ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Юли 2020 15:14

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Какъв аквариум да си взема и колко ще ми струва?
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010 11:09 
Опитен
Опитен

Тук е от: 06 Апр 2010 15:09
(автор на темата)
Здравейте :BB07.gif от доста години несъм гледал рибки и сега съм решил да си вземам ! Интересувам се какъв аквариум да си взема и какво обурудване ще ми е нужна и колко ще ми стртува ! Предварително БЛАГОДАРЯ !!! :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Има ли в тоя форум акваристи?
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010 12:15 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 01 Юли 2008 23:15
Колкото е по-голям аквариума по-лесно се поддържа. Прецени си мястото където ще го слагаш и така. Освен аквариума ти трябва и осветление, филтър, термометър, нагревател(за зимата), грунд, растения и това е. Цената се определя от много фактори, но първо реши какъв ще ти е аквариума и тогава другите неща.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010 13:15 
Опитен
Опитен

Тук е от: 06 Апр 2010 15:09
(автор на темата)
Мерси pro_filer !!! :BB07.gif :O02.gif :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010 13:19 
Акварист
Акварист
Аватар

И другото е да съобразиш дължината на аквариума спрямо някоя от стандартните дължини лампи, така в последствие няма да имаш проблем с осветлението. :wink:

-- сря авг 18, 2010 22:11 --

След рестарт за смяна на грунд и малко поразместване ето и новият изглед:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2010 12:43 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 02 Апр 2009 19:23
Поздравления,много по добре се е получило но според мен трябва да смениш белия фон с нещо тъмно защото много се слива с грунда и растенията не могат да изпъкнат.Но това е мое мнение и ти си решаваш най добре.Иначе :B9.gif

-- чет авг 19, 2010 15:20 --

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2010 13:58 
Акварист
Акварист
Аватар

Тоя белия фон е жълтата стена :P. Малко ще ми е трудно да сложа черен фон вече, а и се надявам растенията да закрият стената :roll: .
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Какъв аквариум да си взема и колко ще ми струва?
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2010 18:31 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Супер. :O02.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2010 7:50 
Акварист
Акварист

gazarcho Добре душел в клуба на акваристите.Твоя въпрос е доста интересен,но е много трудно да се даде точен отговор,тъй като не е ясно точко как искаш да направиш.Ако си решил да опиташ е добре да започнеш с по малък аквариум.Ако нещата тръгнат добре и след време огъня на акваристиката все още гори можеш да поразшириш обурудването и литража на аквариума си.Като начало призовавам колегите да ти дадат някой от старите си аквариуми и оборудване в заем за да пробваш .Тъй като е излишно като начало да се пускаш в големи инвестиции.
Накрая искам да ти пожелая успех в начинанието :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2010 0:22 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Май 2010 23:29
Ако може някой и на мен да ми даде съвет колко голям аквариум да си взема за 15 гупи! Взехме на детето две гупи и ги сложихме в трилитров буркан (като за начало една мъжка и една женска), и след няколко дни женската роди 13 малки! Отдилихме малките в друг трилитров буркан , но вече взеха да порастват и там сигурно им е тясно! Затова ме интерисува колко литров аквариум ще е достатъчен за тези рибки?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2010 8:46 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2007 21:12
edibey,можеш да прочетеш ТУК!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2010 9:37 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
1 лев струва литъра ти си избираш колко да ти струва Аквариума.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2010 18:16 
Акварист
Акварист

Като начало си мисля,че е достатъчно да се започне с 20литров аквариум.Той ще е напълно достатъчен да ни запълни цяото ни свободно време.Наистина ,колкото аквариума е по голям толкова е по лесен за поддържане .Но по важното за ново печения акварист е разходите да са минимално уносни.След време ,ако още не е загубил интерес може да започне да до обуборудва аквариум си с по скъпи техники и увеличава литрите му.Постепенно ще премине към по претрнциозни екземпляри.Много голяма час от ново започващите бързо загубват интерес към рибичките и големите инвестиции в началото са излишни.В началото се учим да удържим водата в аквариума чиста.Не съм сигурен но на мен ми е трябвало може би година време.По това време много трудно се намираше специализирана литература нямаше и Интернет.Втората стъпка е рибичките ни да удържим живи.Когато първата гупичка роди сме на седмото небе.След това всеки тръгва по своя индивидуален път.Един иска да размножава рибичките като продължава с все по проблематични.Други започват да се занимават с наредбата и подреждане то на красиви аквариуми.И тук вече е ясно точно какъв и колко аквариуми ще са ни необходими за да изпълним поставената си цел.Сега като хит излизат Нано аквариуми.Така,че и дори опитни акваристи с аквариуми 1000литри и повече се връщат към 20литровите. :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2010 9:32 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Май 2010 23:29
Много Ви благодаря за съветите! Дано интереса на детето към рибките се задържи, за да може да купим и по-голям аквариум занапред! Засега ще започнем с 10 литров,че гупите намаляха на десетина, и ще видим накъде ще отидат работите!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2010 10:44 
Акварист
Акварист

Уважаеми членове и гости на форума.От доста дълго време във форума ни не са се обявявали ново започващи любители акваристи.Но както виждате имаме вече два нови и това много ме радва.Като се има в предвид ,че в последните години акваристиката като цяло не е това което беше.....Във всички нива на нашата дейност е очевидно намаляване на членовете ни.Любителите акваристи са мерило за нивото на дейността ни.Тъй като развитието на професионалистите е пряко зависима от цялостното ниво,тъй като при намален интереса пада пазара след което автоматично нещата се влошават.Като се има в предвид и голямата разновидност на дейността обхващаща акваристиката и тясната специализация на всеки ,в зависимост от интересите и възможности те му е ясно че често дори и опитни акваристи не могат да са на едно мнение по много въпроси.Форумът ни както всички други е свъран с участието на най различни хора .Както се казва учените в форумите не падат от небето но елементарни те хора като,че ли.... .С различен опит и знания .Подпомага не на любителите акваристи за нас е важна задача.Мисля си,че на въпросите им трябва да им отговаряме по подробно,тъй като това е нова материя трудно усвоявана.Ще мине доста време докато започнат да ползват информация та от Интернет.Пък и повечето елементарни неща там просто не са написани.Даже и да са написани е трудно да се намерят,още повече,че те просто не искат да губят толкова време,тъй като имат други много по важни неща за решаване.Когато наистина е наложително да им покажем някой линк не е лошо да е придружен с кратко резюме.Така,че предварително да се разяснят по разбираемо основната идея.Макар и да се занимавам с акваристиката доста дълго все още има неща,който трудно разбирам от страниците на Интернета.Но като цяло дори и световните капацитети в тази област не могат да се съгласят напълно -понякога и изобщо по много неща.Като очевиден пример са имената на аквариумните риби.Като сравня старите си книги с новите,който са писани от световни капацитети се вижда,че много от имената на старо описаните рибички се сменяват,тъй като чрез съвремените изследвания се причисляват към други родове.Още повече ,че нещата по този въпрос който са описани преди 5години в някой от книжките вече не са същите.Като следя форумите у нас тази суматоха не ни заплашва,тъй като нещата там са се запазили без изменение от време оно.
Като заключение съвсем накратко-всички любители, ентусиасти,опитни и професионалисти сме взаимно свързани и не разделими. :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Колко гаден е живота

в Градски въпроси

lirexbg

1

1564

04 Окт 2016 16:15