българска поговорка. Но униформата не е просто дреха. Тя е символ. Тя е огледало на душата и на делата на истинския скаут.

Питате ли се защо все още всички истински скаути са в униформа? Не е ли това нещо старо, чието време отдавна е отминало?

Ето малко отговори:

· Скаутската униформа ни отличава

· Хората свързват начина, по който изглеждаме, с делата, които вършим. Когато сме в униформа, те очакват да се случи нещо добро

· Затова, носейки скаутската си униформа, ние трябва да мислим постоянно за това, което правим и за отговорността, която носим – към себе си, към другите, към природата. Също и да пазим имиджа на международното скаутско движение.

· Униформата ни дава свобода: с униформа всички сме равни – няма по-добър или по-лош, когато сме изправени пред трудна задача.

· С униформата показваме, че нашите цели са общи – всички ние се стремим към нещо по-добро

· С униформата показваме, че сме част от организация с високи идеали и самодисциплина

Видя ли се в огледалото с твоята униформа? Ти си вече нещо повече!
Dobo
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15

Бърз отговор

Назад към Общи теми

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]