ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 29 Окт 2020 7:22

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 220 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За всички любители на цихлиди!
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2013 22:31 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Аквариума е супер.Но снимането на цихлидарниците е проблематично.Големи аквариуми снимат се от далеко и при слабата светлина хубава снимка може да се направи със статив, хубав фотоапарат и светлочувствителен обектив. Пробвай снимането от близо на отделни фрагменти и след това ги седини чрез панорамна снимка или нещо подобно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2013 22:41 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 02 Апр 2009 19:23
(автор на темата)
Много съм зле от към фотоапарати и снимане,пък и апаратчето ми е на 1000...години.Но пък като си гледам рибите всяка вечер,забравям за телевизори и компютри.С други думи,пия си ракията "пред аквариумът".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2013 18:46 
Акварист
Акварист

Напомняш ми за младите години, когато размножавах аквариумните риби. И повечето от времето прекарвах пред аквариумите, без да ми остане време да ги снимам дори веднъж. Докато сега отделям повече време за снимането им.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2013 8:37 
Акварист
Акварист

patsko78- Реших да те изненадам с някой нови риби в аквариума ти. Ако обаче се бият с останалите можем да ги махнем. :G1.gif Ако всичко е добре можем да добавим още. :B4.gif

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2013 19:14 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Единият вид го имах(Ауратусите),но ги махнах защото са големи гадове и мачкат всичко което им се изпречи на пътя(дори и двойно по големи).Другите видове са красиви,но са от друг биотоп.Личи че има още доста място в аквариумът но ще го запълня скоро.Между другото си взех едни мъници преди две седмици http://www.google.com/imgres?hl=bg&sa=X ... 6,s:0,i:98 но са още по 2-3см и са грозни патета.
Ето го аквариумът вече в завършен вид.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2013 20:12 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 01 Юли 2008 23:15
Че той 'арен бре! Бравас! Отново перфектен капак и шкаф!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2013 16:27 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2007 21:12
Много добре изглежда,поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2013 15:56 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2010 2:42
Здравейте аквалюбци :) днес посетихме семейно изложбата-базар на летището. Големи емоции бяха. Видях аква обитатели, които никога не съм виждала. Няколко вида рачета ми взеха ума, ама пусти цихлиди, как да им пусна такъв съквартирант....много ме е яд. Започнах преговори с мъжо за втори аквариум. За сега съм мирясала с темата за Астронотусите. Не ща повече рибоци, дето не могат да съжителстват с други ,,породи". Та да ви се похваля, купихме си доста голям анубиас и явански мъх. Само, че малък дойде аквариумът. За сега ги пуснахме ей така просто колкото да са във водата, а утре ще има почистване и подредба. И понеже аз много исках да си взема някакво рибче, различно от цихлид, се спрях на един анцитрус-шлаерен. Много ги харесвам и съм виждала в един аквариум с цихлиди. Глеми преговори бяха с мъжо, ама накрая го взехме. Обаче онези зверове така го нападнаха като го пуснахме при тях, че мигом ми стана жал за рибока. Той естествено се ската из камънаците и сега се чудя имам ли сом, нямам ли... Сложих им малко сушени скариди, белким оставят новака на мира. Нещо не им обърнаха много внимание, а и всичката храна се струпа в мъха. Сега естествено искам съвет, как точно да подредя аквата. Този мъх (четох някъде ) се захващал уж из камънаците, ама не знам как. Ето снимка на малката и тясна ,,кочинка". Приемам съвети и критики всякакви. Благодаря!
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Извинявам се за лошата снимка, нещо не мога да настроя апарата...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013 18:50 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Много начини има за захващане на Явански мъх,но мен най ми допада с кокосов орех.Ако ти се занимава,вземи един кокосов орех и се пробвай да го разделиш на две равни части(може и с ножовка).След това се опитай да му направиш отвор(като вратичка на къщичка)не много голям които ще бъде идеален дом за новия Анциструс.Яванския мъх се привързва към ореха така,че да може да го обгърне и покрие напълно, и го слагаш в гьолчето.Незнам само цихлазомите дали няма да го скубят но пробвай.
За аквариумът ти мога само да ти препоръчам да махнеш този цветен фон и да го замениш с нещо черно или тъмно синьо,така всичко ще изпъква и ще бъде по естествено.Тези шарените фонове притъпяват всички цветове на рибките,растенията и грунда.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2013 11:59 
Опитен
Опитен
Аватар

:A1.gif този фон и на мен никак не ми харесва. За кокосовия орех и аз си мислех, само не знам точно как се обработва, предполагам трябва да му се махне цялата сърцевина и после .... ще потърся инфо из нета. Вчера се сдобихме с голям варовиков камък с много дупки, измихме го старателно,( не можах да намеря нищо из нета за дезинфекция) и го сложихме. Много красиво стана, но и много претрупано. Рибетата много се забавляват и аз покрай тях. Влизат, излизат, крият се из листата на анубиас-а. Сомчето вече никой не го закача и си излиза спокойно по камъните, много е красиво, дано да успея да го щракна. Скоро, може би, ще имаме малко по-голям аквариум и този ще остане свободен за скаридки или рачета, ще видим. Онзи ден на изложбата един от продавачите спомена, че през май месец ще идва пак. Някой чувал ли е нещо, дали ще има пак изложба-базар?
Ето малко снимки, на които рибки почти не се виждат :) Камъчето малко зловещ вид има на пръв поглед, но аз си го приемам като чудо на природата :)
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2013 18:35 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 2042,d.Yms

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2013 19:21 
Опитен
Опитен
Аватар

Благодаря patsko78, там сме. Дано само до тогава да имам обещания аквариум, че да мога да си купя нещо по-различно от това, което имам сега. Ето едно клипче, което снимах тази вечер. Едната бяла рибка има оранжево оцветяване по корема и горната перка. Възможно ли е да е женска?
http://www.youtube.com/watch?v=93X98oxa ... e=youtu.be

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2013 12:46 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
Айде,и аз барабар Петко,зор са снимат рибките ама като пораснат ще е по лесно.

http://prikachi.com/images/673/6469673S.jpg

http://prikachi.com/images/562/6469562W.jpg

http://prikachi.com/images/695/6469695Q.jpg

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2013 15:13 
Акварист
Акварист
Аватар

(автор на темата)
Цихлидарите се увеличаваме,честито Роска.Снимките са добри,аз за такива не мога и да помисля.Рибите за два дена при теб,направо голяма разлика имат.Пробвай да снимаш делфините(Cyrtocara moorii,да ги знаеш)да ги видим.

-- Сря Авг 21, 2013 17:49 --

Хайде и аз да кача една,от преди две седмици.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2013 18:07 
Акварист
Акварист

Някак си много дълго време не съм в течение на събитията..
Фройд- Личи си че за аквариума полагаш много грижи и фантазия.
rosen-shumen- Е вече снимаш рибите много добре. Напреднал си доста в фотографията. Продължавай смело.
patsko78- Поздравления Цихлидарника е оформен добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 220 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Всички видове поръчкови нагреватели за промишлено и битово п

в Общи разговори

sirakov_s

2

1112

29 Яну 2019 21:13

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 29 Окт 2020 7:22

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми