ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 10 Юли 2020 11:29

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Как се ражда любовта?
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008 14:01 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
(автор на темата)
Как се ражда любовта?
Дали сред общия ежедневен екшън, който създаваме всеки ден с някой друг и себе си, откриваме, усещаме любовта?
Може ли да бъде поглед, мислено докосване, чувство, дълбочина?
Когато изпитваме любов, трудно ли намираме място в себе си и своя свят, за да я съхраним такава, каквото е- чиста?
И колко сила ни е нужна- не за да я създадем, а за да я опазим?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Как се ражда любовта?
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008 20:31 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Тя не се ражда, и не умира //логика.
Нея просто я има.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008 20:37 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
в допълнение към Шаги - не я търси щото ще намериш само е*ън. Тя сама идва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008 20:59 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Според мен трябва да се започне от вътрешния мир на човек. Обичаш ли себе си, ще имаш любов и за всичко останало. Има ли го вътрешния дискомфорт, незадоволеност и вечна мизерия в душата, не можеш да очакваш любов.
Мили необвързани и търсещи любовта души, нека това е знак за вас. Ако човекът отсреща не обича себе си, никога няма да обикне вас. Ако не се вижда сам симпатичен в огледалото, няма да хареса и вас. Ще черпи от вашата позитивна енергия за потушаване на собствената си незадоволеност, но както се сещате, съд без дъно не може да се напълни, независимо какво правите.
Watch out!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008 21:21 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 23 Апр 2007 10:04
Съгласна съм с Анелия, че ако човекът отсреща не обича себе си, никога няма да обикне вас. Тя любовта я има навсякъде, тя не се ражда, просто я има, във въздуха около всички нас. Любовта може да бъде поглед, мислено докосване, чувство, дълбочина и каквото си поискаш. Любовта никога не е 'чиста', тя мръсна и брутална,така ти завъртява главата, че не можеш да мислиш нормално и мислиш единствено и само за човекът, в който си влюбена, но когато изчезне(любовта) падаш от високо и нали се сешташ, че тогава най-боли. Тя-любовта между двама души не може да се опази или я има или я няма.

Последна промяна somebody на 07 Яну 2008 11:58, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2008 22:01 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 28 Окт 2007 7:41
Честно казано нямам идея как се ражда любовта, но Нина Николина и Калин Бельов имат мнение по въпроса (http://www.vbox7.com/play:2257ff6a) :D

В повечето случаи за любов са нужни двама.... (така казват)

Как се ражда и ражда ли се изобщо, все пак трябва да се появи от някъде след като я има. Просто се случва, изниква изневиделица, никой не знае как и защо, обикновенно е случайно, просто тръгваш на някъде или към някого с една нагласа и хоп получава се друго пък на него му казвали любов.
Все пак понякога дори и да имаш необходимата нагласа (да ти се случи) просто не я приемаш или бягаш от нея през глава, защото те е страх от това какво би могло да стане след това...
Казват че понякога е красива, силна, кратка, понякога дълга, мъчителна, дълбока или направо невъзможна, но мисля, че не е вечна, :A5.gif защото според някои автори траела три години (Фредерик Бегбеде - цяла книга е написал човека). По интересно е какво остава после - не зная всекиму различно. Хубаво е да я запазиш колкото може по дълго време

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2008 17:43 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Яну 2008 19:33
Любовта има страшно много измерения.
Не е любов само чувството между две влюбени души/поглед,докосване и т.н./.Това са сладките мислички на младите.Любовта съществува и в другите сфери-между приятели,между родители и деца,между колеги,между партньори/в бизнеса например/.Изобщо,тя любовта е толкова могъща....при всички случаи се по/ражда/ при общи интереси,работа,привързаност,общи мисли и -за любовта между родители и деца-само там незнам-може би е по необходимост!Знам обаче,сигурна съм,че тя-любовта /под каквато и форма да е/може да те направи страшно силен, а може и да те направи много слаб-дори жалък.... :B5.gif

Последна промяна kniga_ta на 13 Яну 2008 13:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2008 18:39 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Не знам как се раждат тез неща, но знам как се убиват... постът ти изличи всичките ми любовни помисли да го дочета. В него няма и капка любов, или дори само едното уважение към българския и към потребителите... няма и към теб ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2008 19:53 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
(автор на темата)
shaggy написа:
Постът ти изличи всичките ми любовни помисли... В него няма и капка любов..

Въпросите в нас се раждат...
Въпросът "Как се ражда любовта?" може да бъде роден от любовно чувство, нашето учудването от любовта и това как тя ни се случва... или не.

Отговорът, за да бъде верен и съответстващ на нас, и за всеки човек- достатъчен, може да бъде извън рамките на самата любов, т.е. в състояние на не-любов, защото така поне ще разбрeм какво не е любовта и по какъв начин тя не се ражда. От всичките ни възможни състояния, в които любов няма, останалите са любов.

Може да търсим и намираме отговорите, питайки и опит(п)вайки това, което виждаме от нашето си место-положение. Без пристрастие, без емоция, без любов, без любим... като пред отворена "kniga", в която са загатнати правилата или в която предстои да ги напишем.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2008 21:19 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:01
Анелия написа:
Мили необвързани и търсещи любовта души, нека това е знак за вас. Ако човекът отсреща не обича себе си, никога няма да обикне вас. Ако не се вижда сам симпатичен в огледалото, няма да хареса и вас. Ще черпи от вашата позитивна енергия за потушаване на собствената си незадоволеност, но както се сещате, съд без дъно не може да се напълни, независимо какво правите.

Watch out!

Тук бих добавил, че ако човек се обича много също няма да има нужната обич към друг. Винаги ще се поставя на първо място.

А за любовта може да се говори много. Соред мен тя възниква с течение на времето. Когато двама човека общуват започват да откриват интересни черти един в друг. Смехът размислите, жестовете и други. В този ред на мисли бих казал, че любов от пръв поглед няма или поне аз не съм я изпитвал. Любовта по-скоро е сложен процес на опознаване и сближаване.

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2008 2:38 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
kniga_ta написа:
любовта има страшно много измерения
не е лъубож само чужстжото мейду дже жлъубени души/поглед,докосжане и т.н./.тожа са сладките мислички на младите и жсе очте не натрупали достатъчно опит-без да искам да обидя личните чужстса на някого.лъубожта същестжужа и ж другите сфери-мейду приятели,мейду родители и деца,мейду колеги,мейду партнъори/ж бизнеса например/.Изобчто,тя лъубожта е толкожа могъща....при жсички случаи се по/райда/ при общи интереси,работа,прижързаност,общи мисли и -за лъубожта мейду родители и деца-само там незнам-мойе би е по необходимост!Знам обаче,сигурна съм,че тя-лъубожта /под какжато и форма да е/мойе да те напражи страшно силен, а мойе и да те напражи много слаб-дори ялък.... :B5.gif

Писането на латиница е забранено, както и заменянето на ч с 4. Транслитерирах ти мнението, сега си оправи правописните грешки, поне малко!
SecondShoe

Лелей..
Кniga_ta, дан си плучела некуя такава книгъ ф туалетнъта? :(
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2008 14:11 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Яну 2008 19:33
В отговор на някои мои "присмехулници" мога само да кажа,че грешките ми са неволни - но мнението ми си остава същото. Много често ,когато на нас -хората почти всичко покрай нас върви в положителна посока-се самозабравяме. Както всичко останало-и любовта-ако не ни убива ,ни прави по-силни. Знам също ,че ако човек обича само себе си, не може да говори за любов или да разбира хората ,които наистина обичат-повече другите,отколкото себе си!Но искрено се надявам в този студен свят на лъжи ,ще има и хора ,които да пазят името на всеобщата любов и разбирателство, иначе съвсем загиваме...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2008 14:48 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Не е за вярване..Такава промяна от вчера!Сякаш пише друг човек.
Ами значи можеш!Защо се сърдиш за вчера?Измъчих се докато ти прочета двата реда.На китайски да бяха щях да ползвам онлайн преводач, ама твоето нямаше превеждане.:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2008 0:12 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 25 Сеп 2007 20:57
Мисля,че избора на глагола "ражда" не е случаен!С появяването на бял свят се ражда любовта-първо между детето и родителите му, а по-късно и към други обекти(субекти).По-интересно е колко дълго живее любовта.Труден е живота без нея, даже невъзможен...
Все още съм жива... :A1.gif :A1.gif :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2008 1:30 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Фев 2007 9:29
луди жаби написа:
Все още съм жива... :A1.gif :A1.gif :A1.gif

Не вярвам, че само любовта ни кара да сме живи! Тя ни прави по-лековати, отнесени и много, много заблудени (в което няма нищо лошо).
За раждането - не, тя не се ражда, разжането е придружено с женска мъка и девет месеца бременност. Любовта идва из невиделица, изкача, заслипява, обгръща те силно и после, така изненадващо изчезва.Колкото по-дълго се задържи е по-добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 10 Юли 2020 11:29

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: