На мен някой ми беше споменал, че Валиснерия и Криптокорина нещо не се разбирали, но не знам дали е така в действителност ( Криптокорината нещо там отделяла ). Големия ми аквариум е натъпкан почти изцяло с Криптокорина и открих някакво заблудено стръкче Валиснерия, което след като преместих в един от малките аквариуми, в който има само скариди и явански мъх, взе че тръгна

.
По въпроса за охлювите установих едно правило, където има скариди Макробрахиум - охлюв не вирее

. ( говоря за дребните охлювчета ). Някой път, ако се сетя, ще заснема клипче, как са се специализирали във ваденето им от черупките.
Иначе аквариума и не мен ми харесва, въпреки че въобще не съм капацитет. Сега определено ще поразредя моя, за да има повече пространство, че е една джунгла и светлина до дъното почти не стига.