ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Сеп 2019 19:38

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Имам си риба!!!!!!!!!!!
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2011 19:17 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Karra-Трябва да си призная,че пишеш нова история в акваристиката.
Аквариумите под 30 литра не са предназначени за отглеждане на риби,тъй като е много трудно или почти не възможно да се създаде стабилна еко система.
Златните рибки са огромни и се отглеждат с мощно продухване на въздух в поне 80литрови аквариуми и много по големи.
Факта,че твоята рибичка преживява в тази екстремна ситуация е благодарение на голямата ти любов и огромни грижи.Държа ти палци и ти желая искрата на аквариста да не угасва в сърцето ти и занапред-успех. :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2011 14:17 
Акварист
Акварист

Колкото по малко я храниш толкова по добре тъй като акваримчето е малко.Целта е много много да не пораства,тъй като няма да се събере пък и да не са замърсява водата с фекалиите и орината.
Нещата значително ще се опростят ако я настаниш в по голям съд или да я замениш за някой по дребен екземпляр ,защо не и вид-да речем мини рибички. :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2011 14:22 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Апр 2011 16:41
По добре си купи един по голям съд някаде 90-100 литра и вземи още 1-2 златни рибки и готово.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2011 15:29 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 28 Юни 2008 17:37
(автор на темата)
O - съвсем се обърках!
На мен ми казаха, че рибата растяла според условията... Поне аз го разбрах, че щом аквариумът е малък, рибока няма да стане мутант... Ама явно просто съм повторила грешката със заека...
Освен това - идеята за смяна - не подлежи на коментар. Това вече си ми е домашен любимец и не го сменям за нищо!!!
Голям аквариум... Предполагам това е правилното решение, но аз живея в супер-малко жилище, а и чакам в най-скоро и това да нямам... та - няма да стане...
Ще трябва да я мъча горката.
Рибката ми ще е жертва на един медийно наложен стереотип златна рибка в кръгъл аквариум - даже и тук във форума е сложен... Аз цял живот си мечтая за такова чудо, а то се оказа крайно вредно за животинката... Ужасно гузно се чувствам!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2011 16:27 
Акварист
Акварист

Karra-Няма от какво да се притесняваш,това което правиш е чудо и трудно би постигнал даже и опитен акварист.Въпреки ,че разполагаме с по големи аквариуми и оборудване,не сме застраховани и понякога някой от рибите ни умират,докато твоята макар и при екстремни ситуации преживява благодарение на твоите всекидневни грижи.Така,че и ние по опитните има какво да научим от теб и твоя експеримент и с въодушевление ти държим палци. :B9.gif

-- 13 Юни 2011 20:41 --

Златна рибка в сферичен аквариум-това е символа на акваристиката.Първите златни рибки донесени до Европа ,внесени от Китай стрували цели имения и се държали в сферични аквариуми.По това време се смятало,че рибите ядат вода и не ги хранили въобще. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2011 16:12 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

(автор на темата)
Вече си нямам рибка... Прибрах се преди малко и видях, че Суинки е умряла... :E3.gif Чувствам се като някакъв изверг... Все едно мен някой да ме вземе и да ме натика да ме гледа в гардероб... Повече няма да вземам животинки, за които не знам как да се грижа!!!!!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2011 16:21 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Жалко :E3.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2011 18:32 
Акварист
Акварист

Karra-Напълно те разбирам,преживявал съм същите ситуации.Точно такива моменти обезкуражават много акваристи и престават завинаги.Не го преживявай тежко и не се отчайвай.Както разбирам Шуменските акваристи от време навреме се срещат на по чаша бира и там можеш да научиш доста неща.Просто си била неподготвена и си подценила ситуацията.Но не се отказвай. :G1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2011 18:05 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Karra - и аз те разбирам, ако искаш все още риби вземи си, а ако не искаш наблегни на зайчето си :M6.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2011 19:09 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

(автор на темата)
Днес ми донесоха 2 гупички (не на мен де... на дъщеря ми), но някак не мога да им се зарадвам...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2011 19:14 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Karra написа:
Вече си нямам рибка...

В такъв аквариум аз си държа пясъка от пустинята, а ти завря златна рибка...Съболезнования, но ...
Време ти е, за успокоение, да се захванеш с отглеждане на цветя..за начало в саксии, после около блока /ако си в блок де/. И стой по-близо до Мърче, щото...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Сеп 2019 19:38

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: