ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Окт 2017 14:02

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 630 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
Автор Съобщение
 Заглавие: ..: Кой ви ядоса днес?
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2016 20:57 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Преди час и половина купих електрическа крушка и вече изгоря. КЗП ще ми помогне ли? Ще ми върнат ли парите в магазина, ако отида да я върна?
Моя грешка. От един телевизионен техник знам, че като донесе телевизора ремонтиран вкъщи, самият телевизор трябва да се климатизира, преди да се включи. Затова завих крушката, която имах за резерва ( най-много 2 месеца да съм я купил по-рано от същият магазин ). Та горното над послеписа не е точно така. Ама се чудя каква е причината една крушка да свети само час и половина и след това да изгори.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Кой ви ядоса днес?
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017 13:15 
Титан на мисълта
Аватар

Днес установих, че годишната ми лихва е 2 лева, а месечно ми вземат по 2.10. Тъй че спестовността от ДСК трябва да отпадне. Трябва да стане държавна каса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017 17:47 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Извън темата/подсказка:
Старите крушки със нажежаемата волфрамова спирала са без гаранция, докато енергоспестяващите и лед са. Старите крушки от този вид бяха надеждни защото спиралите им се изработваха в Германия, а сега в Китай. Когато ги купуваш енергоспестяващи или лед, се интересуваш колко гаранция имат(ако някои искат да ти я продават без гаранция не я купувай) удрят ти печат на опаковката, поставяш касовата бележка в нея и я запазваш. Не знам защо има хора купуващите старите 100 ватови, харчещи 10 пъти повече от 10 ватовите лед? Десет лед крушки биха харчели колкото една. Доколкото знам в ЕС вече с забранени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017 12:07 
Титан на мисълта
Аватар

Извън темата/подсказка:
Аз си вземам такива със специално предназначение. Малко или много заобикалят европейският закон. Ето информация:
Лампи Крушки със специално предназначение
Според чл. 2, ал. 4 от Регламент 244/2009 за прилагане на Директива 2009/125/ЕО за създаване на рамка за определяне на изискванията за екодизайн към продукти, свързани с енергопотреблението:
„Лампа със специално предназначение е лампа, която не е предназначена за осветление на жилищни помещения поради нейните технически параметри или защото съответната продуктова информация указва, че тя не е подходяща за осветление на жилищни помещения”. Според разпространеното през май 2009г. тълкуване на Европейската федерация на компаниите в осветлението (European Lamp Companies Federation (ELCF) лампите със специално предназначение включват и удароустойчиви лампи.
Лампите със специално предназначение (ЛСП) остават извън действието на приетия през март 2009г. Регламент 244/2009 от Европейския парламент, имащ за цел поетапното извеждане от пазара на конвенционалните лампи с нажежаема жичка, неотговарящи на поставените нови изисквания за екопроектиране. ”
А твоя лед не е полезен за очите. Мисля, че бялата светлина от него ... а бе свързана е със синя светлина някак, а това вредяло.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017 22:55 
Титан на мисълта
Аватар

В тоз "университет" пак "умрях от глад" с 15 лева на хартиен носител в джоба. Баси безумието да можеш да си купиш храна в близките 500 метра само от "вединг" машини.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017 3:11 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Или бистро "Готи" е затворило, или си мерил 500 метра на зиг-заг из военното училище. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017 11:19 
Титан на мисълта
Аватар

Изображение
Малкото междучасие е 5 минути, голямото е 10. Да бягам ли предлагаш или да минавам на пряко през портала за военни автомобили?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Май 2017 8:36 
Титан на мисълта
Аватар

Днес пак установих, че някой си неизвестен извършител ми е кастрил розата. Тя тъкмо беше станала по-висока от Заро, заради люляка, който е над нея. Сега избило на 3-4 места на ниското. Ще кажеш, че я отглеждам, за да си правя розово масло от нея.
Тоя път не издържах и изпсувах на двора, ама оня негодник не се показа на прозорец/тераса.
Сигурно е на работа.

Понеже се съмнявам в един, който откакто се е нанесъл подкастри всички плодни дръвчета в двора, мисля да му купя една роза да си я засади и да си я гледа както знае, а моята да не пипа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2017 18:55 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
За мен ли я пазиш толкова?:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Юли 2017 17:16 
Титан на мисълта
Аватар

Не бера цвета. Може би защото нямам любима.
Не беше точно днес, а на 19-ти. Чаках 16 минути пред заключена врата да се запиша за кмета. Когато кракът ми взе да изтръпва от подпирането на парапета, отидох до едно кресло в края на коридора. Тъкмо тогава дамата, която беше преди мен на опашката, ми направи знак с ръка и докато се чудя какво значи знакът, тя влезе. А тъкмо бях седнал. Върнах се пред вратата и дамата се забави поне още 8 минути вътре, преди да дойде моят ред.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017 8:46 
Титан на мисълта
Аватар

Вчера беше, ама сега ще го разкажа. Отивам в банката за да ми заредят дебитната карта с пари и да ми изкарат номера на сметката. В края на обслужването ми, което премина през натискане на ctrl + c ( или v ) с две ръце, служителят ми казва, че имало такса от 2 лева и ме пита по 50 лева ли да ми даде парите. Повторих му, че ги искам на дебитната карта.
Тръгвам да излизам от банката и се сещам, че не ми даде номера на сметката. Ядосано седя пред машината и си избирам ново номерче. Тоз си ме извика и направо си го изкарах на него с малко невъзпитан тон.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2017 18:42 
~~~~
~~~~

В банките винаги имаш повод да се ядосаш...Сещам се и за за една история отпреди няколко месеца. Зима ще да е било, щото ходех с онова синьо палто, дето обръща погледите на половината женици по улицата:)))
Та отивам аз в една банка и си зачаквам реда след билетчето...тегля едни парици на каса..върша още две три неща на гишето и се присещам да внеса част от париците за едно дарение. Т.е половината. Другата половина седи върху купищата документи , пред мен на гишето. И пак две-три нещица- договори, сметки, справки...
И пак 'се връщам' на дарението и ,незнайно защо, подавам отново ...другата половина с парите. Не се усетих, че плащам двойно... Тя ме замота с таксата за превод и ги мушна незнайно къде. Поисках да засечат касата / нямаше липси/, а тя- абсолютно спокойна. Пуснах жалба, за съжаление- на неправилното място /не се сетих за полиция , за камери и т.н/ След време дойде отговор от височайшите шефове на крадлата, че всичко е ок и, видиш ли, нещо се е случило с парите, но не по вина на банката/служителката. Очаквано.. и не съвсем...бях ги отписала тия пари. Знаех, че тая вече си плаща на оня отгоре. Винаги се случва възмездието..Ми да плаща- две месечни заплати открадна никаквицата.. /а дано да наднича в тоя форум, че да знае от къде й са ядовете:)/ Та ...плаща си..
Още тогава , в същия момент го казах. И друго казах: тя открадна х, утре ще ги имам по три пари .
Е, на другия ден имах 5 пъти Х пари, дето и през ум не ми е минавало, че ще спечеля, но още ме е яд на тая червива гадина, дето не се посвени да открадне толкова пари. Сигурно гние де, що да ме е яд..
Толкова за ядовете:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2017 22:30 
Титан на мисълта
Аватар

Днес едната от закусвалните, в които ходя, беше затворена и отидох в тази до Авангард, където правят малки закуски, предимно вегетариански. Поръчах като предварително знаех, че ги приготвят бавно. Тоя път готвача си "подобри" рекорда. Малко след мен дойде човек, който си поръча картофки. Доста след мен дойде дама, която си купи пица и си замина. След няколко минути и човека си взе картофките, а аз продължих да си чакам закуските. Кухнята на заведението е отделена от касата за поръчване с врата, но не знам защо, тази врата стоеше постоянно отворена ( въпреки наличието на ето тази благинка на касата Изображение ). Така се наложи да се вмириша на готвено. Замислих се защо ли не са сложили пейки в закусвалнята - един вид чакалня. Друг път съм чакал сам 2-3 минути и пак ми се виждаше много. Днес за 2 закуски чаках 12 минути. Докато чаках си преписах номера на управителя от вратата и като си заминах му се оплаках. Той обаче през цялото време си защитаваше работника и като разбрах, че няма да изляза на глава с него, и след като си казах всичко, му казах "дочуване".
Другото, което ми направи лошо впечатление днес, беше поредния ден, в който хората в неравностойно положение, не можем да ползваме облекчението на рампата в сектор "Пътна полиция". Ако човек в инвалидна количка пробва да я ползва, ще стане като сцената във филма "Schutzengel", където Руди се шегуваше как би изглеждал инвалид на бягане с препятствия. Наблюденията ми започнаха на 23 август и оттогава положението "не е мръднало" ( с малкото изключение, че тогава вратата не беше заключена). Ако се вгледате в отражението, ще видите за какво става дума: Изображение. А ето и от днес: Изображение
Освен това шофьор на патрулка 27-65 ( май че ) докато излизаше от двора на КАТ, говореше и по телефона.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2017 14:12 
~~~~
~~~~

Бърби написа:
В банките винаги имаш повод да се ядосаш...

Господ си знае работата, изглежда..
Толкова за ядовете:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2017 20:25 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Защо не си намериш някой мъж, а продължаваш да се ядосваш. Важното е любовният апарат да бачка, всичко друго е ала-бала.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 630 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Окт 2017 14:02

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot], Loveca_, Yahoo [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: