ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Яну 2020 0:29

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 154 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Турските сериали
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 13:40 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 17 Мар 2008 11:29
(автор на темата)
05.30 "Брак с чужденец" /п./ - еп. 65 - турски
07.00 "Тази сутрин" - информационно предаване с водещи Анна Цолова и Николай Бареков
09.30 "Кухнята на Звездев" - кулинарно шоу с Иван Звездев
10.00 "Денят е прекрасен" - женско токшоу с водещи Ива и Боги
11.00 "Късчета живот" - сериал, еп. 18 - турски
12.00 bTV Новините - обедна емисия
12.30 "Шоуто на Слави" /п./
13.30 "Наследниците Дел Монте" - сериал, еп. 2
14.30 "Вечно твоя" - сериал, еп. 66
15.30 "Пътищата на съдбата" - сериал, еп. 74
16.30 "Брейкър Хай" - сериал, еп. 30
17.00 "Брак с чужденец" - сериал, еп. 66
18.30 "Господари на ефира" /п./
19.00 bTV Новините - централна емисия
20.00 "Перла" - сериал, еп. 151
21.00 "Комиците" - комедийно шоу
22.00 bTV Новините - късна емисия
22.30 "Шоуто на Слави" - вечерно токшоу
23.30 "Господари на ефира" - комедийно шоу
00.00 "Монк" - сериал, сезон 6, еп. 10
01.00 "Наследниците Дел Монте" - сериал, еп. 2
01.50 "Пътищата на съдбата" /п./ - сериал, еп. 74
02.50 "Късчета живот" /п./ - сериал, еп. 18
03.50 "Кухнята на Звездев" /п./
04.20 "Денят е прекрасен" /п./
05.10 "Новото училище на царя" - детски сериал

От 24 часа ефир 7 и половина се падат на турски филми (с повторенията им)... А за да не скучаем и през новата година, ще започва и нов турски филм от другата седмица... И това е по другите телевизии, почти същото... Къде останаха стойностните филми ? Скъпи били...скъпи, ама хубави.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Турските сериали
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 13:43 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2008 9:04
Седем часа и полувина сега.. след месец 12 часа, след 3 месеца сигурно 15 и накрая не се знае колко.. ще има 3-4 или 5 часа на бг..
Поне направиха BTV Comedy (не че е по-различно откакто си беше GTV де) и сега на 5-ти декември BTV Cinema, където се надявам да не дават такива филми..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 16:13 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Не разбирам проблема. Ако не ви се гледа нещо, ползвайте дистанционното - от към 60 програми, все нещо ще излезе.
Като искате стойностни филми - Замунда.
Наистина не ви разбирам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 17:15 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
Lyudmil12 написа:
Не разбирам проблема. Ако не ви се гледа нещо, ползвайте дистанционното - от към 60 програми, все нещо ще излезе.
Като искате стойностни филми - Замунда.
Наистина не ви разбирам.

За медия, която претендира да е национална, програмата е наистина малко странна, да не кажа тенденциозна. Проблема с тая зараза наречена телевизия за себе си съм го решил- не гледам въобще, или гледам определени канали или предавания, а най-често, каквото ми е интересно, го взимам от торент сайтове. Но в страната има хора, които нямат особен избор на канали за гледане. Това са хората по селата и тука говорим за хора живеещи на огромни територии. Там интернет и кабелна няма, а има само 3 ефирни телевизии, от които обикновенно най-добре се хваща БТВ. И се получава така, че тея хора са принудени да си промиват мозъка по няколко пъти на ден с турската пропаганда или да гледат Канал 1 на звездички. А наскоро стана ясно, че в града положението с ефирните телевизии е още по-зле и с антена се хваща горе-долу добре пак само БТВ, а на Канал 1 има само звук. Това сигурно заради многото бетон и арматура. Така че, наистина има проблем и наистина количеството не само на турските сериали, но и на другите чуждестранните продукции в тази ЕФИРНА телевизия е прекалено голямо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 17:50 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 17 Юни 2009 15:25
Ами дали ще се турски или латино какво значение има, като така и така не ги гледаме. :) Като нямат пари за по-стойностни сериали, пък и знае ли човек - може отстъпка да са им направили за количество. :O05.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 18:00 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
Няма кой да прави български сериали. Или и да прави са безинтересни. Не гледам сапунки, но майка ми ги следи всичките. Казва, че турските били интересни. Хубавите български сериали и филми останаха някъде... Не знам дали парите са проблема, но поради липсата им, ще сме принудени да гледаме чуждите турски, американски и не знам си какви още.

ако не можеш да вървиш - пълзи.
Каквото и да правиш, продължавай напред!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 19:22 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Само "Сакъз" гледам понякога. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 19:51 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 25 Ное 2008 21:25
От както открих сериалите(не само турските),животът ми се промени коренно!За първи път живея истински и пълноценно!Благодаря!Едва ли усещате,как се вълнувам ,докато пиша това?Просълзявам се,разбира се. :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 20:39 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Не разбирам защо е тази ирония.На когото не му харесват да не ги гледа.И аз не харесвам ужасийки и психотрилърчета ,ама си мълча.Има си хора за всичко.

За жалост нямам време да гледам турските сериали ,но ако имах с удоволствие бих ги гледала.Виждам майка ми и други мои познати ,които от 4 часа след обяд до 7 часа ни приемат ,ни предават.Гледат сериалите.И ги съпреживяват.И не виждам нищо лошо.

Слувало се е понякога да хвана нещо от някоя серия.Е,ще ме прощавате ,но във филмите има всичко ,за което ние плачем ,че е безвъзвратно отминало и липсва при нас вече .
Добрите отношенията между хората, уважението, високата ценностна система.... Всичко, което е нужно, за да се чувстваме добре и щастливи го има в турските сериали.

Или ви дразни ,защото показа, че турците са определено по-напред от нас и че заслужават повече от нас да бъдат в ЕС дори. Турските сериали за мен са много по-стойности и от американските, и от латиноамериканските и определено много ,много близки до нашата душевност, каквото и да означава това, и колкото и да го отричаме........ не знам доколко те са ние, или ние сме те...

Няма да се учудя,ако някой намеси и ДПС или Ахмед Доган в излъчването на сериалите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 21:16 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Цитат:
Няма да се учудя,ако някой намеси и ДПС или Ахмед Доган в излъчването на сериалите.

Що пък да не ги намеся!? bTV си е турска тиливизия. Преди време, по-точно преди изборите им пратих няколко снимки за рубриката "Аз репортерът", на които имаше предизборни плакати на ДПС (естествено на тях лъснал Доган), които бяха залепени върху ПЪТНИ ЗНАЦИ. От тиливизията цензуриха - публикуваха само едната снимка и то тази, на която що годе си личеше какъв е знака. А другите - с голямата брадва.
А шоуто на Слави? Отдавна не го гледам, но от време на време по една или друга причина се случва да попадна на него. И какво? Или ще пеят някакви измислени турски изпълнители или ще играят турски танци или пък ще му гостуват турци. Какво, свършили са се българските певци, танцьори, актьори и т.н.т.

п.п. предпочитам да гледам "Дързост и красота" отколкото "Перла" или каквото там друго турско било.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 21:33 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Бобо,ти потвърди моите подозрения,че Уго Чавес и колумбийската мафия имаха пръст в излъчването на латиносериали по телевизиите ни.Ама......нъц..........нека им .....не стана на тяхната!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 21:38 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Извън темата/подсказка:
Няма да го коментирам. Водите са много дълбоки, темата - много обширна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2009 23:42 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Фев 2009 10:05
Общо взето темата е безсмислена!
Първо - телевизията не е българска собственост!
Второ - с нещо тези сериали да нарушават критириите на СЕМ? Не!
Трето - с първото и второто се изчерпват поводите за всякакъв коментар!

“Преди години получих просветление за успеха. Спрях да вземам финансови съвети от бедни хора и здравословни съвети от болни хора. И спрях да търся духовно водачество от хора, които не можеха да демонстрират проявата на законите на Вселената в живота си”

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2009 0:04 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
rosen_69_ написа:
От както открих сериалите(не само турските),животът ми се промени коренно!За първи път живея истински и пълноценно!Благодаря!Едва ли усещате,как се вълнувам ,докато пиша това?Просълзявам се,разбира се. :(

И аз веднага си тръгвам, пуснат ли подобна помия, дори и да съм на гости.
За мен тази простотия е израз на вложение на пари / не знам чии :D / за внос на "култура" :G8.gif .
Моята простотия ми е предостатъчна, така че мерси за импорт на такава с умножител при това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2009 0:10 
Форумен шут
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2008 15:54
Metala, извинявай, ама нямаш никакво влечение към културата! :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 154 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Яну 2020 0:29

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: