ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Мар 2019 3:15

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Ком - Емине
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2011 21:21 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 15 Мар 2011 12:09
:) Първо, да ти благодаря за пожеланията. Да, Ком-Емине го минах през 1987 година, от 15 до 30 Юни. Бяхме 6 човека-петима мъже и едно момиче на 20 годинки. Понататък ще ви покажа и черно-бели снимки от първото ми минаване.
Тази година, засега съм сам. Има още трима, но нито един засега не е потвърдил участието си със сигурност. Ще си нося палатки и чували, тъй като на няколко места няма хижи и задължително се спи в палатки, например на Ришкия проход или на бившата хижа Планински извори. :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юли 2011 21:16 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Още една книга за маршрута от Борис Никленов.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Юли 2011 23:40 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Райко пак е на път. Този път не е сам, а с известния в XC и шосейните среди Боян Бановски. Стартираха с лошо време, да се надяваме, че няма да се откажат бързо и скоро ще имат благоприятна прогноза. Ето и техния план:

24 07 - нощувка на връх Ком
25 07 - нощувка на Витиня (ако има места)
26 07 - нощувка на Ехо
27 07 - нощувка на х. Партизанска песен
28 07 - Агликина поляна
29 07 - Ришки проход
30 07 - Емона

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2011 13:39 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Admin написа:
Райко току що ми се обади - в момента кара към Котел, където ще е след час - час и половина.
Привечер ще е при Върбишки проход и се кани да премине най-проблемният участък (Върбишки - Ришки проход) по тъмно, на фар. Разбира се, това си е чист мазохизъм (той го каза), но пък това ще му даде шанс да подобри рекорда, въпреки изоставането заради слизането от билото.
Ако има добре подготвени колоездачи в този район, желаещи да споделят подобно трудно и със сигурност незабравимо преживяване с Райко, могат да се свържат с него на телефон 0897 700325. Той със сигурност ще е там и ако на някого му е интересно да му прави компания в това приключение след залез слънце, добре е дошъл.
Но пак казвам, преминаването на тази отсечка е много трудно дори и по светло, така че трябва да сте наистина корави, ако искате да се пробвате днес с Райко. :beer:
Още малко остана, дано да успее!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2011 6:29 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Райко подобри рекорда за преминаване по маршрута Ком-Емине! :N1.gif :N1.gif :N1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2011 16:23 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

mediator37 написа:
Нашият приятел Мечо пух тръгна на КЕ на 30 юли в 6:00 часа. Днес в 14:00 часа ми се обади, че е на хижа Мазалат, но вали и утре ще продължи към Шипка. Много поздрави праща на всички. Стискаме му палци ! На 67 години да направиш КЕ е доста голямо постижение. Уверен съм, че ще успее. Той е машина за изкачване на стръмни върхове. Успех , Мечо!

И от мен голямо евала! С колело е трудно да се мине К-Е, а пеш не знам как е...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2011 16:55 
Ентусиаст
Ентусиаст

Вчера в 17 часа финиширах на нос Емине. Вървях 21 дни, с къщата на гърба. Два дни принудителна почивка на хижа Узана, поради дъжд и силна буря. За да разберете как се минава Ком-Емине пеш, направете последователно 4-5 похода, от по 10-15 часа. Така ще си отговорите на въпроса - готов ли съм да мина Ком-Емине.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2011 13:54 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

:N1.gif :N1.gif Поздравления! Според мен и времето е много добре, направо страхотно!
На този етап аз не бих се хвалана да правя пеш такова нещо. Може би като стигна годините на Мечо, живот и здраве, ще имам спокойствието и търпението да прекарам толкова дни в Балкана. А дано имам и физическата възможност. Още веднъж: Поздравления! :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Hещо интересно
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2011 5:42 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 27 Ное 2010 13:08
Етови нещо интересно
http://vestnik-region.com/post.php?postid=722

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2012 20:00 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Още един разказ се появи :B8.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012 14:19 
Ентусиаст
Ентусиаст

:B9.gif Анелия, благодаря ти. Знаех, че този разказ ще го намеря някъде. Познавам Борис Борисов, но не исках да го притеснявам с изписването на разказа, затова не го питах. Изведнаж днес го видях във вашия форум. Благодаря за възможността да се запозная с разказа на моя приятел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2012 20:32 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Снощи с интерес прочетох поредната част, а именно: Върбишки - Ришки проход. Доста са се забавили там. Тръгнали са много късно от Върбица. Още не е излязла последната част, но дано хванат черния път към Дъскотна, а не асфалта, както си мислят преди да си легнат...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012 22:51 
Ентусиаст
Ентусиаст

Анелия, Борисов завърши своя разказ и веднага след него започна разказа на Райко, за рекордното преминаване на Ком Емине.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2012 13:27 
Ентусиаст
Ентусиаст

Eто последния ден от Ком Емине на Борис Борисов. :B9.gif . Продължава рекордния преход на Райко :O02.gif :B9.gif.
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... &start=870

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2012 1:13 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Мар 2008 18:47
Невероятни разкази...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Мар 2019 3:15

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: