И чакаха 20 години за тия бараки, толкова ли си кух? И преди и сега вадиш с лекота някаква сума, преди 14 бона, а сега 1000 лева. Преди за тия пари получаваш след 10-15 години едно извращение, а сега получаваш ВЕДНАТА автомобил в пъти по-надежден, по-икономичен, по-удобен отколкото оная барака ладата ако ще и ладата да е нова, а колата на 200 000км.... Поредна демонстрация на невежество от твоя страна.
Тук е от: 13 Авг 2013 20:47 Мнения: 756
Skype: lamerko
Днес гледам новина за новите руски лади как щели да залеят немския пазар... Та Макс - мечтата ти за русо чудо може да се сбъдне... ама що ли си мисля, че под крадения дизайн стоят старите руски инженерни шедьоври
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
Бърби ми напомни за чалгата, да този упадъчен елемент в музиката е издигнат на пиедестал и процъфтява. Чалгите в ЕС не се излъчват по радио и телевизия за разлика от нас. Не можем да очакваме и подрастващите да имат необходимият стандарт на Европа, при тези ниски критерии и раздухваща се простотия. Доколкото до лъскавите коли, които са не съмнено по добри от някогашните Жигулита произвеждани преди 40 години без изменение, но те в никакъв случай не могат да компенсират духовният ни упадък, предизвикан от чалгата и не зачитане на елементарните човешки канони във възпитанието. Да западните коли са революция в техническият прогрес , и когато седнем в тях се чувстваме велики и безпогрешни? Някогашните Крале пътували с конски впрягове, сигурно само могат да ни завиждат на повишената ни култура и обноски?
Напомнила съм ти..Нима можеш да забравиш или излезеш за миг от тотално оскотялото и загубило ценности чалгализирано сборище, наречено общество?
Из новините: ООН: България катастрофира демографски най-много в света В доклад на Департамент по икономически и социални въпроси / Отдел за населението на ООН за перспективите пред нациите, прогнозата за демографското развитие на България е най-мрачната в целия свят. За периода 2015-2050 г. населението на страната ни ще се свие с 27,9%, а в числа става дума за истински срив с близо два милиона. Това се казва в анализа, който е дълъг над 100 страници, предаде БГНЕС.
Световната организация отбелязва, че населението на страната ни от днешните 7,152 млн. души след 35 г. ще отбележи трагичен срив до 5,154 млн. Прогресивното ни развитие по глава от население в края на века ще отбележи пореден "рекорд" - през 2100 г. ще достигнем 3,406 млн. души.
*** Стряскащо, нали? Как да се оправи държавата, като българките не раждат, а тези, дето раждат, не успяват , по разни причини, да образоват децата си?
Като се създадат условия младите да се образоват както трябва, да останат да живеят и работят тук, да раждат тук деца- поне по три, нещата може и да се случат. Но, за съжаление, нямаме нито лидери, нито вдъхновители, нито възрожденци:(
Тук е от: 15 Авг 2015 23:23 Мнения: 7 Местоположение: Shumen
Докато управниците не спрат да крадат пари, ситуацията няма да се оправи. Наскоро гледах за едно българско село, от което кметът не извличаше пари, единственото, което мога да ви кажа е, че това място изглеждаше невероятно.
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
Не мога да кажа, че телевизията е излишна, но наред със националните телевизии където можеш да се осведомиш и видиш интересни неща, повечето канали са чаугаджииски и трудно можеш да избереш подходяща програма.Най ценното в телевизията за мен са новините, спорта, филмите и фолклорните канали с наша музика. И след дългото ми отсъствие преоткрих богатството, и неостаряващото в народната музика, което когато съм бил в България просто не съм осъзнавал.
Тук е от: 09 Фев 2007 15:36 Мнения: 2539 Местоположение: Назад във времето , когато България беше царство!
Skype: dragostinoff
"Оправянето" не е някакво състояние,в което държавата ще си навлезе по собствен път без участие на природонаселението голяма част,от което бара меча по цял ден в панелката. Сигурен съм,че швейцарците и немците и те така са седнали и са изчакали да им се оправят държавите па са почнали да си живеят рахат.
България може да бъде оправена единствено от наличния матрЯл, който обаче както казва мутрата (и това му е едно от малкото абсолютно правилни изказвания) е с все по-ниско качество.Никакви структурни промени в държавата няма как коренно да променят ситуацията след като и тези,които трябва да спазват законите и тези,които трябва да ги прилагат са мързеливи,алчни,некадърни и корумпирани. Нужни са културни и материални натрупвания,за които са необходими още много десетилетия и усилия.
_________________ "Всичко е добро, когато е добро за България" - Стефан Стамболов
Я да си представим България като един земен рай в този момент. Всички емигранти от Близкия изток ще искат да останат тук и то завинаги. Май си е по-добре така полуразрушена - идват, стряскат се и си заминават. После тази плодородна земя може да се превърне в рай за 5 години, не виждам проблем.