Тук е от: 06 Апр 2008 8:12 Мнения: 12792 (автор на темата)
"Схемата „Аз мога повече" е на стойност 50 милиона лева и ще обхване общо 65 хиляди лица, като 40 хиляди от тях ще се обучават по ключови компетенции, а 25 хиляди ще имат право на ваучер за професионално обучение. ...........
За да се насърчи трудовата мобилност на хората, започва схемата „По-близо до работа", която ще осигури пари за транспорт на 9200 лица, които искат да работят извън селището, в което живеят:
„Работодателите на лица, ползващи преференции по схемата, ще могат да получават средства в размер на 150 лв. на лице за провеждането на въвеждащо обучение".
Две от мерки са насочени към работодателите, които искат да създадат по-здравословни условия на труд и да въведат иновации."
Във България всичко се плаща по 3,4,5 че и 6 пъти и пак за нищо не става.Какво искам да кажа ли, ето това: 1.Плаща се за образованието ни /Средното/. 2.Някои продължават където се дават пари и на университетите. 3.Като завършат някои не могат да си намерят работа, и Социалното Министерство или на помощи ги включва или плаща за курсове/за допълнителна квалификация/. 4.С някои продължават ето с такива програми преместване от един район във друг и така нататък и така нататък.
То между другото и Софийския боклук го събират,балират складират, товарят, пренасят го/по едно време искаха до Силистра да го извозват/ повече операции повече пари за кеширане.
А по "Схемата - Аз Не мога повече", която е безплатна за българската държава, се възползваха няколко милиона българи. Тази схема позволи на тези българи да бъдат по-близо до своето работно място.... в Мадрид, Лондон, Амстердам и т.н. Just do it!
_________________ Слушайте вашите любими радиостанции тук:ЦЪК Животът е прекрасен! Докато има говеда, ще има касапи!
Поздравявам шуменци за форума им. Поздравявам ги и с утрешния национален празник - 3 Март. Какво става с програмата „Аз мога повече", която трябваше да стартира след корекциите последно през Март. Дори не се знае имали ли указания към бюрата по труда. Парите по проекта са европейски, а ние сме получили по-малко от "членският ни внос". Нека не ставаме донори на богатата част на Европа ! Администрацията да се събуди и да работи !
Целева група по схема "[url]Аз мога повече[/url]" са лицата наети по трудово правоотношение и самонаети, с изключение на заети на служебно, трудово или приравнено на него правоотношение в органите на държавната администрация, администрацията на органите за местно самоуправление, съдебната система, системите за народната просвета, Министерство на вътрешните работи и Министерство на отбраната. .
Схема "Аз мога повече" ще предоставя дистанционно обучение по професионална квалификация, по дигитална компетентност и изучаване на чужд език. .
Тук е от: 06 Апр 2008 8:12 Мнения: 12792 (автор на темата)
Вие хубаво си правите реклама, но да ви питам като как се случва да се подпишат след всеки час проведено 'обучение' вашите курсисти, как се регистрират допустимите до 20% отсъствия, как се упражнява контрол от Агенция по заетостта, по какви учебници се учи /предвид задължението ви да ги осигурявате безплатно/ и т.н? И как точно се усвояват 100 учебни часа по 40 минути за ниво, при пожелателния минимален престой 6-7 часа седмично,че нещо не ми излизат сметките?:)
Бърби, подценяваш възможностите за контрол на дистанционното обучение. Помоли някой с достъп до internet.mon.bg/teachers да ти демонстрира курсовете, които предоставят от Кабината. Критика търпи методиката (ако си филолог), но не и техническото изпълнение. П.П. Не, не работя за тях. Да, филолог съм.
Тъпото на кабината е, че на няколко места има текстове, подканящи да "пробваш" и "видиш". Но всички линкове за това неизменно водят до началните страници с обща АЛАБАЛА информация. Има ли някой, който е запознат с тази система?
Аз твърдя, че какъвто и езиков курс да предоставят дистанционно, той няма да е подходящ за начално ниво. Ако някой е решил да си опреснява знанията, това вече е друг въпрос.