ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Дек 2019 18:06

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 238 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Биг брадър...
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 5:50 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
(автор на темата)
Още не ми е минал потреса от снощното предаване, но пускам тема за коментари!
Предполагам, че, както в повечето форуми, покрай предишни предавания, някои от вас ще отсечат:"Такива бози не гледам!", но какво пък..да опитаме!:)

На кого бихте дали голямата награда? Сега, след първоначалното представяне на двойките!

Аз не видях семейство, в чиято подкрепа бих изпратила /пази Боже/ смс. Ужасих се от подбора, отвратих се от отношенията, улаших се за децата, разочаровах се...Може би съм очаквала семейство като това от размяна на съпруги- таксиметровия шофьор и седемте му деца.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Биг брадър...
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 7:11 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Снощи не го гледах ,ама ти ме заинтригува.Ще си го потърся в нета да видя за какво става дума.
Да не се окаже ,че турските сериали са по-читави?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 7:31 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
Биг брадър определено не е от любимите ми тв предавания, но снощи и аз от любопитство погледах малко.Повярвай ми не си единствената потресена.Аз не видях една от тея жени да има достойнство да се нарече жена!Какъв е тоя (според мен) глупак да изтегли кредити за 35 хил. лв.и да купи на някаква пикла 17 чифта ботуши,а пък тоя като цървул до нея?Смях,се,изумявах се,радвах се,но общото настроение е плачевно.Жени на антидепресанти,мъже комарджии...до къде стигна българското семейство.Може би най-много ми хареса възрастната двойка.Сигурна съм обаче,че Биг брадър ще намери някой компромат и за тях!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 7:51 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2010 2:42
Ужасен сценарий!!! Ако това е българското семейство...........Думи нямам. Мисля,че екипът на формата доста е рискувал като е вкарал такива ,,личности" в къщата.Тука ми намирисва и на секс скандали и на шамари...Горките дечица :( Ужас!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 8:05 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Зрителят няма да види нещо което не е виждал или не е чувал, а ще му размахат пред носа неща, за които знае, но обръща поглед, когато ги забележи и предпочита да се прави, че не е видял. Само преди няколко дни дете от "Янко Сакъзов" 13, ет. 3 подало сигнал на националния телефон срещу семейно насилие, че майка му и баща му се бият и псуват. Поне два пъти в месеца "уважаван" тука форумец ступва жена си, а тя бяга да спи у моя позната и се крие после още един ден там, докато му мине лошото. Така че на какво се учудвате? Вероятно това не са средностатистически семейства, но и никой не е търсил такива. Не нормалното, а отклоненията са тези, които ще донесат рейтинг, оплюване, фенове на жената или мъжа в някоя двойка, скандали, интриги, реклами, пари.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 9:09 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 17 Мар 2008 11:29
Ще се съглася с Лео, този тип предавания разчитат не на нормалното, а на провокативното... Колкото по е гнусно, толкова повече (се надяват продуцентите) зрителски интерес ще привлече...
Бог да пази тези, които мислят да го гледат :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 9:13 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Лошото е, че голяма част от зрителите възприемат модела на поведение на тези изроди. "Щом го дават по телевизията, значи светът е такъв и ние ще сме изостанали селяндури, ако не сме в крак."
http://poduyane.blogspot.com/2010/02/4.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 9:52 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 16 Апр 2008 10:53
Не мога да се съглася, че това са семейства за пример! Абсурд! По-скоро е обратното. Какви са тези надути празноглави куклички, а покрай тях някакви мижитурки? Най-много ми харесаха семейството на погребалния агент, който, въпреки че изглежда страховито, всъщност ми се струва доста весел човек, и възрастното семейство. У другите не виждам нищо стойностно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 10:21 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
Нищо чудно и ново не виждам. Предавания като това винаги са били пълни с простаци и олигофрени и са разпространявали олигофренията и простотията сред зрителите. При това доста успешно. Такива предавания са с по-силно възпитателно въздействие от това на детските градини, училищата, че и на родителите дори. Участниците са новите модели за подражание, а зрителите са жертвите, като подрастващите са най-уязвимите и те са тези, на които предстои да им се втълпи, че това е нормалното семейство. Полза за зрителите няма никаква. Печелят само телевизиите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 11:01 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Не съм го гледал, но днес се наслушах на коментари от колежките в офиса. :M10
Може и да греша, но във водещите телевизии се наблюдават 2 тенденции:
Първо ни пускат някакви ужасяващи "български" риалитита пълни със всякакви олигофрени, ненормалници, простаци, к..ви, педали и се опиват да ни внушат, че това е действителноста, която ни заобикаля. Не съм съгласен! Действитено такива хора има, но те не са преобладаваща част от обществото. Все още. Лошото е, че чрез подобни риалитита тези хора стават пример за подражание и техният брой ще се увеличава.
На другия полюс стоят "сериозните" турски сериали, които пропагандират съвсем друг тип ценности, малко позабравени у нас.
Какъв е изводът от всичко това:Ние българите /съдейки по участниците в риалитата/ сме някаква тотално деградирала, морално изродена нация, съставена предимно от к..ви, педали, далавераджии и т.н., а турците/съдейки по героите от сериалите/ са високо морална нация, запазила традициите и уважението между хората.
А дали действително е така? И ако не е кой и защо се опитва да ни го внуши? :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 11:04 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Хахах! Апропо, турчин ли е българинът?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 11:08 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2009 16:43
Може би се разчита на това, че все още несформираните характери ще се отвратят от подадените от ТВ-то образи и ще изберат да НЕ стават п*дали, к*рви и подобна измет. Да речем...
:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 11:42 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
genny написа:
Може би се разчита на това, че все още несформираните характери ще се отвратят от подадените от ТВ-то образи и ще изберат да НЕ стават п*дали, к*рви и подобна измет. Да речем...

Да се отвратят ли? Ъпрсурт, дет` се казва ...
Имаше един льохман май в първото издание, не помня точно, името му - също. Та този непрекъснато се хвалеше как НЕ е прочел нито една книга и стана кумир на много дечица. И предаване си направи после. Типичен пример за триумфа на простотията. А такива примери се посрещат с възторг, не само от децата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 11:47 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
genny написа:

Това според мене няма как да стане, защото точно несформираните характери са по-склонни да подражават на образите от екрана, а и самите шоута са така режисирани, че да объркват представите за добро и лошо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010 14:23 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Аз съм пропуснал събитието снощи, за което вече изобщо не съжалявам 8)
Попаднах на един доста подробен анализ на участниците, ако някой е любопитен: Семейство. Я пак!?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 238 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Дек 2019 18:06

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: