Българската мафия днес не може да дойде у вас и да ви рекетира директно както през 90-те години. Не могат да ви накарат насила да се застраховате при тях или да им дадете парите си,но това вече не е и необходимо. Хиляди хора го правят напълно доброволно,защото не знаят и не им пука. С вашите пари мафията ще продължи да става по-силна,да купува все повече медии,които да ви зомбират,все повече политици,които да ви лъжат. И като резултат държавата ще продължава да е същата кочина, разделението между бедни и богати ще става все по-голямо,а шуменци ще продължават да работят за 500 лева...
Просто внимавайте къде си харчите парите.
Ето много непълен списък на фирми собственост на две от най-мощните сенчести групировки в България.
Според германският вестник Шпигел:
Цитат:
ТИМ - така се нарича групировката, която властва във Варна. Стартовият й капитал е натрупан благодарение на контрабанда, хазартни игри, кражби на автомобили, проституция и наркотърговия, като печалбите са били вложени в законни фирми. ТИМ бързо се превръща в империя. "Новата водеща сила в организираната престъпност в България" - така определя групировката американският посланик в свой доклад от 2005.
Днес се смята, че за ТИМ работят 30 000 души.


Цитат:
- Банка ЦКБ:
Централна кооперативна банка е лидер в обслужването на аграрния сектор в България, като нейна цел и в бъдеще ще е да отстоява водещите си позиции, разширявайки обхвата и обема на операциите си със селскостопанските производители в цялата страна. Едновременно с това, ЦКБ приоритетно развива банкирането на дребно и картовите разплащания, като предлага продукти и услуги на физически лица, малки, средни предприятия и корпоративни клиенти от другите отрасли на икономиката. ЦКБ има 52 клона и 214 офиса в страната, а към 31 декември 2008 г. общият брой на заетите лица в банката е 1812 души.
През декември 2005 г. ЦКБ получи разрешение от Централната банка на Кипър да открие първия си чуждестранен клон в Никозия. От 2008 г. ЦКБ притежава "Централна Кооперативна Банка Скопие". През последните години ЦКБ е придобила 6 търговски банки в България, обявени в несъстоятелност: Банка за земеделски кредит, Кредитна банка, Добруджанска банка, Капиталбанк, Кристалбанк и Международна банка за търговия и развитие.

Цитат:
- Застрахователно акционерно дружество "Армеец":
Чрез "ЦКБ груп" от юли 2002 г. "Химимпорт" придоби 91,92% от капитала на Застрахователно акционерно дружество "Армеец", създадено през април 1996 г. с основни акционери Министерството на отбраната и търговски дружества от системата на МО. "Армеец" е с капитал 15,02 млн. лв. и към днешна дата (2009 г.) е безспорен лидер на пазара на авиационно застраховане с пазарен дял от 42,5% и начислена премия в размер на 6,3 млн. лв. Пазарният дял на дружеството при застраховки "Каско на МПС" е 13%, а премийният приход възлиза на 90 млн. лв. Компанията продължава да бъде един от лидерите на пазара на застраховки "Злополука" и "Помощ при пътуване" и отчита като успех увеличаващия се дял на имуществените застраховки. В края на март 2008 г. компанията присъства в над 80 града чрез 56 агенции и 45 представителства, а броят на щатните служители на "Армеец" е 500 души.

Цитат:
- Пенсионноосигурителна компания "Съгласие" АД
През септември 2005 г. "Химимпорт" придоби 49,28% от третото по активи и пазарен дял пенсионноосигурително дружество в страната - ПОК "Съгласие". Регистрираният основен капитал на компанията е в размер на 7 млн. лв

Цитат:
"България Ер" АД
В началото на февруари 2007 г. "Химимпорт" придобива 99,99% от националния авиопревозвач на Република България - "България Ер", като Министерство на транспорта и съобщенията запазва 1 златна акция. Авиокомпания "България Ер" извършва редовни международни полети до над 30 дестинации в Европа, Близкия Изток и Северна Африка, вътрешни полети до Варна и Бургас, поддържа и чартърни въздушни линии. Предлагат се и "ad-hoc" чартъри - единични чартърни полети за корпоративни и частни клиенти.

Цитат:
"Зърнени храни България" АД
"Зърнени храни България" е акционерно дружество, възникнало през ноември 2007 г. чрез сливането на 8 фирми: "Слънчеви лъчи България" АД; "Зърнени храни трейд" АД; "Бек интернешънъл" АД (сещате се за битката с империята на Филчо Колев); "Зърнени храни - Вълчи дол" АД; "Зърнени храни Балчик” EАД; "Зора" АД, Русе; "Прима агрохим" ЕООД, Добрич, и "Химимпорт агрохимикали" ЕООД. Компанията е един от лидерите на вътрешния пазар при изкупуване, съхранение и търговия със зърно и маслодайни семена; в производството и продажбата на растителни масла; производство и търговия с биодизел, като притежава най-големия и модерен завод в страната към момента. Капиталът на "Зърнени храни България" е 170,79 млн. лв.
Производствената дейност на рафинирани масла се осъществява в маслодобивния завод в град Провадия, Варненско, където дружеството разполага с капацитет за обхващане на пълния цикъл на производство - от мачкането на семената до бутилирането на готовата продукция. "Зърнени храни България" е вторият по големина производител и дистрибутор на бутилирано олио в страната.
Част от наличната инфраструктура в Провадия бе използвана от дружеството "Слънчеви лъчи Добрич" (чрез дъщерното "Слънчеви лъчи Провадия"), като основа за изграждането на най-модерната за момента инсталация за производство на биодизел в България. Заводът е с годишен производствен капацитет 100 000 тона, а към него има изградени и складове, в които могат да се съхраняват 6000 куб. м биодизел и 2000 куб. м растително масло.
"Зърнени храни България" притежава и оперира 17 зърнобази –
най-голямата мрежа у нас, представляваща около 35% от лицензирания и 17% от общия капацитет на страната. Те са с общ обем вместимост 700 000 тона.
В началото на 2009 г. компанията придоби 100% от капитала на "Голяма Добруджанска мелница" ЕООД - третата по размер мелница в страната, занимаваща се основно с изкупуване и преработване на пшеница с хлебопекарни качества. Мелницата има 7-етажна монолитна сграда, автотоварище за насипни продукти, както и жп товарище за насипни товари и пакетирано брашно със собствени коловози с обща дължина 540 метра.

Цитат:
Агрохолдинг "Ловико"
Името "Ловико" отдавна не е само марка вино,
произвеждано в избите на великотърновското градче Сухиндол. Откакто в началото на 2002 г. управлението на местния винзавод бе поето от "Химимпорт", "Ловико Сухиндол" стана една от визитните картички на ТИМ. И фактор в производството и търговията със селскостопанска продукция и храни, с който останалите в бранша трябва да се съобразяват.
Както повечето от придобивките на варненската триада, и тази става факт по добре отработената схема - "Химимпорт" започва да изкупува дълговете на винпрома, а впоследствие влиза в ръководството на тогавашното дружество "Лозаро-винарска кооперация Гъмза". След което подхваща оздравителна програма.
"Програмата целеше дружествата да излязат от финансовия колапс и да погасят задълженията си. По това време те бяха достигнали 20 млн. лв. На 21 април 2003 г. Великотърновският окръжен съд вписа обява за ликвидация на първата лозаро-винарска кооперация в България - "Гъмза Сухиндол". Беше регистриран холдинг "Ловико България", който обедини дружествата "Ловико София", "Ловико Севлиево", "Ловико Гъмза", "Ловико Росина", "Ловико Единство", "Ловико Крамолин" и "Ловико Винари".
Още много фирми на ТИМ тук:
www.varna-sport.com/?pg=ViewNews&NewsCat=B&NewsID=1354783062Медии на ТИМ:
Телевизия Bulgaria On Air:

Информационния сайт dnes.bg

Вестник Черно Море

Радио Алфа

-- Чет Дек 05, 2013 1:17 pm --
Финансираната и с руски капитали империя на Цветан Василев и Делян Пеевски:

Медийната им империя включва следните телевизии,радиа,сайтове и печатни издания:

А също така:
Банка КТБ

Виваком

Булгартабак

Техномаркет

Павилионите Lafka

Пенсионен фонд Доверие


Бул Инс на свързаните с бившата СИК братя Маргини:

19 Януари 2004:
Цитат:
След бомбения атентат на 19 януари 2004 г. в сградата на "Бул Инс" на бул. "Джеймс Баучър" 87, когато загива Стоил Славов и тримата му гардове, се появяват подозрения, че адската машина в асансьора е била заложена за Маринов, който е негов съдружник. След експлозията Маргина отново е разпитван, но като свидетел.
Декември 2011:
Цитат:
В последния месец в столицата пламнаха като факли над 40 коли, като е публична тайна, че се води застрахователна война, макар от МВР официално да отхвърлят тази версия. Застрахователните дружества, които загубиха най-много клиенти в сектора „Гражданска отговорност” са „Лев Инс” и „Бул Инс” – компании, които открай време са предизвиквали асоциации със силовите структури.Свързаното с Алексей Петров-Трактора дружество „Лев Инс” се превърна в лидер на застрахователния пазар през 2009 г., когато Петров все още беше в структурите на ДАНС, а наказателните бригади на Тони Хамстрера „респектираха” автоджамбазите. Дори и в този период най-стабилната компания за застраховки на коли си остана „Бул Инс”, тъй като дружеството се смята за пряк наследник на могъщата силова групировка СИК, чиито лидери бяха Маргините.