Тук е от: 17 Ное 2009 9:52 Мнения: 77 Местоположение: Шумен
Skype: pako_boy5477
(автор на темата)
Здравейте, ето какво открих за есенното изложение в Шумен
"Традиционен есенен базар на гълъби и други декоративни птици и животни в град Шумен /09.10.2010/
Сдружение на природолюбителите гълъбовъди "Гълъб на мира" - гр. Шумен известява, че на 9-ти октомври /събота/ 2010 година в град Шумен до портала на КТА "Мадара" ще се проведе традиционният базар на гълъби и други декоративни птици и животни. Пътните листи са задължителни! Всеки участник, който ще носи птици и животни на базара, трябва да притежава пътен лист от местната ветеринарно-медицинска служба на населеното място по район. Молим Ви, преди да си тръгнете да почистите района и хвърлите отпадаците в контейнерите. Ако има забрана поради птичи грип ще ви известим своевременно! За повече информация: Председател на сдружението Станислав К. Стефанов 0887 735 461 0897 444 262 "
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
westcamp С този визаш да си призная ме стъписахте.Не знам коло дълго го ползвате но лично за мен е не разбираемо.Каквито и символи от Османската империя да се показват и по каквито и поводи,меко казано са недопустими .Още преди много години Кемал Ататюрк ги премахва с което отрече непопулярна та политика и действие на бивалата Османска империя довела до изолация на турската държава.Пропагандирането на тези символи е като да показваш фашистките Като Български граждани трябва да имаме поне малко уважение и сериозност към нашата история.
Тук е от: 15 Апр 2007 21:12 Мнения: 987 Местоположение: Шумен
Skype: nipresi
barbus,изложбата в Шумен е предимно за птици.Има и зайци,някое и друго куче,даже имаше и питон преди време.Акваристите са изключително малко.Има някоя друга рибка,но предимно хелери,гупи,златни и т.н.Продава се предимно китайска евтина техника,може би защото е по вървежна и лесно продаваема.Не съм виждал да има Ехайм."Хиляди" хора се блъскат и настъпват,има доста шатри с кебапчета и бира и така.Изложбата няма нищо общо с тези,кото ни показваш ти.Ако отида ще щракна няколко снимки да добиеш представа.
Тук е от: 15 Апр 2008 2:43 Мнения: 3222 Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
barbus написа:
westcamp С този визаш да си призная ме стъписахте.Не знам коло дълго го ползвате но лично за мен е не разбираемо.Каквито и символи от Османската империя да се показват и по каквито и поводи,меко казано са недопустими .Още преди много години Кемал Ататюрк ги премахва с което отрече непопулярна та политика и действие на бивалата Османска империя довела до изолация на турската държава.Пропагандирането на тези символи е като да показваш фашистките Като Български граждани трябва да имаме поне малко уважение и сериозност към нашата история.
Ама като маате (ядете) баклави и дюнери не говорите така, плющят ви ушите. Чак пръстите си облизвате и не можете да мислите за друго. Сега на гладно, много идеи ви идват.
П.П. А това, че дюнерджията преди малко е излязъл от тоалетната с ибрика преди да ви обслужи, пак не ви дразни.
_________________ "Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"
Тук е от: 15 Апр 2008 2:43 Мнения: 3222 Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Български гастарбайтер да отиде на изложба е все едно ходжата да иде на петъчната литургия във Ватикана. В свободното си време, ние сме намерили къде по-интересни занимания като например - да обикаляме автокъщите за евтини Голф 3, да бръмчим по немските битпазари за боклуци, които после да продадем в България и т.н. Германия е голяма държава и никога не можеш да скучаеш. Но за да задоволя любопитството ти, ти пращам един клип от купон на български гастарбайтери. Препоръчвам ти да не гледаш картината, само се концентрираш върху звуците и ще имаш чувството, че си в зоологическата градина в Берлин. От това по-хубава изложба, здраве му кажи.
Виж и тук, сякаш синигерчета пеят.
_________________ "Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
nipresi Важна е идеята и традициите.Ще чакам с нетърпение материалите ти .Нашенците са изобретателни хора като се поразгледат какво става в Европа нещата полека лека ще се променят.Както се казва -всеки иска да се учи но никой не иска да бъде поучаван.Така че може и аз да посетя изложбата и да видим какво ще се получи.
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
Драги westcamp надявам се ,че акваристиката или някои други екзотични животни предствлявят интерес за вас.Ако найстина е така тук сте на правилно място.Ще се радвам ако се включите в дебатираните теми или сам предложите такива.Ако по някакъв начин съм ви засегнал,моля за извинение-нямал съм такова намерение то не.С моето изявление просто съм се придържал към исторически те факти.На вас и на всички участници в Форума на Шуменските Акваристи желая приятен виикенд.
Тук е от: 15 Апр 2007 21:12 Мнения: 987 Местоположение: Шумен
Skype: nipresi
Ходих вчера на изложбата за птици.Нямаше нищо,което да впечатли хора свързани с нашето хоби.Наколко сергии с китайска техника и Акваел.Рибки видях само хелери,гупи,златни и някоко цихлиди.Имаше и дискуси,но тъй като беше доста студено бяха в хладилна чанта(без лед естествено ),може би за да им се поддържа по-висока температура.Като цяло съм разочарован(както всеки път )откъм присъствието на акваристи,но тя изложбата си е в крайна сметка за птици.Най-много вървеше алъш-вериша на капанчетата със скара-бира.Това е накратко.Снимки не съм правил,просто нямаше на какво.barbus завиждам ви благородно за изложбите в Чехия !
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2148
Skype: valentin.trifonov50
Няма кой знае за какво да ми завиждаш,аз след известно време ще трябва да се завърна.Та докато съм тук искам да ви информирам.Пък ние всички вече сме дълбоко в материала-знаем акваристичните форуми в Чехия и можем да ги следим и от България.Борсите с евтини риби и водни растения наистина ще ми липсват.Но погледнато от друга страна у нас конкуренция та е по слаба и дава възможност за изяви на Българските акваристи.По голямата част от рибичките отгледани тук се изнисът навън.