ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Юни 2026 14:53



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 0:36 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Мнения: 3622
И чакаха 20 години за тия бараки, толкова ли си кух? И преди и сега вадиш с лекота някаква сума, преди 14 бона, а сега 1000 лева. Преди за тия пари получаваш след 10-15 години едно извращение, а сега получаваш ВЕДНАТА автомобил в пъти по-надежден, по-икономичен, по-удобен отколкото оная барака ладата ако ще и ладата да е нова, а колата на 200 000км.... Поредна демонстрация на невежество от твоя страна.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 1:36 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Мнения: 756
Skype: lamerko
Днес гледам новина за новите руски лади как щели да залеят немския пазар... Та Макс - мечтата ти за русо чудо може да се сбъдне... ама що ли си мисля, че под крадения дизайн стоят старите руски инженерни шедьоври :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 4:23 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
Бърби ми напомни за чалгата, да този упадъчен елемент в музиката е издигнат на пиедестал и процъфтява. Чалгите в ЕС не се излъчват по радио и телевизия за разлика от нас. Не можем да очакваме и подрастващите да имат необходимият стандарт на Европа, при тези ниски критерии и раздухваща се простотия. Доколкото до лъскавите коли, които са не съмнено по добри от някогашните Жигулита произвеждани преди 40 години без изменение, но те в никакъв случай не могат да компенсират духовният ни упадък, предизвикан от чалгата и не зачитане на елементарните човешки канони във възпитанието.
Да западните коли са революция в техническият прогрес , и когато седнем в тях се чувстваме велики и безпогрешни? Някогашните Крале пътували с конски впрягове, сигурно само могат да ни завиждат на повишената ни култура и обноски? :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 7:11 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Мнения: 12794
Напомнила съм ти..Нима можеш да забравиш или излезеш за миг от тотално оскотялото и загубило ценности чалгализирано сборище, наречено общество?

Из новините:
ООН: България катастрофира демографски най-много в света
В доклад на Департамент по икономически и социални въпроси / Отдел за населението на ООН за перспективите пред нациите, прогнозата за демографското развитие на България е най-мрачната в целия свят. За периода 2015-2050 г. населението на страната ни ще се свие с 27,9%, а в числа става дума за истински срив с близо два милиона. Това се казва в анализа, който е дълъг над 100 страници, предаде БГНЕС.

Световната организация отбелязва, че населението на страната ни от днешните 7,152 млн. души след 35 г. ще отбележи трагичен срив до 5,154 млн. Прогресивното ни развитие по глава от население в края на века ще отбележи пореден "рекорд" - през 2100 г. ще достигнем 3,406 млн. души.

***
Стряскащо, нали? Как да се оправи държавата, като българките не раждат, а тези, дето раждат, не успяват , по разни причини, да образоват децата си?

Като се създадат условия младите да се образоват както трябва, да останат да живеят и работят тук, да раждат тук деца- поне по три, нещата може и да се случат. Но, за съжаление, нямаме нито лидери, нито вдъхновители, нито възрожденци:(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 8:15 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Мнения: 6357
Местоположение: Шумен,Центъра на света
Skype: d.draev
Докато управлява мафията така става. Още повече, че нашата мафия е проста и не инвестира в бъдещето.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 8:29 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 15 Авг 2015 23:23
Мнения: 7
Местоположение: Shumen
Докато управниците не спрат да крадат пари, ситуацията няма да се оправи. Наскоро гледах за едно българско село, от което кметът не извличаше пари, единственото, което мога да ви кажа е, че това място изглеждаше невероятно.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 13:36 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Мнения: 756
Skype: lamerko
Има и друг кофти момент... оказва се, че има хора, гледащи приза на човешката простотия - "Биг Брадър". За мен това е по-страшно от чалгата...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 15:17 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Мнения: 12794
Като няма хляб, що да не пробутат зрелища? Ако мине, мине, какво толкова..

Ти, да не би, да гледаш само публицистични предавания по тв-то?:)

п.п В този сезон яко са се издънили на подбора, утайки, смрад и толкова много татуси- пълна отврат.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 15:38 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Мнения: 756
Skype: lamerko
Аз телевизия от близо 10 години не гледам ВЪОБЩЕ. Ако има нещо интересно - намирам си го като запис в мрежата. И това се случва веднъж на 3 години :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2015 18:17 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
Не мога да кажа, че телевизията е излишна, но наред със националните телевизии където можеш да се осведомиш и видиш интересни неща, повечето канали са чаугаджииски и трудно можеш да избереш подходяща програма.Най ценното в телевизията за мен са новините, спорта, филмите и фолклорните канали с наша музика. И след дългото ми отсъствие преоткрих богатството, и неостаряващото в народната музика, което когато съм бил в България просто не съм осъзнавал.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2015 0:14 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Мнения: 756
Skype: lamerko
Хмз... НОВИНИТЕ? По телевизията? Та те са почти толкова информационни, колкото национално-реалити шоу "Биг Брадър"... и съответно на същото ниво.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2015 22:36 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
(автор на темата)
Днес гледах , после си пуснах игралния филм Джон Доу, който съвпадна. Трябва да променим статуквото!

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2015 9:24 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
Мнения: 2539
Местоположение: Назад във времето , когато България беше царство!
Skype: dragostinoff
"Оправянето" не е някакво състояние,в което държавата ще си навлезе по собствен път без участие на природонаселението голяма част,от което бара меча по цял ден в панелката. :lol: Сигурен съм,че швейцарците и немците и те така са седнали и са изчакали да им се оправят държавите па са почнали да си живеят рахат. :G8.gif

България може да бъде оправена единствено от наличния матрЯл, който обаче както казва мутрата (и това му е едно от малкото абсолютно правилни изказвания) е с все по-ниско качество.Никакви структурни промени в държавата няма как коренно да променят ситуацията след като и тези,които трябва да спазват законите и тези,които трябва да ги прилагат са мързеливи,алчни,некадърни и корумпирани. Нужни са културни и материални натрупвания,за които са необходими още много десетилетия и усилия.

_________________
"Всичко е добро, когато е добро за България" - Стефан Стамболов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2015 8:57 
Я да си представим България като един земен рай в този момент.
Всички емигранти от Близкия изток ще искат да останат тук и то завинаги.
Май си е по-добре така полуразрушена - идват, стряскат се и си заминават.
После тази плодородна земя може да се превърне в рай за 5 години, не виждам проблем.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как ще се оправи България?
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2015 9:22 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
Мнения: 2539
Местоположение: Назад във времето , когато България беше царство!
Skype: dragostinoff
Цитат:
не виждам проблем


Аз виждам към 7 милиона проблема. :G8.gif

_________________
"Всичко е добро, когато е добро за България" - Стефан Стамболов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Бърз отговор
  

 Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Как ще се оправи света

в Политика

barbus

10

4522

22 Фев 2023 9:27



Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Юни 2026 14:53


Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot], toneworks87


Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 и т.н. phpBB Group
Style based on FI Subice by phpBBservice.nl │ град Шумен │ Блог
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов │ Редактирано за Форума на ШуменОбяви Шумен
Съдържанието на мненията във форума, с изключение на цитатите от външни източници, е лицензирано под Creative Commons Attribution.
Използването на мненията за комерсиални или некомерсиални цели е разрешено само с хиперлинк към форума и изричното позоваване на източника.
Отговорност за мненията във форума носят само и единствено техните автори.