ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 10 Юли 2020 12:34

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как се ражда любовта?
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2008 17:14 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 28 Окт 2007 7:41
Малко размисли
http://tony13.hit.bg/Archive/SamoDumi/R ... bovta.html

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2008 20:57 
Форумна драка
Аватар

Тук е от: 02 Окт 2007 12:51
Indi, да ме прощаваш, че днес все вървя "подире ти" из форума и философствам.
Ама сега ме напуши смях, породен от ония блогове, дето ти ги постна в "Общи разговори".
Ако вземем предвид гледната точка на авторката в епилога на"Мъжът втора употреба", можем да развием следната теорема:
"Любовта се ражда с тухла и умира с тухла!" :A5.gif

Т.е. на въпроса: "Как се ражда любовта?", отговаряме: "С по една тухла четворка под всяка мишница!"

Защото: Когато те споходи (т.е. се роди), любовта те цапардосва с тухла четворка по главата. А когато си отиде (т.е. умре), любовта е способна да ти размаже кухата кратуна със същата тухла! :M7.gif :M5.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2008 21:11 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 28 Окт 2007 7:41
Jethro Tull, коментарите ти са просто велики :B9.gif , а това което е смешно, си е смешно. :A9.gif :A9.gif :A9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010 8:43 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Намерих текста във Фейсбук.Хареса ми и го копирах. :D

РЕШИХ ДА СИ ИНСТАЛИРАМ ЛЮБОВ

една модерна притча
/Диалог с космическата техническа поддръжка/

Техн. поддръжка: Здравейте - бих ли могъл да Ви помогна?

Клиент: Ами, след известно колебание, се реших да инсталирам "Любов".Бихте ли ме придружавали в този процес?

Техн. поддръжка: Да, мога да Ви помогна. Готови ли сте да продължите?

Клиент: Ами, аз не съм много обигран технически, но мисля че съм готов. Какво първо да направя?

Техн. поддръжка: Първата крачка е да си отворите сърцето. Отворихте ли си сърцето?

Клиент: Да, но там сега са пуснати някои други програми.Наред ли е, ако инсталирам "Любов" докато те вървят?

Техн. поддръжка: Кои програми са пуснати?

Клиент: Да видим. Сега имам "Наранено-минало","Ниско-себеуважение" и "Завист-и-неприязън".

Техн. поддръжка: Няма проблем. "Любов" крачка по крачка ще изтрие "Наранено-минало" от Вашата операционна система. Тя наистина ще остане в постоянната памет, но няма да нарушава други програми. "Любов" някога ще пренапише "Ниско-себеуважение" с един модул на име "Високо-себеуважение". А пък "Завист-и-неприязън" трябва да бъдат отстранени напълно.
Тези програми пречат на "Любов" да бъде инсталирана правилно. Можете ли сега да завършите това?

Клиент: Не знам как те се завършват.Можете ли да ми кажете как става това ?

Техн. поддръжка: С удоволствие. Отидете в стартово меню и задействайте "Прошка". Повтаряйте това толкова дълго, докато "Завист-и-неприязън" не са изтрити напълно.

Клиент: Ок, това го направих. "Любов" започна да се инсталира.Това нормално ли е ?

Техн. поддръжка: Да, но имайте предвид, че досега имате само основната версия. Ще трябва да се свързвате с други сърца, за да получите останалите подновявания!

Клиент: Ооопс! Вече имам грешка в програмата. Казва се:"Грешка - програмата не работи на външни компоненти".Сега какво трябва да правя ?

Техн. поддръжка: Не се притеснявайте.Това значи, че програмата "Любов" е конфигурирана, за да върви във вътрешното сърце, но още не е стартирана във Вашето външно сърце. В нетехнически смисъл, това значи просто: Вие трябва първо себе си да обичате, преди да можете да обичате други.

Клиент: Какво трябва да правя сега ?

Техн. поддръжка: Отворете директорията "Себеуважение" и маркирайте следните файлове: "Себепрощаване", "Разпознай-твоята-стойност" и "Признай-твоите-ограничения".

Клиент: Ок, осъществено.

Техн. поддръжка: Сега ги копирайте в директория "Мое-сърце". Системата ще пренапише всички файлове, които противоречат на това, и ще коригира някои грешни настройки. Освен това трябва да изтриете "Безкрайна-самокритика" от всички директории и след това да опразните кошчето с боклук, за да може тя да е действително отстранена и да не се появи отново.

Клиент: Разбрах. "Мое-сърце" се пълни с нови файлове. "Усмихвам-се" върви сега на монитора ми и "Мир-и-благоразположеност" се копират автоматично в "Мое-сърце". Това нормално ли е?

Техн. поддръжка: Понякога. При други това може да продължи по-дълго време, но всичко се случва точно когато трябва. Така, "Любов" е инсталирана и върви.Още нещо преди да затворим: "Любов" е безплатен продукт. Дайте тези модули на всички които срещнете! Те ще ги споделят с други и много ще се реваншират с няколко готини модула.

Клиент: Благодаря ти, Господи, за поддръжката!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010 16:59 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 16 Апр 2008 10:53
Ако е истинска, любовта е безусловна, няма значение как, кога, защо. Няма значение възрастта, дали е между деца и родители, влюбени, женени и неженени или каквито и да са други. Понякога е едностранна и от нея едновременно много боли и пак ти е хубаво. Тя идва без да я търсиш и искаш, без да я планираш. Това мисля аз.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010 21:26 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 07 Мар 2009 0:30
Безусловна ли?Ако беше безусловна до сега да съм се влюбил.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010 21:53 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 19 Окт 2008 11:32
Как се ражда ли? ...Мисля, че е неочаквано, изневиделица, когато си спрял да я чакаш... И с известна доза късмет. :L8.gif :L9.gif

"Пуx? - Да, Прасчо. - Нищо, просто искам да съм сигурен, че те има, Пух!"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010 21:58 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
Късмет... сега разбирам, защо ми върви на Белот. :ROTFL

ако не можеш да вървиш - пълзи.
Каквото и да правиш, продължавай напред!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010 21:58 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 19 Юли 2007 10:21
Как се ражда не знам, ама как се изражда не е истина.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010 23:09 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 19 Окт 2008 11:32
Извън темата/подсказка:
cmk, да ..."на който не му върви в любовта - върви му на карти" хахаха :D :wink:

"Пуx? - Да, Прасчо. - Нищо, просто искам да съм сигурен, че те има, Пух!"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010 0:00 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
То пък една любов...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010 1:06 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 07 Мар 2009 0:30
Оффф мани я тая любОФФФФ, само ядове, до сега не съм срещал такава истинска и пленителна.А съм я търсил под дърво,камък и мръсните си чорапи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010 9:26 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 16 Апр 2008 10:53
Напълно е възможно да не си я срещал. Аз пък често съм се разминавала с нея. Когато съм влюбена съм много разсеяна и изглупяла, не мога да мисля. Затова понякога ми се ще да не чувствам нищо, ако си гьон не ти пука за нищо и нямаш проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2010 21:10 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 20 Ное 2009 13:53
Никога не съм се замисляла как точно се влюбвам. То просто се случва! И когато започна да потръпвм при вида на човека или при разговора с него, разбирам, че съм влюбена! В такива моменти можеш дори да "полетиш" от щастие! :L9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 17 Май 2010 18:59 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 25 Юни 2009 17:23
Indi написа:
Как се ражда и ражда ли се изобщо, все пак трябва да се появи от някъде след като я има. Просто се случва, изниква изневиделица, никой не знае как и защо, обикновенно е случайно, просто тръгваш на някъде или към някого с една нагласа и хоп получава се друго пък на него му казвали любов. Все пак понякога дори и да имаш необходимата нагласа (да ти се случи) просто не я приемаш или бягаш от нея през глава, защото те е страх от това какво би могло да стане след това...
Казват че понякога е красива, силна, кратка, понякога дълга, мъчителна, дълбока или направо невъзможна... Хубаво е да я запазиш колкото може по дълго време

Ето това е страшно вярно: понякога ти се случва в момент, в който изобщо не ти и минава през ума, че ще стане това, с човек, за когото не си мислил, че споделяш любов или че ще се влюби някой от двама ви... Но да бягаш е безсмислено - тя ще продължи да те преследва, ако не я преживееш. И въпреки това, понякога бягаме поради някакви причини, които се заблуждаваме, че са основателни.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 10 Юли 2020 12:34

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: