ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 07 Дек 2019 11:09

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Как да се казва шуменският велоклуб?
Вятър 4%  4%  [ 1 ]
Скорост 4%  4%  [ 1 ]
Заедно 4%  4%  [ 1 ]
Навсякъде 8%  8%  [ 2 ]
Шумен 23%  23%  [ 6 ]
100 8%  8%  [ 2 ]
Илчов баир 46%  46%  [ 12 ]
Форум 0%  0%  [ 0 ]
Колело 0%  0%  [ 0 ]
Байк 4%  4%  [ 1 ]
Общо гласове : 26
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Велоклуб ...
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2008 21:25 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 27 Май 2007 23:14
Аз предлагам "Спици". Освен с пици може и с ци** и всичко що завършва на -ици. :A7.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2008 22:54 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
Гацо, пловдивския клуб се казва Крива спица. Много е оригинално тяхното име и не искам да се повтаряме. Иначе идеите за части на колело са готини, само че някак не ми звучи Педали...или Лапа....или Курбел...или Вилка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2008 18:05 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 04 Ное 2007 21:43
Предлагам "Ветрогон" :D
Цитат:
Ветрогон Многогодишно тревисто растение. ... Надземната част е с кълбовидна форма. При основните листа на дръжка с триделна петура, с бодливи зъбчета :wink: по ръба. При някои видове от рода при узряване на семената цялата надземна част се откъсва и бива търкаляна от вятъра, така се осигурява разнасянето на семената на големи разстояния - оттук идва и българското име на растението – ветрогон... Расте... и като плевел :G8.gif в различни земеделски култури. Вирее в цялата страна от 0 до 900 м надм. височина. ...
Изображение

Струва ми се подходящо име точно за нашите хора :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2008 5:28 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
Това ветрогон ми звучи мноо билкарско и вехто - все едно да си кръстиш ротвайлера "Балкан" или "Вихър" :B6.gif

*Shumen-DH (oт DownHill)
*ШуменВело
*ВелоШум
*Слик
*Шумано(Shumano) / Шумено(Shumeno) - тук се връзва и леко изменено логото на Shimano
Изображение

P.S.: Аве да му е** и глупостите на колко места се пише за колелета?!?!?! Мислех, че е затрита темата!!!
Правете го вече тоя раздел!! :N2.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2008 7:11 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 04 Ное 2007 21:43
Цитат:
Това ветрогон ми звучи мноо билкарско и вехто - все едно да си кръстиш ротвайлера "Балкан" или "Вихър" :B6.gif

верно е туй, Коко, :M1.gif ама ако не знаеш за билката, звучи също като кон-вихрогон или вятър го вее... или гони Михаля :lol:
П.П. правете го тоя форум, че са големи плевели тия :D4.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2008 10:57 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
Пердвид честите пукания на гуми по време на колопоходите, моето предложение е Велоклуб "Спукана Гума", но пък ще е подобно на "Крива Спица". Ако измисля нещо друго, ще го споделя.

ако не можеш да вървиш - пълзи.
Каквото и да правиш, продължавай напред!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Велоклуб Илчов баир
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2008 17:48 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Благодаря на всички гласували, както и на всички с идеите. Най-много гласове събра името Илчов баир, на мен също ми харесва. То носи идеята за наше, шуменско, а от друга страна не е толкова тривиално като Шумен. Наличието на думичката баир също е ключово и го прави много подходящо за име точно на вело-клуб.
Да ни е честито името!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2008 18:23 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2008 7:00
Да ни е честито !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2008 18:47 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Трябва да го полеем или да го похапнем :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2010 9:40 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 21 Май 2008 11:36
СМК, ти вземи отиди този път, че аз ходя по-често от тебе ;) "Илчов баир", "Илчов баир", важното е да се роите :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2010 10:18 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 11:19
Местоположение: ...Млечен път, ..., Земя, Европа, ..., България, Шумен, ...
Аз доста късно разбрах за идеята за велоклуба и нямам много право да говоря, но все пак не мога да се сдържа и ще си кажа, че не ми харесва името "Илчов баир". :oops:
Тъй като все още клуба не е регистриран официално, все пак има още малко шанс за някаква промяна, ако се изнамери по-добро име и се намери кой да го подкрепи.
Тъй че, ако някой има някакви оригинални идеи за име на клуба, сега е момента да ги сподели (има още около 8 часа до събранието в 19.30 часа) и евентуално да се обсъдят.
Лично на мене от предложените в анкетата най ми допада "Шумен". Постно е, но става.
Също така подходящи и оригинални ми се струват имена като "Обратна тяга", "Въртящ момент" или "Железни ездачи", но това си е само мое лично мнение. :O03.gif Вие как ги виждате нещата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2010 10:26 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Ще гледам да присъствам довечера. Ще обсъдим евентуална промяна на името.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2010 11:48 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
В дневния ред на събранието не се включва обсъждане на име. Такова вече си имаме и винаги ще се намери някой, на който да не му харесва. Не можеш да угодиш на всички и ето любимата ми басня по този повод:
Цитат:
Trying To Please Everyone
An old man, a young boy and a donkey were going to town. The boy rode on the donkey as the old man walked ahead.

As they went along they passed some people who remarked it was a shame the old man was walking and the boy was riding.

The man and boy thought maybe the critics were right, so they changed positions. Later, they passed some people that remarked, "What a shame, he makes that little boy walk."

They then decided they both would walk!

Soon they passed some more people who thought they were stupid to walk when they had a decent donkey to ride.

So, they both rode the donkey.

Now they passed some people that shamed them by saying how cruel and awful it was to put such a heavy load on the poor animal.

The boy and man thought they were probably right, so they decided to carry the donkey.

As they crossed the bridge, they lost their grip on the animal and he fell into the roaring river below and quickly drowned.

The moral of the story?

If you try to please everyone, you might as well kiss your a__ good-bye.

Нека не удавяме магарето, моля :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2010 12:40 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 11:19
Местоположение: ...Млечен път, ..., Земя, Европа, ..., България, Шумен, ...
Нидя с рогите напред. :D Не става въпрос да се угоди на всеки поотделно, а за това болшинството да вземе решение. А това предполага известно обсъждане. Особено пък когат става дума за сдружение, където общото събрание е върховния орган и всеки член има равен глас с другите. И тъй като наименованията е едно от нещата, дето трябва да се приемат на учредителното събрание, ми се вижда малко странно да не се включва подобно обсъждане в дневния ред. Всъщност май това е единственото време по което може и трябва да се прави това обсъждане. Това какво е било преди и до сега - няма значение, щото едва сега нещата стават официални и формално се почва от нулата. Тъй че, ако случайно, инцидентно, помежду другото се появи някакво желание у така наречените учредители(статисти) :G8.gif довечера да си изберат име на клуба, едва ли може да се появи някаква законна пречка това да стане. Накратко правото е на болшинството. Е, твое е моралното право да раздаваш правосъдие, щото реално ти се занимаваш с всичките бумащини, ама аз да си кажа кот ми е на душата. Май е доста неблагодарно от моя страна :oops: , ама ко да правим, такъв съм си понякога. Принципно ми е все тая, аз може да съм в карането, дет са вика, ден до пладне. И все пак другите, сериозните, дето карат от край време и ще продължават, имат право да знаят какво може и какво не.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2010 13:13 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Тази работа заприлича малко на приказката за оня боксьор, дето поваля противника си в нокдаун и вместо да го довърши, започва да си оглежда екипа, да си запасва гащите и така нататък. Важното е да се основе клуба, а име си имаме отдавна. Нищо му няма. Наше си е, баиресто, хубаво.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 07 Дек 2019 11:09

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], edibey, Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: