ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Ное 2019 10:16

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бежанци
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2013 20:50 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Бърби написа:
Еех, Метале, добър опит, но, по традиция, в тоя форум, си заравят главата в пясъка, когато стане дума за варненската мафия :BB07.gif
А терористите и парите им са тук доста време преди бежанците, но никой политик няма волята да го признае, камо ли да инициира някакви ответни действия.

Много истини е казал тоя о.з. полковник, но какво от това? Да не би това да променя нещата?
Даже оная , едва говореща български, европача имаше наглостта да казва, че 'бежанците ще решат демографския проблем' и това мина почти незабелязано. Както и гъзолизането на любимия ми цоко на софрата на Ердоган. Да, на софрата! С такива национални предатели /да бяха само тия две мекерета/, и без бежанци ще се забулим с фереджета.

Същия полковник разкриваше как Гоце е станал главата на Октопода в БГ, как е нафрашкал НСО с кадри от Перник и региона, как бракониерстваше и колко пари струваше всеки ловен излет... ама тогава ти никак не го хареса. Няма принципи няма дявол - ръководите жалките си душички само от интереса....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2013 23:06 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
amapola: може би защото ние си имаме достатъчно собствени проблеми...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 0:33 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Не съм прирстрAстен към някоя политическа сила, пък и не съм се интересувал от съфорумците кой кого подкрепя. Кой кого не подкрепя/ше/ сякаш по си спомням, защото все спорове имаше, но това писва - става като в сериал и ми трябват 1-2 секунди за да разпозная прежестикулациите за да сменя канала.
Но този линк, на който случайно попаднах хвърли за мен една нова гледна точка, а това си е винаги полезно.
Хайде, поздрави на всички и приятна неделя.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 7:13 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
(автор на темата)
Политическите пристрастия на форумците /боже, каква смешка!/ и дежурните словестни диарии не бяха предвидени при пускането на тази тема.

Има човешка трагедия, има проблем и, даже по този повод, се намират хора, които да не говорят по темата, въпреки, че има какво да кажат, а задръстват с баластра.

Темата е за бежанците!
Както се разбра от медиите, след тримесечен престой в общежитията, бедстващите получават статут на бежанец и напускат същите с един документ. А после?

А тази СТАТИЯ за Амапола:) Има новини и... нещо се прави:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 8:12 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Подкрепям мнението на Бърби, още повече, че два а половена милиони българи работят в чужбина. По официални данни но в действителност са доста повече. Като се има в предвид и тенденцията и готовността на още много да напуснат страната трябва да сме малко по съпричастни към бежанците.
От друга страна трябва да си уведомим и отношението на останалите към нашенците работещи в чужбина. Повечето от хората имат негативно отношение към нас тъй като заемаме много от работните им места. Така, че ако някой реши да работи навън трябва да си уведоми, че никак няма да му е лесно. И ще трябва да се въоръжи с голямо търпение и разбиране, тъй като навън всички ни наблюдават под лупа. И изпитват същият страх от нас какъвто и ние към бежанците.
Не е тайна че въпреки голямата незаетост трудно можеш да намериш някой ако решиш нещо да направиш. С този проблем се заблъсквам всяка година когато се завръщам. Незаетите работят няколко дни и повече не искат?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 16:18 
Администратор
Аватар

Бърби написа:
Политическите пристрастия на форумците /боже, каква смешка!/ и дежурните словестни диарии не бяха предвидени при пускането на тази тема.
Има човешка трагедия, има проблем и, даже по този повод, се намират хора, които да не говорят по темата, въпреки, че има какво да кажат, а задръстват с баластра.

Знам за какво е темата и линкът беше точно по темата, ти бе така добра да го извадиш от контекст за да се използва за подклаждане на любими някому "словесни диарии":
Бърби написа:
Еех, Метале, добър опит, но, по традиция, в тоя форум, си заравят главата в пясъка, когато стане дума за варненската мафия :BB07.gif

Смятам че разбра.
А трагедията е навсякъде.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 16:59 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
(автор на темата)
Извън темата/подсказка:
Metala написа:

Знам за какво е темата и линкът беше точно по темата..[/quote]

Линкът е по темата и не съм твърдяла друго. Останалото са твои разсъждения и не мисля да коментирам!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 17:48 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Днес в предаването на Люба Кулезич, Коритаров много точно назова нещата. Цитирам грубо - "Темата за бежанците е сгрешена. Тя се коментира единствено през призмата на сигурността, а не на човечността и хуманноста."
Засега и аз мисля така, дано не се наложи да променя мнението си.

http://ir-ingr.livejournal.com/1185799.html

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 18:53 
Администратор
Аватар

Извън темата/подсказка:
Бърби написа:
Metala написа:

Знам за какво е темата и линкът беше точно по темата.

Линкът е по темата и не съм твърдяла друго. Останалото са твои разсъждения и не мисля да коментирам

Явно не си разбрала- здраве да е.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 19:13 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Metala: тя по гръб няма да падне. Дразнеща е като хлебарките, но е по-нагла от тях...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013 21:49 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Такава нагла напаст е тая и с цялото си безочие твърди, че форума няма контрол - щом пише още тука, значи наистина няма контрол!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013 18:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
Цитат:
Даже оная , едва говореща български, европача имаше наглостта да казва, че 'бежанците ще решат демографския проблем' и това мина почти незабелязано. Както и гъзолизането на любимия ми цоко на софрата на Ердоган. Да, на софрата! С такива национални предатели /да бяха само тия две мекерета/, и без бежанци ще се забулим с фереджета

Бърби си каза тежката дума, как така един еврокомисар,който дори не е обвързан директно с политическите процеси в България и един бивш български премиер по времето,на чието управление дори нямаше масов приток на бежанци са обвързани с бежанския проблем,а сегашното управление и видимото им нежелание и некомпетентност да се разреши проблема не. Ако за демагогия и изкривяване на фактите се даваше бан Бърби отдавна нямаше да пише в този форум. Но колко дълго ще продължи това ще видим. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013 19:32 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Именно - тая платена драскачка, ако зависеше от мен, една запетайка нямаше да напише тука, затова Спекторе ти се явяваш лицето на справедливостта в тоя форум!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013 20:06 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Извън темата/подсказка:
Чопъра, Ламерко и Гаджет - такава смехотворна дружинка сте....безнадеждни сте...няма оправия с такива като вас. :(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2013 20:19 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Нима кликата на тъпоринова сте по-добри? Ние защитаваме справедлива кауза, а вие платена, корумпирана и безскрупулна драскачка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Ное 2019 10:16

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: