ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 09 Юли 2020 6:03

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Привет от Чехия
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010 16:33 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
(автор на темата)
Привет от Чехия Изображение
Изображение Конгресният център АЛДИС мястото на изложбата
Изображение Изображение
Изображение Изображение Драги приятели моля да ме извините -работата с компа ме затруднява

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Има ли в тоя форум акваристи?
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010 18:47 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2007 21:12
barbus,привет!Снимките не се уголемяват(извинен си щом работата с компа те затруднява :D ),но пък съм любопитен да ги разгледам.Ползвай ТОЗИ линк(както ти бях обяснил по-нагоре за да ги видят всички).Не е нужно да ги намаляваш,тъкмо ще са по-качествени!Можеш да ползваш и ТОЗИ сайт.Първо натискаш разглеждане,после намираш снимката си в компа,след това отвори,даваш отметка на други-написано е до червения надпис за възрастни,после качи го.Когато се качи копираш Forum BBCode (1)(като мръднеш маркера върху надписа и той посинява,поставяш го в мнението си и си готов!Дано си ме разбрал!Поздрави Николай

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010 19:20 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
ИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010 19:55 
Модератор
Модератор
Аватар

Ееее вече е супер!Само не забравяй да дадеш отметка на други -десния надпис ДО червения,че излизат едни голи каки с неприлични предложения и не е хубаво ако разглеждат снимките по-малки акваристи :) !Ако дадеш отметка където ти казах,това не се появява.Разкажи сега нещо повече за тези снимки,къде е тази изложба,кога се провежда,какво представят на нея,предимно за търговци ли е и т.н.Ако имаш и още снимки ще е още по-хубаво!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010 19:58 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
ИзображениеИзображение Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010 21:22 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 02 Апр 2009 19:23
barbus със тази последната снимка на тези малавиици ме уцели в слабото място в последно време.Наистина кажи от къде са тези снимки и ако има още давай. :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010 22:42 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Терминал Изображение

-- 17 юли 2010 23:49 --

Мястото на изложбите и търговете на аквариумни и терариумни животни конгресен център АЛДИС
Изображение

-- 17 юли 2010 23:53 --

Изображение

-- 17 юли 2010 23:57 --

Изображение

-- 18 юли 2010 0:04 --

Изображение
АЛДИС е на брега на река Лабе като виждате кораба Чехи е скован в лед
Изображение

-- 18 юли 2010 0:11 --

Но както в залата така и вън кипи живот.Лебедите и дивите патици са им направили отвор в леда да не и замръзват караката
Изображение

-- 18 юли 2010 0:30 --

На изложбата не липсваха и големият издор на стоки отнасящи се до акваристиката Изображение
Изображение
Аквариумните изложби се огласяват предварирелно-в фоумите има целогодишен календар на предстоящите акци през годината-так че там може да заяви участието си всеки зарегистриран участник-повечето участници са големите фермери
-доколкото имам информация най малките от тях започват с 50 тона вместимост на фермата-за големите семейни ферми няма имформация Изображение
Драги приятели май пак прекалих с активността си-моля за извинение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2010 19:58 
Модератор
Модератор
Аватар

barbus,въобще не си прекалил!Точно това исках да ти обясня по-нагоре в темата-снимки,текст(разказче :) ) и т.н.Ние тук нямаме такива красиви акваристични изложби (на местно ниво пък никакви).Има и някои изключения !Но са в София...Интересно е да разгледаме снимките ти и да се порадваме на нещо,което няма как да видим тук!
П.П.Вече имаш голям напредък с компютъра!Ако имаш въпроси с удоволствие ще помагам(ако мога де :D ).Може и на скайп-пише го под аватара ми.Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2010 22:29 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
nipresi Много съм ти благодарен за помоща като има нужда ще те се обадя http://www.akvarista.cz/web/kalendar/ Tова е един акваристичен форум с дискуси,календар,статии,и още други.Целогодишно има богата програма от изложби на аквариуми,риби ,терариуми и бруси.Влез штракни на календар мероприятия та са отбелязани и ще си в течение.Разбира се че в Прага почти всяка седмица има различни активити.Hradec Králové от където са снимките ми е областен град с сто хиляди жители,в североисточна Чехия.Изложбата на аквариум ни риби бе първата проява,след това посетих два търга аквариум ни и терариум ни животни-там просто всеки продава нещо като пазар за животни.Ще ви покажа снимки и от него.Много по интересно е когато има изложба на мини аквариуми 20-30литри.Това е модерен тренд.Много са красиви-имаш чувство,че са много по големи.При изложбата има отделен кът в който желаещите могат да си купят рибички.Някой от изложбените екземпляри се предлагат за продажба след приключване на акциите.Изложбите продължават 1-2седмици,бурсите до обяд от 8-12часа.лл-
ИзображениеИзображение
Специалните преливащи един в друк аквариуми с различни водни растения Изображение Изображение

-- 19 юли 2010 2:49 --

Изложбата продължи две седмици и в този кът се предлагаха богат избор рибки Изображение Един комплект с вграден външен филтър Изображение
Ново ремонтирания площат пред централна гара снабден с модерна електрон-
но табло което показва заминаващите градски автобуси и секторите на които Изображение Секторите също имат информация Изображение
спират
Вече сме в фоието пред голямата зала в която има тръг на [img]http:%20%20[url=http://www.postimage.org/image.php?v=PqF9Mzr][img]http://s3.postimage.org/F9Mzr.jpg[/img]//s3.postimage.org/F8AK9.jpg[/img][/url]
аквариини и терариумни животни която е отворена вече Изображение На касата все още има опашка макър че залата е вече пълна Изображение
10 минути някои си пият ранното кафе
Нас много не ни интересуват терариините [img]http:%20%20%20//s4.postimage.org/qaOW0.jpg[/img]
животни и бързаме до малката зала където Изображение
се продават рибите

-- 19 юли 2010 2:53 --

http://www.postimage.org/image.php?v=aVqaOW0

-- 19 юли 2010 2:55 --

-- 19 юли 2010 3:04 --

Tук нещо се засече работата последната снимка изтри предпоследната изглежда,че не е имало място?Така,че тази зала ще я преминем утре.

-- 19 юли 2010 18:41 --

голям избор на терариуми Изображение Изображение Виж ти искат да ги снимам
нищо чудно с тези гадини
няма майтап

-- 19 юли 2010 18:54 --

Този гущер трябва да е дресиран Изображение ИзображениеМъхове нов хит в акваристиката
драги приятели отивам директно
при рибите ако някой прояви
желание към тези животинки
мога да се върна и покажа
още снимки

-- 19 юли 2010 19:16 --

Мястот на рибите е много Изображение Изображение
по малко отколкото на тера-
рините животинки тук може
да се види кой какви риби е
комбинирал за да размножава
Общ изглед ще покажа и фраг-
менти

-- 19 юли 2010 19:30 --

Прекрасни водни растения Изображение
на много ниска цена
надписите са чешки
коруни 25к-1евро

-- 19 юли 2010 20:10 --

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

-- 19 юли 2010 20:17 --

Това бяха предлаганите риби от акваристите за продажба така може да разберете как вървят тук цените-приятено прекарване на остатъка от денял на всичкил

-- 19 юли 2010 20:42 --

Вълшебната сила на акваристиката Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2010 20:05 
Модератор
Модератор
Аватар

barbus написа:
...Изложбата продължи две седмици и в този кът се предлагаха богат избор рибки...

Направо съм изумен :shock: !!!Страхотно събитие,страхотни цени,всичко е направено перфектно!Че и в календара има доста изложби.Езика не го разбирам,но доколкото ми стана ясно до края на септември има 12 събития!?!?!Явно там нашето хоби е много развито.barus,благодаря за снимките и разказа,когато е удобно можеш да ни зарадваш пак :B4.gif !

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2010 21:10 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 01 Юли 2008 23:15
barbus, Потресен съм!
Благодаря! Дано някой ден да видим и ние такава изложба!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2010 23:45 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Драги приятели виждам,че материалите ми са ви харесали и това ме радва,благодаря за похвалите.Главното за мен е че Форумът на шумен прекрачва китайската стена
с която бе ограден и се отваря към света.Много ми хареса мотото Шумен центърът на света към което добавям-защо не и на акваристиката?В тоя дух приканвам всички
сънародници живеещи в чужбина носещи акваристиката и патриотизма в душата си да се включат в форумът.Приятели нека построим мост който да ни свърже със света. :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2010 18:29 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
В края на първата страница на преведения Сайт, /Международен конкурс в организирането на растителни аквариуми/ можете да разгледате изложбата от 2008 година от същото място от където ви бях показал

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2010 20:09 
Модератор
Модератор
Аватар

Ето снимки от изложбата,за която говори barbus.В интерес на истината на мен ми хареса най-много аквариумът класиран на 3-то място.
П.П.Тази вечер скалариите ми пак хвърлиха хайвер :01_crazy.gif
ВИДЕО!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2010 22:34 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
nipresi С тези видео клупове ,техники ме изуми.Много е интересно скаларите как охраняват избраната си територия за хвърлянето на хайвера си.Дано хайвера и да не побелее и се излюпи.Ще е интересно да се наблюдава как чифта охранява малките когато се разплават.Дифузьора работи перфектно моите поздравения.Какво да ти кажа пак трябва да се върна на видеото и още един път да го прегледам.А тази кола е дълга като влак .Там виждам аквариум с много оригинален пустинен дизайн.Ако вземем другата страна компютър-
ните финове който демонстрираш -как под един надпис може да се скрива толкова информация?За мен е чудо. Е видно,че на компа отделяш много време както и на аквариумите
е интересно колко часа в денонощието си свободен?Пожелавам ти успех в много странните ти увлечения и ще чакам с интерес изненадващи те ти и интересни включвания.
Между другото в Сайта,който съм ти изпратил има много аквариуми изложби от преди 7-8 годинишната история. :B9.gif

-- 23 юли 2010 22:25 --

Няколко снимкиИзображение Изображение Изображение Изображение

-- 25 юли 2010 7:54 --

flexito Драги колего отдавна не сте се включвали в форума.Изглежда,че наистина сте професионален акварист отделящ цялото си време на нея.Да си призная малко ви завиждам.
Спомням си за времето когато нямах компютър и можех да се съсредоточа на аквариумите си.Сега осъзнавам,че навлизайки във виртуалният свят на компа,просто не ми
остава време за рибите.Надявам се да отделям в бъдеще по голяма час на аквариумите си но за сега не ми се отдава.Впечатлен съм от факта,че в Шумен водата е твърда а
дискусите при размножаването си имат нужда от мека вода в аквариуми с големеа вместимост и подържаното на по високи температури отколкото при останалите рибички -това
е много трудно технически и финансово .Вие имате първите успехи-моите поздравения.Това може да постигне единствено професионал.Оглеждането на дискуси в София
където водата е мека е играчка в сравнение с вашите условия.Ако мога да кача видео клипве на форума ще ви покажа един аквариум с дискуси o изложбата в
Hradec Králové. :B9.gif

-- 25 юли 2010 19:43 --

http://www.vbox7.com/upload/

-- 25 юли 2010 22:57 --

http://www.youtube.com/watch?v=g3C2EiiqnKo

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 09 Юли 2020 6:03

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: