Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2108
Skype: valentin.trifonov50
(автор на темата)
За мен беше изненада, но явно скептиците борели се няколко години постигнаха своето. Какво можем да очакваме? Първото което ние ще усетим, е драстично намаляване на дотациите, които и без това са най ниските в ЕС. Поскъпване на Английските стоки, и проблем за работещите там, а също и много по големи бюрократични проблеми за търсещите за напред работа. Политически рокада в управлението на Англия. По твърда политика за мигрантите и не приемане на Еврото за платежна единица. Неизвестностите са много, това ще е практически пример и предупреждение за по нататъшната стабилност на съюза. Дали примера няма да бъде последван и от други скептично настроени членки , като да речем Чехия, който също са скептични към ЕС. Ако обаче Англия реши все пак да остане, то тогава ЕС ще трябва да приеме поправки в устава искани от Англичаните. Каква ще е по нататъшната и политика ?
За мен не е изненада- очаквах оспорван двубой и той се случва.Надявах се Великобритания да остане в съюза по много причини, но, изглежда, разделението е факт. не знам какво следва от тук нататък. Вероятно и други държави ще тръгнат по пътя й, а това ще доведе до разпад на ЕС, заради което нашата клета държавица ще е , може би, най-потърпевшата. Проблем за живеещите там българи, проблем за сигурността, проблеми с евросредствата...нищо добро не ни чака. цената на английските стоки ми е последна грижа. важна е цената на труда на българите..
Тук е от: 25 Юни 2010 19:37 Мнения: 18 Местоположение: шумен
А защо никой не казва така наречените УСПЕЛИ българи в Англия,от кой бизнес са така успели...95 процента от бизнеса им е почистване на къщи.Като по този начин захранват с данъци Английската икономика.С другата част от приходите хранят някои свои гладни роднини в България.Ако според вас е нормално млади хора повечето и образовани да вършат работата на най-слабо образованата и интелигентна част от човечеството и да се казва за тях че са успяли.Ние ги изгонихме с нашия избор да ни управляват стари кадри или пенсионери като в Шумен....
_________________ "Владетелят може да бъде сравнен с лодка, а народът - с вода. Водата може да носи лодката, но може и да я преобърне..." - Сун Дзъ:)
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2108
Skype: valentin.trifonov50
(автор на темата)
За приемане на Английските предложения, за поправки в устава на ЕС не може и да се говори. ЕС е в контраатака, очакваният ефект от изборите на Британците се превърна в ахилесовата и пета. Да видим как ще се развият събитията. По всичко личи, че много хора са стресирани от първите последствия от Пировата победата. Ще затвърди ли Брюксел диктата си, или ще се стигне до компромисни решения?
проблем за сигурността, проблеми с евросредствата...нищо добро не ни чака. цената на английските стоки ми е последна грижа. важна е цената на труда на българите..
Какво й е на сигурността ако Англия е вън от ЕС? В ЕС сигурността как е? Много ли е сигурно с всички тея навлеци, които Меркел покани, и които плъзнаха из цяла Европа. Снимка от Флоренция, където бях преди 10 дни в отпуска. Въоръжена армия пази живота на европейците от "добрите, културно обогатяващи Европа" араби и негри...
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2108
Skype: valentin.trifonov50
(автор на темата)
Махмурлука след референдума се задълбочава, все повечето хора осъзнават, че са гласували погрешно. И не можем да ги обвиняваме. Безидейността на политиците и бягството и от отговорност, прехвърлиха голямата тежест на обикновеният човек, да реши бъдещето на Великобритания. И той под въздействието на лъжлива пропаганда гласува погрешно, и чак след това видя грешката си. Издигането на Китайска стена едва ли ще подобри нещата, всички затворени системи в миналото се отрекоха от тази идея. Ще е интересно докъде ще стигне задълбочаващата се криза, и политическото въздействие за овладяване на ситуацията. Всъщност какъв ще е ефекта и в ЕС, едва ли някой ще спечели от противопоставянето и разделението.
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2108
Skype: valentin.trifonov50
(автор на темата)
Абе кой гони богатите (за разлика от нас), дори постоянно се търсят варианти да се привличат, докато бедняците всеки търси начин да се отърве от тях. Ама нашите са работя ги, какво ще правят без тях, политиците не са много наясно. Или кризата вече ги е обхванала и тях, и работните места са намалели? Англичани, японци, руснаци, като са паралии да идват, ще им поддържаме зелените площи с косачките, и строителите ще имат работа. Така умиращите и обезлюдяващи села ще живнат. Британците са най богатите така, че няма да ги връщаме да се преселват тук. Пък и са много взискателни можем нещо и да се научим макар, че акъл не ни трябва. Нашата природа я няма никъде, де да бяхме малко по хитри и работливи когато сме си у нас. Морето едно неизползваемо богатство. Не можем да построим пречиствателни станции за отпадъчните води, и очистим боклуците си за да привлечем по взискателните летуващи.
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2108
Skype: valentin.trifonov50
(автор на темата)
Е лошият сценарии се изпълнява. Работещите и пребиваващи нашенци имат три месечен гратисен период, след което имат право да кандидатстват за визи. Първото условие ще е владеенето на английски, и бюрократичната машина ще заработи... Постепенно ще започне завръщането, а за отиване ще е проблем. Предприемчиви нашенци посредници ще предлагат работа и визи, на половин от сегашните заплащания, защото една част ще вземат те. Ако сега работещите там се чувстваха онеправдани сега ще им е по тежко. Е дано да греша.
Голяма работа...лош сценарий предстои за Англия, не за българите, които пребивават там. Вече беше съобщено, че са издадени не знам колко хиляди документа/ разрешение за уседналост или каквото е там. До 3-4 години всичко ще си дойде на мястото, на нашенците ще им уврат главите и ще започнат да се завръщат.