Регионален конкурс за деца и младежи.

Регионален конкурс за деца и младежи.

Мнениеот Dobo на 23 Фев 2009 15:05

ОЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ
Градски Ученически Парламент
Еко – Клуб “ Зора “ към Общински Младежки Дом
Скаутски Клуб “Мадарски конник “ при
Общински Младежки Дом

О Г А Н И З И Р А Т

Регионален Конкурс
за деца и младежи на тема :
“ Как да дарим на Земята по – дълъг живот “

В раздели : Научно – публицистична разработка, Есе , Рисунка, Макет , Фотос ,Пано
По идея на: Градски Ученически Парламент, Еко – клуб
“ Зора “ към Общински Младежки Дом , Скаутски клуб
“ Мадарски конник “ при Общински Младежки Дом

Конкурсът ще бъде обявен месец предварително в град Шумен и региона в две възрастови групи :
1. Възрастова група – до 14 години
2.Възрастова група – до 25 години

Заключителният етап ще се проведе на 26 март 2009 г. в Концертна зала на Младежки Дом – гр. Шумен

Конкурсът е посветен на 22 Март – Световен Ден на Водата и
22 Април – Международен Дена на Земята

Жури на Конкурса - преподаватели и научни работници от
ШУ “ Константин Преславски “ , журналисти

Най – добрите разработки ще се представят на Национален конкурс и ще бъдат публикувани в медиите

Награден фонд – парични и предметни награди до ІІІ място

Краен срок за предаване на експонатите 24 Март 2009 г. , в Младежки Дом на ІІІ етаж , стая Организатори , Телефон за информация : 054 / 800 309
Dobo
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15

Re: Регионален конкурс за деца и младежи.

Мнениеот NOWAR на 12 Мар 2009 9:26

Като бивш член на ГУП И Еко клуб "Зора" и настоящ към СК "Мадарски конник" пожелавам успех на всички участници.
Only the dead have seen the end of war.
Аватар
NOWAR
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 10 Юли 2008 18:23

Мнениеот Хоторн на 12 Мар 2009 22:54

А какво да разбираме под публицистична разработка? Извинявай за тъпия въпрос предварително Добо ;)
Хоторн
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Фев 2008 12:38

Мнениеот Dobo на 27 Мар 2009 5:11

Есе на тема „Как да дарим на Земята по – дълъг живот”

“Аз съм българче! Обичам наште планини зелени...”

Всяка сутрин денят се буди с изгрева и приключва със залеза на слънцето. Изтъркулва се неусетно. Почти никой не осъзнава колко ценен ни е животът на тази Земя и колко е важно всичко да е в хармония. Природата около нас е източник на енергия, който ни зарежда положително. Какво по-хубаво от това да се събудиш сутрин с първите лъчи и да изтичаш бос на терасата за да видиш как играта на светлината се отразява във все още разрошената ти коса. Дори сред панелните сиви блокове слънцето е красиво. Красиво е навсякъде. Дали винаги ще бъде?
Земята е толкова великолепно място с всичките му странности-бели и черни хора, големи и малки животни, известни и неизвестни места и какво ли още не!
Какво би било ако просто изчезне?
Ние, скаутите от Шумен, се борим за по-добър Свят. В края на лятото на 2008 година направихме зелена акция в нашия парк, Кьошковете. Дузина торби с боклуци бяха изхвърлени. Това трябва да е ежедневие. Повече хора трябва да се сещат, че с всеки изхвърлен от тях боклук животът на Земята се скъсява и скъсява. Замислете се за чистота на моретата, реките и езерата. За първи път на 12-я Национален скаутски лагер разбрах какво е мръсна вода. Къпахме се в Дунав и още помня неприятното усещане от две-три педи тиня под краката ми. Мътна, лишена от живот вода. Момчетата ни така и не попаднаха на някоя заблудена риба способна да живее сред мръсотията. Не би ли било сбъдната мечта крайбрежието ни да не е осеяно с отпадъци и да се къпем в чисти, прозрачни води?
Всяка година огромни площи от планините ни биват изсечени. Бихме ли позволили да се лишим от подобно величие като това на Стара планина? Ще загубим ли Рила и седемте й езера? Рециклирайте хартия-спасете дърветата! В противен случай никой от нас не би бил свидетел на хладното, октомврийско утро в Родопите, какъвто бях аз и повярвайте няма думи, които да опишат възхищението ми от островърхите високи борове посипани със скреж! Има ли нещо по-хубаво от нашите вековни гори възхвалявани в песните?
Друг пример за потъпкване на достойнството на земята и историята ни видях тази есен край археологическите разкопки във Велики Преслав. Изхвърлени на прашния път се валяха човешки кости- детски челюсти и дори части от черепи в мръсни найлонови торбички. Археолози бяха захвърлили „непотребни” според тях находки без да помислят как всеки, който посети златната църква ще си тръгне с потрес в душата, както и аз.
Е, как ви се струва? Все още ли се чудите дали да направите две крачки към кошчето или да метнете боклука си на земята?
За да огрява слънцето все така „земята ни гиздава” и за да растат децата ни щастливи-ПАЗЕТЕ Я!

Мария Ангелова Атанасова, 15 г., гр. Шумен, от скаутски клуб "Мадарски конник" и ГПЧЕ "Н. Й. Вапцаров", осми клас

Това е есето с което Мария спечели първо място на конкурса.Да и е честито и все така хубаво да пише. :) :B9.gif :B1.gif
Dobo
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15

Мнениеот FRESH на 27 Мар 2009 10:49

Честито Мария :B9.gif Много хубаво есе :D
неудобен човек
Аватар
FRESH
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 04 Ное 2007 21:43

Мнениеот tiver на 28 Мар 2009 20:42

Г. Мими, честито и от мен! Поздравявам те не просто за първото място което спечели, а за погледа който имаш над тези проблеми, поглед на зрял човек с отворени очи за тях, въпреки петнайсете си години!
tiver
Главен инструктор
Главен инструктор

Тук е от: 19 Юли 2007 17:50

Мнениеот Miss_Mimi на 28 Мар 2009 23:24

Благодаря на всички за милите думи! :D6.gif
Аватар
Miss_Mimi
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 09 Юли 2008 9:39

Мнениеот r_pavlov на 26 Сеп 2009 10:20

Трябват ми координатите на председателя на младежкия парламент в шумен.
Радостин Павлов регионален координатор на Младежки форум 21 век към КНСБ
r_pavlov

Бърз отговор

Назад към Новини и съобщения

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot], Petrrsh