ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Сеп 2019 19:37

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Колопоходи пролет 2012
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 14:28 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Мар 2008 18:47
zappa написа:
Първо, впечатляващ час за писане на пост. Аз лично съм баннал това време от денонощието за творчество във форума, щото тогава ме избива или на секс, или на самоубийство. Второ, повярвай, Анелия не е твоят човек. Искаш ли да плюеш късове бял дроб през борещите се за глътка въздух устни? Искаш ли далакът да сърцебие в главата ти? Топките ти да се качат на папионка под бушуващия гръклян? Тогава да! Ама едва ли това ти е идеята. Казвам се zappa. Ела на моите карания - благи преходи с много почивки. Беседи, нравоучения, промили. Не бъркай компанията. Това може да се окаже опасно за живота ти!

Това май е от личен опит :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 14:33 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
zappa написа:
..... Ела на моите карания - благи преходи с много почивки. Беседи, нравоучения, промили. Не бъркай компанията. Това може да се окаже опасно за живота ти!

Запа, спечели още един за компанията, както ми говориш усещам, че може да се включа с новия детски велосипед на детето, надявам се че свръхтеглото породено от бирата, която ще нося няма да го порути:) Очаквам следващия поход!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 14:38 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Всичко, което е породено от алкохол, заслужава адмирации според мен. Потентност, творчество, килограми... Щом е от бира, няма да се срамим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 14:49 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
Запа,че да идвам и аз,щом си търсите компания.Аз харесвам преходи,от заслон на заслон

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 15:00 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Първи заслон - назначен!
Що омацахме така колоездачната тема? Някой иска ли да отидем с колела? Ще ги преварим пешаците. Ще тръгнем в 8. Някъде около 10 ще сме там. С огромно желание бих извъртял тази дистанция, само да имам компания. Сам не отивам вече и до тоалетната, забравям да го изтръскам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 16:45 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
Уфф и на мен ми се идва, ама съм на състезание. Дано си намериш компания, zappa.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 21:37 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Уточнявам! Тръгваме в 8:00 от РУМ-а. Километрите са около 40 в едната посока, включая 4 километра черно. Засега сме двама. Вода и водка, както и някаква храна - задължителни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2012 0:29 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 15 Апр 2012 12:05
Колеги, благодаря за съветите! Изглежда всичко доста приятно, но все пак моята цел е да си изплюя белите дробове, да ми изскочи гръкляна, далака и т.н. Което и обикновено става, де :) Хайде, все пак с пожелания за колосрещи все пак :) някога...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2012 5:23 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
banesto, шосейка ли караш?
Аз заминавам и за този уикенд, в понеделник съм тук, но ще релаксирам сигурно. Предполагам вторник мога да се включа на някое по-леко походче.
В момента пролетта е страхотна на платото: свежест и зеленина! Не изпускайте времето, аз ще се пека на камъните в Гърция :02_eh.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2012 10:31 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
zappa написа:
Второ, повярвай, Анелия не е твоят човек. Искаш ли да плюеш късове бял дроб през борещите се за глътка въздух устни? Искаш ли далакът да сърцебие в главата ти? Топките ти да се качат на папионка под бушуващия гръклян? Тогава да! Ама едва ли това ти е идеята. Казвам се zappa. Ела на моите карания - благи преходи с много почивки. Беседи, нравоучения, промили. Не бъркай компанията. Това може да се окаже опасно за живота ти!

Дам. Сред варненските колоедачи се носят легенди за Анелия. :K2.gif :K2.gif
Явно им е взела страха. :B4.gif
Zappa, за теб също се носят легенди, но по-различни :B5.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2012 15:08 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 26 Апр 2012 14:47
Здр.
1. не съм от Шумен но пък съм колоездач/от В.Търновския край съм/
2. в шумен съм още 2 месеца и като гледам красотата на платото не мога да се сдържа. А и пътя по билото е супер.
3. някой може ли да ми каже какъв е наклона към платото защото искам да си донеса велосипеда обаче е шосеен и малко зор ще видя по баирите:
предавки 44-19 и 54-12. Ако е над 7-8 % ще трябва да сменям пакета. това не е проблем за мен но първо трябва да знам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2012 12:21 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 15 Апр 2012 12:05
Aнелия, да, шосейка карам. Но рядко съм в Шумен - може би само по празници. Но пък за изтощително каране по шуменските баири съм винаги за :)

XPUCTOO: Наклонът на баира към Паметника е около 5-6%, 3,6 км - идеален за загрявка. Иначе добър вариант е и баирът от Пивовара към Шуменска крепост - 10-11% но е по-кратък - само 2,5 км

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Апр 2012 17:22 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 26 Апр 2012 14:47
ОК. Мерси за отговора. След празниците съм в Ш. и ще си взема велосипеда да покарам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2012 6:08 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Взимайте колелета, хич не се чудете. Баирът е малък, може от няколко страни да се превзема Шуменското плато: от пожарната има 2 пътя, единият много стръмен и за байкърски предавки, другият полегат. От Шуменско пиво е друг вариант за изкачване посока крепостта. Трети вариант е от бившата военна болница посока Ловната хижа и четвърти вариант: от Боян Българанов посока Лозево. Силно препоръчвам обиколка на платото. Започва от Шумен към кв. Дивдядово, спуска се "белият баир" и после се редуват селата Хан Крум, Осмар, Троица, Кочово. От там започва старичт военен път към Шумен, който е много хубаво полегато качване с гледки и гора отстрани, без движение. Стига се до детелината с разклон за Новосел и Лозево. От там човек може да се качи на платото пак или да мине през Лозево и от там до Боян Българанов. Всичко около 40 км приятно панорамно каране.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2012 6:11 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Завърнах се от чужбинско и след тежките състезания, на които бях, нямам търпение да разцъкам лекичко на Шуменското плато. Каня ви на леко каране по черно утре (01. май) в 10 часа на пожарната.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Сеп 2019 19:37

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: