Кампания за пострадалите от наводнение с.Бисер

Re: Кампания за пострадалите от наводнение с.Бисер

Мнениеот Dobo на 07 Фев 2012 18:50

Къде да ходя? През цялото време имаше хора в офиса. Аз бях през повечето освен когато бях да карам чували от някои възрастни хора, да купувам чували, тиксо и т.н.
Dobo
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15

Мнениеот Бърби на 07 Фев 2012 19:17

Извън темата/подсказка:
Dobo написа:
Бърби написа:Добрите намерения, понякога, са невъзможни за изпълнение!

Бъркаш хората! :)

Кои хора точно бъркам, че не се сещам?
За теб и останалите: как мислите- дали имам сестра?
Бърби
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12

Мнениеот buntar на 07 Фев 2012 20:16

къде са големите фирми които дават сума ти и пари за скъпи реклами особено фарма цевтични .къде са мобилните оператори които дерат кожата на народа когато обикновения човечец дарява по някой лев.а ето го правителството то дарява ама от субсидии но не от джобни.хора господ да ви е на помощ.
buntar

Мнениеот Dobo на 08 Фев 2012 7:57

Днес кампанията продължава от 9:00 до 19:00. Офис п- Младежки дом над ритуалната зала. Има написани табели и стрелки сочещи към офиса.
Dobo
<5™
<5™

Мнениеот maqrm на 08 Фев 2012 11:48

Бърби написа:Има червен кръст, червен полумесец, един милион НПО-та, агенция за социално подпомагане, ББ и няколко непотребни Кугъра за бая парици. А, да ...и 240 гугутки в парламента.

Това че ги има, трябва ли да попречи или да спре някого да помогне с каквото може!?! Или все трябва да чакаме някой друг и естествено после да имам виновни и да не сме ние?

...просто питам
Only God Can Judge Me
Аватар
maqrm
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Фев 2008 9:46

Мнениеот Бърби на 08 Фев 2012 12:38

maqrm написа:Това че ги има, трябва ли да попречи или да спре някого да помогне с каквото може!?! Или все трябва да чакаме някой друг и естествено после да имам виновни и да не сме ние?

...просто питам

Извън темата/подсказка:
И кой е този някой, дето уж пречи ?:)
Още по-интересно е кой чака нещо си..
Бърби
~~~~
~~~~

Мнениеот maqrm на 08 Фев 2012 13:49

Много обичам като ми отговарят на въпроса с въпрос! :)))) Бърби извинявай, не разбрах, че ти просто изброяваш някакви организации ей така за информация! Грешката е моя! :B4.gif
Only God Can Judge Me
Аватар
maqrm
Напреднал
Напреднал

Мнениеот amapola на 08 Фев 2012 15:57

maqrm написа:
Бърби написа:Има червен кръст, червен полумесец, един милион НПО-та, агенция за социално подпомагане, ББ и няколко непотребни Кугъра за бая парици. А, да ...и 240 гугутки в парламента.

Това че ги има, трябва ли да попречи или да спре някого да помогне с каквото може!?! Или все трябва да чакаме някой друг и естествено после да имам виновни и да не сме ние?

...просто питам

Мaqrm, днес неколкократно служители на Червения кръст призовават хората да не изпращат дрехи , одеала и други вещи. Казват , че най-добрата помощ в момента е пари .
Осигурили са от резерва си предостатъчно одеала , дрехи и други вещи от първа необходимост за хората . И много точно и ясно се аргументираха , че ако камион натоварен с подобни вещи тръгне към отцепените райони би създал много повече грижи и разходи , отколкото полза.
Мисля , че това искаше оня ден да каже Бърби.
Аватар
amapola
№14
№14

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00

Мнениеот maqrm на 08 Фев 2012 16:01

Ами да ти кажа не става ясно, че иска да каже точно това! Ти си го разбрала така, аз разбрах съвсем друго, а сигурно тя е имала предвид трето...!
Only God Can Judge Me
Аватар
maqrm
Напреднал
Напреднал

Мнениеот Иван на 08 Фев 2012 18:54

Здравейте, уважавани от мен представители на партия ГЕРБ. Пиша ви във връзка с падналата язовирна стена на язовир Иваново. Защо,не попитате бившият кмет на село Иваново кой му нареди да затвори изпускателният кран на язовира когато той беше кмет на село Иваново? Лично бившият кмет на село Иваново Недко Александров Димитров със още един Пламен Димитров Петков са затворили изпускателният кран на язовир Иваноно който язовир се препълни и скъса стената и заля село Бисер Харманлиско . Питъйте същият Пламен Димитров кой бяха дето изрязаха тръбите и окрадоха помпената станция на язовир Иваново. А сега лично сестра му на Пламен Димитров в село Иваново е кмет. Така,че приятели от партия ГЕРБ ето ви точна информация за бедствието което стана в село Бисър. А стената на язовир Иваново е спукана още през 1963 година. Това нещо го знаят всички Ивановци и всички кметове бивши,а може би и някъде да е документирано в архивните документи на община Харманли или на село Иваново. Така,че сега приятели я им разкажете играта на тия самозабравили се лица от село Иваново община Харманли област Хасково!
Иван

Мнениеот Бърби на 08 Фев 2012 19:08

amapola написа:Мaqrm, днес неколкократно служители на Червения кръст призовават хората да не изпращат дрехи , одеала и други вещи. Казват , че най-добрата помощ в момента е пари .
Осигурили са от резерва си предостатъчно одеала , дрехи и други вещи от първа необходимост за хората . И много точно и ясно се аргументираха , че ако камион натоварен с подобни вещи тръгне към отцепените райони би създал много повече грижи и разходи , отколкото полза.
Мисля , че това искаше оня ден да каже Бърби.

:B9.gif :B9.gif :B9.gif :B9.gif
:B4.gif :B4.gif :B4.gif :B4.gif
Бърби
~~~~
~~~~

Мнениеот Dobo на 08 Фев 2012 20:48

Червен кръст показаха завиден НЕ професионализъм във справянето с критични ситуация. Многократното казано от тях, че изпращането на топли дрехи или каквито и да е помощи към с.Бисер ще им създаде грижи и разходи е толкова голяма простотия, че по-голяма ще е само изграждането на Берлинската стена. Организация, която има претенциите да бъде доброволческа и да се занимавам с дарения първото нещо, което трябва да направи в тази ситуация е да подаде ръка на всеки, който иска да помогне на пострадалите. Да се опитваш да се конкурираш в дарителството е цинизъм!

След два дена непрекъсната на работа на скаутите в Шумен мога да кажа само едно. Прекланям се пред Шуменците - хора с огромни сърца и безгранична любов. Без значение на пол, възраст и социален статус, здрави, инвалиди, незрящи, пенсионери, бизнесмени, политици и какви ли не още искат да подкрепят хората от пострадалите райони. Прекланям се пред двете сестри Стефанка на 78 години ( със счупен крак дойде в офиса) и кака й на 83, които организираха в техния вход събиране на дрехи за акцията, възхищавам се на село П.Волов, което събра един бус дрехи, гордея се с хората събрали пари и закупили 1 тон храна, разплаквам се с малките деца лично заделили от своите играчки и съм горд, че съм Българин роден в Шумен, горд съм, че шуменските скаути реагираха най-бързо от когото и да е било, горд съм, че Шуменци събраха над 250 чувала с дрехи, одеяла и нови обувки само за 2 дни, горд съм, че утре към с. Бисер тръгва камион с дарения, пикап и екип от скаути, горд съм, че всички разходи по това са направени само от Шуменци, горд съм, че съм Шуменец ......
Dobo
<5™
<5™

Мнениеот amapola на 08 Фев 2012 21:03

Дано има повече такива хора! :B4.gif

http://www.shmoko.bg/index.php?mid=2&news=1364
Аватар
amapola
№14
№14

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00

Мнениеот Dobo на 09 Фев 2012 21:40

295 чувала с дрехи и топли завивки. Един тон и половина храна. Това е равносметката за 2 дена акция. Екип от 5 човека заминават за с. Бисер.

От днес европейското скаутско бюро подкрепя акцията на шуменските скаути и очаква с какво може да помогне.
Dobo
<5™
<5™

Мнениеот Бърби на 12 Фев 2012 11:22

Браво! Похвално!
До къде стигнаха събраните дрехи, завивки, храна? Питам, защото съобщиха, че шуменските скаути по пътя са научили, че е прекратено събирането на такива помощи.
Бърби
~~~~
~~~~

ПредишнаСледваща

Бърз отговор

Назад към Новини и съобщения

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot], Petrrsh