ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 06 Дек 2019 4:56

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Предай нататък
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 21:06 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
(автор на темата)
Епизод 1:

"Щастливи мигове очакват и едно многочленно семейство от Шумен

Галя и Асен имат 8 деца и наскоро са настанени в общинско жилище, където живеят общо 11 души. Най-големият им проблем е изхранването, тъй като често единственият им доход е от детските надбавки. Наталия Симеонова и нейните помощници успяха да помогнат на семейството, а зрителите ще се запознаят с неговата история и положителната развръзка в предаването по bTV. "

Познавате ли семейството? Живеят на 'Странджа' 10..
Тук съм чела за какви ли не акции по разни поводи, но нямам спомен за форумска грижа за това семейство..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Предай нататък
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 21:34 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 16 Ное 2009 21:27
Оххх тъкмо сега гледам предаването! Страхотно е, но сърцераздирателно! Първата история с момчето приковано за инвалидния стол така ме хвана яд, че човечеца няма възможност за лечение (раздвижвания)... В кой век живеем изобщо? Възхищавам се на любовта на двамата младежи, момичето е останало до приятеля си въпреки всичко, въпреки трудностите и мъките, тя е там подкрепя го, обича го, помага му! Колко хора биха направили всичко това, истината е че те са малцина! Толкова мило ми стана как се държат за ръчичка двамата, как се гушкат и колко силно се обичат!
Имам една мечта - в България да има добри, кадърни и отдадени лекари, които да правят всичко за своите пациенти! Искам всеки да има право да се лекува, лекарствата, операциите и всичко което се плаща да е безплатно или поне да струва някакви нищожни пари, които всеки може да си позволи да даде! Искам държавата да мисли за народа си! Искам на мястото на всеки мол да виждам клиники и болници последно поколение, оборудвани с най-новата и модерна техника, да бъдат обзаведени като хотели.... Оххх мечти!
А за втората история.... толкова добри хорица, страхнотно семейство, не са се предали, грижат се за дечицата си, но нямат пари, естествено пак гадните пари са проблем... Жал ми е за всичко което става с хората и в България и по света, а аз искам да променя нещо, но не мога, чувствам се безсилна.
Един ден, ако се сдобия с много пари, искам поне една болница да построя, друг е въпроса кой ли лекар ще работи там... Това е голяма мечта и не се знае дали ще се случи, но поне ако съм в добро финансово състояние ще помагам, ще правя дарения и на такива семейства като това което показаха от Шумен също, поне храна и дрехи да им нося....
И сега третата история пак е толкова тъжна ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(;( ;(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 21:47 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Бърби, защо трябва да има форумска грижа за това семейство? Създавайки това голямо семейство нима тези родители не са знаели с какви огромни отговорности се заемат? Нима не са мислили къде ще живеят тези 8 деца? Нима не са мислили как ще изхранват тези 8 деца?
Пълно безумие е в тези времена да родиш 8 деца, при условие, че си наясно, че не можеш да им осигуриш дори хляб.
Уфф, звучи грозно, но....така мисля.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 21:55 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Бърби написа:
Епизод 1:

"Щастливи мигове очакват и едно многочленно семейство от Шумен

Галя и Асен имат 8 деца и наскоро са настанени в общинско жилище, където живеят общо 11 души. Най-големият им проблем е изхранването, тъй като често единственият им доход е от детските надбавки. Наталия Симеонова и нейните помощници успяха да помогнат на семейството, а зрителите ще се запознаят с неговата история и положителната развръзка в предаването по bTV. "

Познавате ли семейството? Живеят на 'Странджа' 10..
Тук съм чела за какви ли не акции по разни поводи, но нямам спомен за форумска грижа за това семейство..

Цигани ли са? Ако е така, не се чуди защо не е имало форумна грижа.
Шуменци принципно не сме расисти, ама не познавам някой, който да се трогне от история на циганско семейство с 8 деца. А пари да даде... :A1.gif
Ако пък са българи.... с какво се различават от циганите? :03_silent.gif
Извън темата/подсказка:
Всъщност ти днес не се ли обяви за спирането на детските за безработните? Как така се загрижи изведнъж.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 22:04 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
Не, не са цигани!
За другото- не ми се обяснява повече за данъчни облекчения и социална грижа.

Амапола, не съм казала, че трябва да има форумска грижа, а че не съм видяла тема за това. И най-малко ние можем да ги съдим, че са родили и за сега отглеждат някак децата си. Не са ги зарязали, а ги отглеждат! И не отглеждат престъпници, както изглежда.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2012 7:09 
№14
№14
Аватар

Бърби, никого не съдя. Единственото, което казах е, че е пълна безотговорност да раждаш без да мислиш какво ще се случи нататък. И след като те не са мислили предварително, защо аз или форумът трябва да ги мислим?
От сърце бих помогнала на хора , за които зная, че са правили нещо с мисъл в перспектива, но поради някакви обстоятелства/болест, криза, фалит/ животът им е затруднен или съсипан. Но случаят на въпросното семейство не е такъв.
Може би някакво решение за тези хора е да се намери работа за бащата. Имам идея за нещо временно, ще им предложа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2012 8:35 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
Е, кой каза,че са създавали деца без да мислят?:)
Жената си каза- аз винаги съм искала да имам много деца, защото съм дълго чакано и единствено дете. Кой да предположи в ония години, че ще дойде такава криза?

Не го изгледах епизода, но мисля, че му намериха работа на мъжа /поне в момента, в който е снимано предаването/.
Защо да ги мислим, казваш..Не ми обръщай внимание, аз съм такава..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2012 8:48 
№14
№14
Аватар

Даа, видях с очите си ти как се раздаваш и се опитваш да помогнеш . И помагаш. Без да чакаш нищо насреща. И как дори едно благодаря не ти казват за това, а се скриват като мишоци тези, на които си подала ръка.
За добро ли, за лошо ли ,но не съм такава. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2012 15:06 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
Използвам темата да поздравя задочно Стоян от Шумен, който разказа историята им:

http://www.btv.bg/shows/preadai-natatak ... _stai.html

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 06 Дек 2019 4:56

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения