ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Ное 2020 11:15

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 220 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За всички любители на цихлиди!
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 17:18 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 02 Апр 2009 19:23
(автор на темата)
Между другото колко литра ви е аквариумът?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 17:35 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2010 2:42
Около 60 литра, може би и малко повече...
Между другото как да различа мъжките от женските? Поизчетох доста материал из нета и не можах да намеря по какво се различават. Да не се окаже, че отглеждам отбор ръгбисти :) или гимнастички, а да чакам поколение :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 17:45 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Аз не мога да ти кажа как стоят нещата при Цихлазомите.Колегата plaksi ги въдеше преди време.Относно размера на аквариумът,по добре че ще махате малавийците защото за тях този литраж е недостатъчен.

-- Съб Дек 29, 2012 20:41 --

Ето и аз до къде я докарах.

Изображение

За сега нещата са в застой,но важното е че рибките от две седмици са на широко.3д фона го махнах защото той е за аквариум 130см. и не ми достигат още 50см.Смятах че ще се запълнят празнините с камъни но не ми хареса как става.Мисля да експериментирам с черен фон който ще придаде дълбочина зад камъните,ако не ми хареса ще си поръчам друг който ще имитира камъни.Топ филтрите са в процес на изработка,сега си работят филтрите от стария аквариум(долу горе се справят).Осветлението е с капака на стария аквариум който скоро ще обявя за продаване че много място ми заема(в детската :ROTFL )

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 18:32 
Опитен
Опитен
Аватар

Страхотен е, поздравления. Имам чувството, че в най скоро време и аз ще искам такъв. Колкото повече чета, толкова повече се зарибявам. Това си било цяла наука, а аз сега откривам Америка :) Този аквариум, който имаме в момента, вече ми се струва малък. Добре, че с мъжо имаме общи интереси и със сигурност ще ми изпълни желанието за по голям аквариум. Много полезна тема е тази, следя я с интерес. За черното сомче ще ми отговори ли някой?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 19:37 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Не знам точно за кое сомче става въпрос,но ако имаш време прегледай това http://www.aquaportal.bg/forum/spravoch ... ite-ribki/,може да го намериш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 20:57 
Опитен
Опитен
Аватар

Благодаря отново. Разгледах ги всичките, но не го открих. То е цялото черно, накрая на опашката има малко бяло петно. Едно време в сладкарница Груев имаше такова и стоеше в едно кухо дърво, мисля, че рибата е сляпа или поне не се вижда да има очи...
Намерих снимка:
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 22:24 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Това е черен нож.Наистина е сляпа риба.Не го пускай при цихлидите защото ще го измъчат и ще се набуташ с парите,а не е никак евтин.

-- Нед Дек 30, 2012 1:00 --

Заповядай.http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=304

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 0:06 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Егати.... аз имам 90литра аквариум, в него имам една скалария, два силвършарка, три боции и един ансцитрус и по прочетеното в тоя портал дето давате линкове към него аквариума е малък за всяка една от тях? По-голям трябва да правя или да сменям рибите....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 8:51 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Винаги има изключения,пък и зависи от броя на рибките.Но силвършарк стават много големи и в 90лтр. няма да им е много добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 19:25 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Дек 2009 0:15
Цитат:
Страхотен е, поздравления. Имам чувството, че в най скоро време и аз ще искам такъв. Колкото повече чета, толкова повече се зарибявам. Това си било цяла наука, а аз сега откривам Америка Този аквариум, който имаме в момента, вече ми се струва малък. Добре, че с мъжо имаме общи интереси и със сигурност ще ми изпълни желанието за по голям аквариум. Много полезна тема е тази, следя я с интерес. За черното сомче ще ми отговори ли някой?

Е май сега е момента да си вземете стария на patsko78 докато някой не ви е изпреварил. 240 литра май беше той щe каже.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 19:32 
Опитен
Опитен
Аватар

О, ако зависи от мен, на минутата! Даже и обитатели съм си избрала. Много ми харесват Оскар-ите. Мисля някой ден, ако имам възможност за голям аквариум да си гледам точно такива :)
Изображение

Намерих обява за такива рибоци, малки екземпляри до 10, 15 см. - 15 лв. Възможно ли е това, мислех си, че са доста по-скъпи :roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 23:02 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
Къде ги продават тия рибоци.

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 23:11 
Опитен
Опитен
Аватар

Ето, на това попаднах аз, не знам дали е достоверно.... ?!?
http://www.megazoo.bg/bg/products/ribki ... %B4%D0%B8/
А в един форум имаше обявена цена 140лв за чифт, естествено продадени, но все пак.....
Между другото...няма начин някой да не ги отглежда и нашия град. Ако някой знае нещо, да пише!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2012 0:12 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Не искам да ви разочаровам но тези гадини искат поне 400-500лтр.Роска при Гошо има такива оцелатуси(не албино)но си искат голям литраж,иначе ще се избият.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2012 12:11 
Опитен
Опитен
Аватар

Ох, знам, че искат много вода, изчетох де що има из нета инфо. Но се влюбих в тях. Дано да ми мине, както казват, всяко чудо за три дни. И мъжо ми на това се надява. Иначе съм си сложила един красавец на десктопа, ама не ми стига. Все пак до рожденния ми ден има още доста време, или ще ми мине, или ще търсим варианти да разместим и без това малкия ни апартамент за една голяяяма локва. Точно при Гошо ги видях за пръв път, от него си купихме цихлидките. Ама хич не ми мина през ума да питам за цена. Като знам колко струват големите дискуси, предположих, че и тези няма да са по-евтини, а то май не е съвсем така. Ще видим. Ние жълтите рибки ги махнахме. Сега са само 5 цихлазоми и всяка си има място в аквата. Много са интересни за наблюдение когато се покажат. Как си пазят територията :) Иначе на пръв поглед няма риби, изпокрити са. Имам чувството, че има вече двойка, само дето не знам кой е мъжа и кой жената :) Искам да сложа една малка стъклена стомничка- хем е гладка, евентуално за хайвер, хем като се ,,скрият" ще ги виждам :) Добра идея ли е или трябва да са на тъмно когато се множат?

Ето снимки:Изображение

Капака вчера го прави мъжът ми, още не е довършен. Ще стане и това до година :)
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 220 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Всички видове поръчкови нагреватели за промишлено и битово п

в Общи разговори

sirakov_s

2

1164

29 Яну 2019 21:13

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Ное 2020 11:15

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми