ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 07 Дек 2019 10:47

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 619 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Има ли в тоя форум акваристи?
МнениеПубликувано на: 13 Май 2008 18:29 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Няма да ти напълня бутилка от пожарогасител !
СО2 се мери трудно, а ако водата е топла се задържа трудно в нея / методът да се извади СО2 от водата е - да се загрее /. Ники, самоделна СО2 система си е като малка бомба да знаеш. Не съм чел това което е написано но само за информация.Омекотяването на водата е лесно в такива количества, но ако дадете схема как пълните водата ще мога да ви дам информация.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2008 0:23 
Опитен
Опитен

Тук е от: 28 Фев 2007 12:12
Направих преди малко една бърза снимка на бутилката.
Изображение
nipresi, благодаря за информацията, която определено ми е от полза и ако всичко е наред ще поръчам и аз такъв вентил.
Сега, не ми стана ясно дали въобще има някъде място, където човек може да си плати да му я напълнят с CO2. Eстествно ще я дам и да я тестват или каквото там се изисква. Преди 2-3 години , бащата си я пълнеше в Търговище ама отдавна спряхме да си правим безалкохолно, че си беше голяма играчка и нямаше много смисъл.

П.С За да не си трия горните писания пояснявам, че въпроса къде и може ли да се пълни отпадна, понеже днес я дадох в РВЦ ( до изчислителния център ), обаче я взеха да я тестват първо и после ще пълнят. Като си я взема ще пиша колко е струвало, че хич и не попитах ( крастата си е краста ). Друг е момента, че аз още стъклата за аквариума не съм поръчал ама CO2 система ще имам :G8.gif .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Май 2008 18:50 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2007 21:12
(автор на темата)
Daka,малко късно се включвам ,но само за инфо:бутилки зареждат до борсата на Бодура,преди "Сердика",продават пожарогасители (точно в началото на пътя за метанстанцията! :wink: Ако нямат работа зареждат веднага,моята бутилка е около 2 л. и едно зареждане струва 2лв! :wink: Изкарва ме минимум 3 месеца при пуснат СО2 по 12 часа на ден!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Май 2008 12:42 
Опитен
Опитен

Мерси отново за инфото, следващия път като дойде време ще отида при тях да видим колко ще ми искат. За информация ще спомена, че преди малко си взех моята и ми взеха 19.60 лв. 9.60 за сертифициране и 10 лева за 5 литра CO2.
За да видя дали са ми напълнили нещо я качих на работа и с един колега направихме на бързо 3 литра газирана вода и сега черпим колежките по стаите че много бързо се изнесоха от помещението, в което произведохме безалкохолното Изображение. Иди обяснявй, че най-много може да се окъпем хубаво, ако пръснем бутилката (от фанта някаква беше). Положителното нещо от гореспоменатия процес беше, че установих изпускане от редуцир вентила и явно ще трябва да се купува нов :evil:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Май 2008 10:24 
Опитен
Опитен

Аз пак да подраскам малко. Искам да питам някой Шуменец има ли скаридки и продава ли, че ми е мерак да си пусна в гьолчето. Така или иначе в Събота, тръгвам за Варна с приятели с цел разходка и със специална мисия да посетим конкретно този магазин:
Изображение
за да си купим малко треволяк но ако има някой повече скаридки и реши да продаде 1-2 ми е по-удобно от тук да ги купя, а не да ги разнасям в разни буркани и да вземат да пукясат до Шумен :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Май 2008 12:18 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Много интересно изглеждат растенията, макар че такива съм виждал да се продават и в Шумен. За скаридките не съм чувал друго освен, че били вкусни :) .
Моя аквариум скоро ще стане за чудо и приказ, но още чакам да стане водата тъй като я сменях цялата и правих основно почистване. Ето как изглежда сега:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Май 2008 11:00 
Модератор
Модератор
Аватар

(автор на темата)
Шу,най-после ти дойде музата за аквариума!Трябва му време да се развие и ще стане прекрасен!Дака тая снимка е от магазина на Petshop1!Посетих го вече във Варна,има доста неща,но откъм риби куцаше!Растенията ги снабдява Big-Gonzo-от Пловдив(прекрасен търговец,с много добри отзиви по форумите!)Купувал съм растения от него и съм много доволен!Магазинът се намира точно до стадион "Спартак"(като влезеш във Варна-бул."Вл.Варненчик",светофара на "Макдоналдс",завиваш наляво и ще стигнеш точно до стадиона-давам го само като инфо,може и да знаеш къде е! :wink: )А сега малко снимки и от моя аквариум-анубиасът ми цъфна и много се кефя!!!
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Daka,последно като ходих във Варна имаше скаридки в магазин "Аквамания"на бул."Сливница"!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Май 2008 18:40 
Администратор
Аватар

Взех си нови риби, но понеже не успях да направя нито една свястна снимка, ето един клип:

Ако някой знае, да ми каже какъв е вида на тези риби, че забравих минути след като излязох от магазина :oops: .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Май 2008 19:55 
Модератор
Модератор
Аватар

(автор на темата)
Шу взел си серпи?И аз имам 7 броя от около година(непретенциозни и миролюбиви рибки).Видях и един анубиас-дано цъфне като моя :C8.gif !Май си се запалил пак по аквариумното хоби? :A2.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Май 2008 20:05 
Администратор
Аватар

Просто отделих необходимото време за връщане на аквариума към живот.
Анубиаса го имам от години, но не знаех, че може да цъфти. Сега го разделих на две защото стеблото беше станало доста дълго и сложих по една част в двата края на аквариума. Изглежда за да цъфне трябват доста добри условия.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Май 2008 14:38 
Опитен
Опитен

Вие сте напред с материала, пък аз се опитвам да напредвам :D . Правих тука едни калкулации и аквариума ми се получава 50Х50Х80. Малко куци размери но ще го вграждам в секция и няма как. Все пак ще е по-добре от досегашните ми нанота. Както бях споменал, ходихме до Варна в Събота. Обиколихме почти всички възможни гаражчета, магазинчета и т.н. (разказа ни се играта, пък аз почти без нерви останах през тези тесни улички дето няма къде да паркира човек и т.н.) В този контекст, нямаше как да не ми хареса магазина Petshop1. Има си пракингче, на лесно място е и до него имаше италиански ресторант, в който друснахме по една наливна биричка с разни пици, мици и т.н. Спокойно мога да потвърдя, че от към растения, предлага най-голямо разнообразие за сметка на рибките но пък там си намерих и скаридки по 2.50 лв. бройката. Казах да ми резервират за Неделя две парчета (понеже останахме с преспиване ) и хукнахме по други задачи ( ядене, пиене разходки и т.н.). От един друг магазин пък си харесахме едни кръгли риби и взехме, без да му мислим много. Натикахме всичко в багажника и газ към Шумен. Разтоварихме растенията и останалите работи на хората, които бяха с мен и дойде ред аз да пусна новите гадове в аквариума, че доста време прекараха в багажника на колата. Задачата се оказа доста по трудна от колкото я мислех. Аз в момента имам два 15 литрови аквариума. В единия живеят една бета, няколко даниота, кардинали, неонки, два анцитруса един Акантофталмус кули, и някви охлюви там. Има си в него разни растения - Кабомба, Бакопа, Спираловидна валиснерия, анубиас и Blyxa Japonica. В долния аквариум има 2 молинезии, един хелер вдовец ( женската пукяса ), един куп малки хелерчета, два анцитруса и естествено охлюви. Растенията са подобни на горните но има и една Криптокорина ( някаква широколистна, късостеблена се води уж ). Значи, за да стане компота в горния аквариум пълен реших да пусна кръглите риби там. Е, пуснах ги и те почнаха да се оглеждат странно. Не им трябваше много време преди да започнат да гонят всичко живо и да хапят за опашките каквото добарат. Викам си „егати да не съм взел пирани”. Най-интересното беше, че бетата не прояви никакъв интерес към тях, но те направиха грубата грешка да проявят интерес към нея, захапвайки и опашката. Естествено последва наежване от страна на мъжкаря и първи рунд започна. Общо взето виждах как 6 лева (една кръгла риба струваше 3 лв. ) отиваха към тоалетната и се наложи бърза намеса. Стигнах до изходно състояние - кръглите риби бяха в буркан а всичко друго по старо му. Реших да пусна двете скариди. Еми пуснах ги и естествено бетата ги подгони да ги разучи. Ония обаче се оказаха бързи копе...та и се покриха. Пуснах едно камъче за въздух в буркана с кръглите риби и реших да прочета в крайна сметка какво съм купил. Оказа се че се казват - Леопардов Тетраодон. Пише, че били мирни рибки ( егати мирните рибки дето бяха ). После се оказа, че са леко месоядни и трябвало да имат големи пространства щото искали територии. Отделно било добре и малко сол да се сложела във водата, понеже обичали бракична вода. С една дума вкарах се във филм. В крайна сметка, изселих целия долен аквариум горе при останалите, понеже хелерчетата са на няколко месеца и не са толкова малки. После се сетих, че тъпата бета пребиваше постоянно едната от двете молинезии и за това ги бях преместил долу. Сега дори погна и малките. Понеже е очевидно, че проблема е в самата нея я шибнах в изолатора. Едно миниатюрно аквариумче ( дали има 1 литър не знам ) и настана мир и спокойствие. Дори скаридите почнаха да се разхождат наляво надясно и да тъпчат нещо ( и аз не разбрах какво толкова ядяха ). Двата тетраодона ги метнах в долния аквариум и започнах да зяпам какви ще ги свършат. Бях оставил двата анцитруса долу. Чудих се с какво да нахраня новите зверове. Не ми се люпеше артемия, пък и тя е много дребна. Бях чувал, че примерно пилешко месо без никакви подправки и примерно сварено и пасирано ставало. Въпроса бил да не е мазно. Еми нямах, ама имаше пушено филе. Казах си, че от едно ядене нищо няма да им стане и ей така на майтап пуснах малко. Тия риби излязоха егати кучетата, колкото и голямо да е парчето ръфат, дърпат, ама плюскат. Сега правя последни сметки за големия аквариум, щото в тази конфигурация трудно ще останат нещата и ще поръчвам стъклата. Това, което ме притеснява е, че ако соля водата там с колкото трябвало май се прецаквали растенията.
Ай стига съм писал. Като извод мога да отбележа, че си направихме една хубава разходка, похарчихме парички (малко за риби – два пъти повече по заведения :mrgreen: ), към харча мога да добавя и това, че на връщане беше протекла едната торбичка върху стъпалото за тубата в багажника, което в момента не издава никакъв звук и може и да съм се простил с него или най-малкото ще трябва да се ремонтира и най-важното придобих малко ценен опит ( преди да купи човек риба да вземе да попрочете нещо за тази риба ). Всъщност какво е пост без въпрос. Веднага мога да попитам някой гледал ли е такива тетраодони и да сподели колко сол е слагал и може ли да не се слага, щото аз нямам намерение заради тях да си уморя китките. То малко като дневник на аквариста стана при мен, ама все пак да си кажа аз премеждията с идеята да споделя скромния си опит с други ентусиасти :B5.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Май 2008 15:15 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:44
Преди години имах един афиосимеон докато разбера що гупите ми остават без опашки бая зор видях. Махнах го и работата се оправи :)
Друг интересен случай бетите ми мистериозно измряха, след години децата ми признаха , че са ги били вадели да си играят с тях, бяха на няколко годинки :)
Сега съм с 5 Цихлазома нигрофасциатум, останалите 20 ги раздадох , 3 огнени и 3 калифорнийски барбуса. За 35 литров аквариум стига :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Май 2008 23:43 
Опитен
Опитен

Ъъъ, проблема с тетраодоните вече не е актуален щото пукясаха :? . Имам си сега един аквариум заразен с Ихтио....... който в момента стои празен за да изпукат гадните паразити и двата оцелели анцитруса, които бяха съквартиранти на тетраодониете, съм ги цопнал в затъмнен изолатор с повишена аерация и наблъскан с лекарство ( някво MFC щото друго нямам ) - ей така за профилактика, въпреки че не виждам признаци на болест по тях.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Май 2008 9:43 
Модератор
Модератор
Аватар

(автор на темата)
Dakata_m написа:
Имам си сега един аквариум заразен с Ихтио......

Daka,споко и аз съм минал по тоя път!Всеки акварист минава през ихтиофтириуса!Аз увеличих температурата на 28-29гр.и третирах със сера костапур.Имах загуби на риби,но повечето оцеляха!Успех!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Май 2008 13:14 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 21 Дек 2007 20:39
Я виж!Акваристи имало тук.Я да се изфукам и аз с моето аквариумче:
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 619 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 07 Дек 2019 10:47

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: