ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 31 Мар 2020 3:18

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 789 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 53  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Комунистическите престъпления!
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2008 22:28 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Нали това казвам - нищо добро, нищо положително. Сив бетон и унили физиономии на уплашени хора, това са детските ми асоциации. А, да не забравя и баща ми, който се плашеше какво приказва пред сестра си! Защото не знаеше къде ще го напише (собствената му сестра!!!). Хайде стига! Беше кошмарно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2008 22:43 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Не знам фамилната ви история и не ми е работа да я коментирам.Забелязал съм, че всеки си има своя истина.Колко е истинска, никой не знае, дори самите съчинители.Хората дълго размишляват и накрая нагаждат нещата така, че съвестта им да е чиста пред самите тях.Често убеждават и приятелите си в правотата си и става така, че приятелите на брата са убедени 100% в неговата правота и същото е с приятелите на сестрата.Свидетел съм бил и на "пунически войни" между приятелите на жена и приятелите на мъж - бивши "влюбени до гроб".Повярвай, по-смешна и жалка война не съм виждал.. :(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2008 22:57 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
Ококорко, как се сдоби с тея бунгала и през коя година?

Пояснявам, че заппа не е разбрал: задавам неудобен въпрос, от който да разберем позираш ли, или наистина си облажил от режима и затова го защитаваш.
Запа, пиша бавно, оти знам, че четеш трудно.

Последна промяна FKB на 08 Дек 2008 23:15, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2008 23:11 
Персона грата
Персона грата

FKB, как се сдоби с това крило и защо не се сдоби с бунгала вместо него?В живота човек понякога жертва някои любими неща, заради друга мечта.Знаеш, че съм бил луд по небето и още ме е страх от тази лудост.Ще направиш семейство, ще бъдеш родител, ще имаш други отговорности и мераци.И ти и Спектора и Дорилон ще се променяте още много.
Каквото и да ти кажа, отговорът ти ще е:"Разправяй ги на шапката ми тея.", но някои, (по-дърти от теб и то във форума), ме познават и знаят как.Няма смисъл от въпроса ти, нито има смисъл отговора ми точно тук, на теб и сега.
П.П.И сред твоите хвъркати приятели има такива, които ме познават и знаят кое, как... :A9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2008 6:40 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
zappa написа:
Оги, Добо, само не ми излизайте с номера за младите хора, които не помнят нищо. Аз помня, защото съм дърт. Беше така, както е написано. И знаете ли - беше ужасно!

Zappa, да те питам аз една работа.Като си дърт, то си е така две мнения няма.Защо аз не помня тези сиви улици дето си все ги говориш? / за информация на четящите, Запа е по-млад от мене с няколко години ама не изглежда така :) / Ай да не преекспонираме нещата.Оня строй си беше добър и лош, тоя по-зле от към лош. Ама ще се оправи.Ок, чакам.
Сега да обясня няколко неща дето явно сега му е времето да се кажат.Родът ми е гонен от оня строй, не само гонен ами имаме си цяла одисея.От Белене и другите лагери, през национализация на къщи и земи, Никола Петков, Геме Димитров, разплакани детски очи, смъкване от летателни часове, отказ от Военно училище заради неблагонадеждност и т.н.По тая схема се запознах с братовчедките си преди 7-8 години.Живеем в едни град, едни род сме но едните сме кулаци другите другари. Както и да е. НО това не ми дава право да изтрия цялото време през което аз научих много, видях света в различни цветове, родих се, учих се, гордях се със семейството си, носих униформа, плаках на химна на България, вдигах с гордост националният флаг, запознах се със съпругата си и след това се роди моят син ... Затова аз няма да харесвам, но ще обичам оня строй защото това е моето детство, моята история и моите основи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2008 9:37 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
DoRiLoN написа:
България между 20та и 45та година мога да кажа, и не преувеличавам, изживява третия си златен век. Става една от водещите страни не само на Балканите, а и в цяла Източна Европа във всички сфери.

Не знам, къде си го чувал това, но просто не е вярно.
В новата история на българската държава като разцвет може да се определи само периода от края на 19 век до началото на Балканските войни/1912-1913/. Тогава България се развива бързо, но в никакъв случай не е водеща сила - просто защото изоставането от 500 години, което има да наваксва е огромно.
Следват войните/Балканската и Първата световна/ и 2 те национални катастрофи, световната икономическа криза - и България се връща там където е била преди - на дъното на Европа
Така че комунизмът заварва България като една слабо развита страна без почти никаква инфраструктура, без електричество и водоснабдяване в селата и т.н. и т.н и т.н

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2008 10:31 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
(автор на темата)
По-голяма национална катастрофа от комунизма няма.Развитието и икономиката на България не е засегната след войните по простата причина,че те не са се водели на наша територия и изоставането бързо е преодоляно.Но последиците от катастрофата комунизъм не можем да преодолеем вече 20 години.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2008 18:56 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:44
Не можем или не искаме, защото и на управляващите, и на опозицията така им е удобно. А за теб , за мен и всеки друг обикновен човек се гледа само като гласоподавател. Винаги съм споменавал "Приказка за стълбата" на Смирненски винаги е била актуална. Ако не сте я чели не пропускайте :). А колкото до престъпления покажете ми власт без да е извършила някакво "престъпление".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2008 20:27 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
InspectorGadjet написа:
Развитието и икономиката на България не е засегната след войните по простата причина,че те не са се водели на наша територия и изоставането бързо е преодоляно

Още малко и ще си повярваш :B9.gif
Вземи прочети един учебник по история и тогава пиши за да не се излагаш
п.с. Изоставането все още не е преодоляно, а и едва ли ще бъде преодоляно някога и основният виновник за това не е комунизма, а прословутият "български манталитет"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2008 20:43 
Персона грата
Персона грата

InspectorGadjet написа:
По-голяма национална катастрофа от комунизма няма.Развитието и икономиката на България не е засегната след войните по простата причина,че те не са се водели на наша територия и изоставането бързо е преодоляно.Но последиците от катастрофата комунизъм не можем да преодолеем вече 20 години.

Е, как ги твърдиш тези неща толкова безапелационно?Да беше видял нещо от тези неща, за които говориш, поне с лявото си око, макар и след след 5 днешни ракии...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008 0:10 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

(автор на темата)
45 години комунизъм се равняват не на 2 ами на 200 световни войни.Прословут манталитет няма,имало е възрожденски дух-същия дух,с който българите тогава са се борили за политическа и църковна независимост,давали са си парите,за да има читалища църкви и училища.Всичката тази инициативност и трудолюбие разрушена от другарите.Който иска обосновани и подплътени с 300 източника мнения да отиде във форума бойна слава,където също пиша и да чете.Няма да си губя времето с комунягите тука. :D Всички бивши комунистически страни днес са на дъното и са десетки пъти по-бедни от капиталистическите.Нищо случайно няма в това.Защо в Чехия,Полша и Унгария заплатите са в пъти по-ниски от тези в германия,швеция и дания примерно.Да не би да са били 500 години под робство и да са известни с прословутия си манталитет тези народи. :G8.gif А учебниците,които четете отпечатани от народна младеж и издателството на ОФ се използват по предназначението им - в нужника.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008 0:16 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Тъй, тъй, не си губи времето тука. Щото аз си спомням да съм ходил на "митинги" против режима в края на '89, ама ти май тогава си бил още "в проект". Не разбирам що се палиш. Някой ти диктува ли, сам ли се вкарваш във филми за революционери? Виж колко е хубаво днес, вече можеш да списваш и в "Бойна слава" и в "Българска армия", ако щеш. А утре, като станеш политик и плаката ти се вижда на стената на всяка сграда... О, колко по-хубаво ще е утре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008 5:44 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
InspectorGadjet написа:
Всички бивши комунистически страни днес са на дъното и са десетки пъти по-бедни от капиталистическите.Нищо случайно няма в това.

Китай като една настояща комунистическа я давам за лек пример.
Русия като бишва комунистическа я давам за тежък пример.
Тея горните двете могат да турнат целия капиталистически свят в малкия си джоб.

Франция не беше ли и тя с някаква лява ориентация ?

;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008 8:53 
Персона грата
Персона грата

Спекторе, така и не разбра, че тук никой не защитава т.нар. комунизъм до 1989г.Това нещо, просто не се е осъществявало никога, заради факта, че факторите егоизъм и безотговорност в резултат, са неизкореними от обществото.Единствено силната икономика, законите и СПАЗВАНЕТО им могат да направят една държава "социална".Швеция, Япония, Китай и много други направиха нещо като социализъм с капиталистическа икономика.Ние нищо не направихме нито преди, нито правим сега.
Уж си начетено момче, учиш политология, а не знаеш, че опортюнистите от преди повече от 100г., в крайна сметка са се оказали прави.Или не знаеш даже какво е това опортюнизъм?.Имаше още едно, още по-далновидно течение - "ерозия на социализма".Да се говори днес за комунизъм и комунисти, които продължават да са фактор в обществото, е просто признак на наивност.Думата "комунизъм", е просто едно плашило, с което тези, които държат хляба и ножа, отвличат вниманието на баламите от далаверите си и посочват удобен, хипотетичен заподозрян.
За кой ли път трябва да ти припомням тази гъска от клипа, за да не се излагаш да се приравняваш с нея:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008 10:47 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

(автор на темата)
Не знам откога давате Китай за пример за каквото и да е.В Китай още вкарват в затвора дори само за приказки срещу режима,а брутния им продукт е по-малък от този на Германия въпреки,че населението на Китай е 15 пъти по-голямо. :lol: Не ме интересува дали комунизма се е осъществил в България или не,просто така е прието да се нарича периода.Нищо добро няма в комунистическите идеи,защото са утопични.Те са против човешката природа.Резултата от проваления опит за налагането на тези идеи е налице-над 100 милиона жертви и десетки съсипани страни,сред които за лош късмет е и България.

Германия - население 82 милиона - БВП -3,320,913 милиона долара
Китай - население 1 милиард 321 милиона - БВП -3,280,224 милиона долара

Излиза,че Китайската икономика произвежда стоки и услуги на по-малка стойност от немската.Ако извадим статистиката на човек от населението нещата ще станат ужасяващи.

БВП на човек от населението в Германия - 34,212 хиляди долара
БВП на човек от населението в Китай - 5,325 хиляди долара :B6.gif

И стига сте намесвали фактора възраст,че ставате смешни.Аз пък като ходя на митинги след 50 години вие няма да сте живи.Стига глупости.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 789 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 53  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 31 Мар 2020 3:18

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: