ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 02 Окт 2022 11:30

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Ще съдят шуменец, застрелял бездомно куче
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 18:15 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
divino6-Напълно съм съгласен със разсъжденията ти, и си мисля, че поста ти много точно описва ситуацията, както и последствията. Естествено инцидента ще мине пред съда тъй като в Европа за ритване на бездомно куче провинилият се получава три месеци затвор по късата процедура. (Докато при нас случая ще се отлага до безкрайност за да може провинилият се да бъде изнудван до безкрайност и след това всичко ще се загуби без следи.)Макар, че това е много странно тъй като тук трудно можеш да срещнеш бездомно куче.
Ако се приложат наистина Европейските закони в нас, то повечето от нас имащи завързани кучета със синджирите ще ги вкарат в затвора. Това важи и за всички домашни животни. Можете ли да си представите че в Чехия кравите преди да ги издоят се изкъпват. Забележете кравата се къпе два пъти дневно?! :BB07.gif

Последна промяна barbus на 02 Авг 2013 17:54, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 18:40 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
(автор на темата)
Извън темата/подсказка:
Така погледнато тез от Европа голяма грешка направиха, че ни пуснаха вътре. Посмъртно не могат да ни накарат да им изпълняваме законите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 19:49 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Голяма тема..... в крайна сметка каква е темата - кучефили срещу кучефоби? Едните сляпо защитават невинните животинчета, които имали място под слънцето, а другите понеже не се разбират с животни като цяло използват популиски изказвания и на вълната "има куче има проблем" решават кардинално проблема... Все пак същинската тема е за някакъв селяк, който демонстративно застрелял някакъв помияр - заслужава си наказанието тоя по всички параграфи защото подобна публична саморазправа ще провокира други подобни капути да се правят на трапери по улиците и утре именно вашите невинни дечица, прекрасните херувимчета ще станат жертва на такъв, а не на куче, било улично или не.... В крайна сметка проблема и в двата случая е в хората - стрелящите по улиците и помиярите по улиците са изцяло дело на хората - и не си мислете, че Шумен има проблем с безпризорните кучета, който е попътувал извън БГ знае много добре какво е да имат проблем хората с безпризорни животни, с изключение на великите и прекрасни единствени две съвършени държави - Чехия и Германия, там даже не са държави, а рай... Та тъй де - помиярите по улиците са проблем на хората, мен никога не ме е хапало куче без аз да съм го предизвикал, а ако някой е гледал говорещия с кучета по Дискавъри ще е забелязал, че през повечето време той не превъзпитава кучето, а собствениците му, та като ви е страх от кучета, а те от вас самите и усещайки вашия страх придобиват смелост и ви нападат за да се защитят вземете да потърсите проблема във вас самите....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 20:58 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 19 Фев 2013 14:55
Цитат:
ако някой е гледал говорещия с кучета по Дискавъри ще е забелязал, че през повечето време той не превъзпитава кучето, а собствениците му. (Чопър)

Малко ни трябва още. Нас ни превъзпитаха да отглеждаме циганите и децата им, та едни помияри няма да се научим. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 21:04 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Чопър написа:
...с изключение на великите и прекрасни единствени две съвършени държави - Чехия и Германия, там даже не са държави, а рай..

За Германия е нормално да е така. Нека не забравяме, че най-великият борец за "правата на животните" в човешката история е Адолф Хитлер и доскоро националсоциалистическа Германия бе страната с най-цялостен комплекс нормативни актове, уреждащи този въпрос.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 22:37 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Чопър написа:
който е попътувал извън БГ знае много добре какво е да имат проблем хората с безпризорни животни
Аз съм попътувал. Не знам да имат такъв проблем. Ти за Румъния ли говориш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 23:36 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2013 17:21
Чопър написа:
а ако някой е гледал говорещия с кучета по Дискавъри ще е забелязал, че през повечето време той не превъзпитава кучето, а собствениците му, та като ви е страх от кучета, а те от вас самите и усещайки вашия страх придобиват смелост и ви нападат за да се защитят вземете да потърсите проблема във вас самите....

80% си прав, но 20-не. Пожелавам ти никога да не почустваш че не си бил. Започнах да се страхувам едва след като пострадах. И аз гледам "говорещия с кучета" и не съм гледала епизода в който казва, че всички кучета са безпроблемни а само хората ги объркват. Той е много добър ,но все пак е участник в шоу, целта на което е да ни каже как да си помогнем,и умишлено избягва някои от случаите.
В нашето семейство се отглеждат животни откакто се помня. Убедена съм че и при тях като при нас си има характери.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2013 23:54 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2010 2:42
То е нормално да има две страни, две мнения... И аз обичам животните и съм против насилието над тях! Ама в случая не мога да взема ничия страна! Не познаваме човека, за да го съдим. Може кучето наистина да е било агресивно. В този случай автоматично си задавам въпроса: ,,Ами ако посегне на детето ми дали няма да го....?"
Около блока ни живеят два песа. Единият е любимец на всички, пази колите и лае (ама само лае, без да се спуска) когато минават чужди хора. Другото обаче най-редовно посяга на децата от блока и на домашните ни любимци. Първото куче го обичат и хранят почти всички от блока, докато за второто...гадна животинка и това е! И на мен ми е жал за бездомните животинки. Понякога и аз ги храня (е, не с това, което ядат моите животни). И водичка им сипвам в пластмасови купички, че ми става жал в тея жеги...няма локви...Ама още по-гадно ми става като си разхождам песа и ми скочат две, три бездомни кучета /котки/ да ме ядат-в такива моменти добре, че нямам пушка...
Та, има нещо вярно в приказката ,,Каквото повикало, такова се обадило". То ме лае и ми посяга /застрашава здравето ми и това на детето ми/ аз да го милвам и храня ли???
Съвсем друг е въпроса, че има хора дето толкова много мразят животните, че само си търсят причина да ги наранят. Това и аз не го разбирам. Особено, ако се е случило пред очите на деца...Грозна картина!
В крайна сметка, ако изобщо има дело, би трябвало да има свидетели и да се докаже кой прав, кой крив. Дано този път поне правдата възтържествува!!!
Ето малко инфо по въпроса за Милан, който има време и желание, да прочете! http://www.zoomania.org/%D1%81%D0%B8%D0 ... mment-5402

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013 2:13 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Finding Dory. Храня, сипвам, жал. Мразя, гадна, грозна картина.

Ей това е българинът. Не му се разкарва до цветните казани, предпочита да си изхвърли огризките през терасата. Като баба на село с кокошките, "щото те се мъчат животинките". Pay see pen Kelley...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013 7:10 
№14
№14
Аватар

Нещо да кажете за хуманното отношение към друг вид гръбначно - змията? Съпругът-злодей с ятагана също ли трябва да бъде съден като шуменеца с кучето?
Или , Чопъре, проблемът пак не е в змията, а в жената, която я е предизвикала с виковете си?

Мъж обезглави пепелянка с ятаган
http://www.blitz.bg/news/article/214482

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013 7:52 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Двете животинки са много различни.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013 8:25 
№14
№14
Аватар

Нормално е да са различни. Всички животни са различни. Но и змията е красива, грациозна, символ на мъдрост, някои народи я смятат за пазител на семейството.
А и законът ги поставя под общ знаменател - гръбначни.
Когато са раздразнени и двете животни са опасни - змията ще те ухапе и ще си пусне отровата, а кучето ще те нападне, ухапе, разкъса.

И тъй ....пак стигаме до глупавото фаворизиране на кучетата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013 10:06 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Amapola,сравняваш несравними неща.
Кучето е един от първите животински видове опитомен от хората преди около 15 000 години.
Съвременните кучета са това, което са благодарение на човека, нормално е да бъдат фаворизирани. Нищо глупаво няма в това.
Какви змии те гонят?! :shock:
Безстопанствените кучета наистина са проблем, но за него са виновни единствено и само хората. Този проблем трябва да бъде решен по хуманен и цивилизован начин, а не чрез стрелба по улиците, тровене, мачкане с коли, пребиване до смърт, влачене след коли и т.н.
Всъщност дори само за това, че си е позволил да стреля в населено място въпросният индивид трябва да бъде осъден и това изобщо не би трябвало да бъде обект на дискусия.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013 10:09 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Съгласен, но газовото оръжие и въздушното не е оръжие по смисъла на закона. Та в този случай няма произведен изстрел.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2013 10:16 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Да, прав си, не видях, че става въпрос за газова пушка (макар, че ми е много трудно да повярвам, че с такава може да се убие куче, освен от упор).
Както и да е, обвинението, което му е повдигнато е правилно и се надявам да го осъдят.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 02 Окт 2022 11:30

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: