ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Окт 2019 22:05

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Телевизионни сервизи в Шумен
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016 19:37 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 04 Окт 2016 18:23
(автор на темата)
Исках само да споделя тоталното си недоумение от цените на ремонтите на телевизори в следните 2 сервиза: 1) Плиска 8 (срещу товарния вход на градската градина), и 2) Интеграл. Та значи, и в двата сервиза таксуват за труд независимо от времетраенето на "интервенцията" ??!!!?? В Интеграл въпросната такса е 80 лв., а на Плиска е "само" 50 лв. Няма значение дали им е отнело 10 минути или часове (часове няма как да им отнеме между впрочем), цената за труд е фиксирана (разбира се частите са си отделно), на това му викам пълен абсурд. Наистина недоумявам как Шуменци могат да бъдат клиенти на подобни "услуги", фирми с такива цени и с такава политика на ценообразуване трябва да бъдат тотално бойкотирани. Всички добре знаем какви са средните заплати в града, как града запада от година на година и демографски и икономически е "заминал", просто ми е чудно кога Шуменци ще се научат с "паричния си вот" да стимулират хората и фирмите, които го заслужават. Аз лично в тези 2 сервиза няма да стъпя, даже няма да ходя от същата страна на улицата... Ако може някой да внесе малко яснота по темата, ще съм му благодарен, защото наистина не разбирам какво става. Особено ако е някой "доволен" клиент на въпросните супер-специалисти дето искат да заработват (и явно успяват) по петдесет-сто лева на час, в Шумен !!! (думата доволен може пожелание да бъде заменена с друго прилагателно, дано се досетите точно кое имам предвид).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Телевизионни сервизи в Шумен
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016 21:20 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
И преглед на кола с газова струва поне 50 лв годишно даже без да е повредена :twisted: Отделно, че да имаш интернет и телевизор си е хм... провинциално? :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2016 20:52 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 25 Фев 2011 19:48
За всичко си прав, аз обаче се чудя има ли още хора, които при подобни цени да носят телевизорите си на ремонт. Откъдето и да го погледнеш, си е икономически неоправдано. Един евтин телевизор струва 200 лева и е с поне 2 години гаранция. На промоция има и още по-евтини. Освен това е пълно и с оферти втора ръка. Ако пък говорим за много скъп уред, аз лично не бих го дал за ремонт в Шумен. Принципно в България много неща не струват, колкото би трябвало. Затова аз от години пазарувам основно по интернет. Първо, произходът на стоките е гарантиран, второ цените са много по-добри. Българинът като цяло не си цени клиентите, не мисли какво ще прави след 10 години. Мисли как днес и утре да набута няколко "балъка" и да направи "големият" удар от няколкостотин лева отгоре. Да, ама това е до време, после всичко бързо приключва и започва един рев. Всички помним какво се случи с кварталните магазини. Продаваха боклуци, лъжеха хората, държаха се нагло, дойдоха веригите и ги разбиха тотално. Не, че и иначе нямаше да понесат загуби, но доста от тях щяха да имат приличен оборот, ако си бяха развивали бизнеса нормално. В близките десетина години ще дойде ред и на автоджамбазите ( пишман майстори, "търговци" на коли и авточасти ). Просто новите автомобили ще стават все по-достъпни и от споменатите почти няма да има нужда.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2016 22:38 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
В близките 10(100+) години ще изобретят телепорти и холоприключения и пак ще има едни :J2.gif да зяпат реклами и брадъри по телевизията :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2016 15:33 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Добър тв сервиз има в Тракийския на ул. "Родопи" срещу читалището. Ако байчото го няма в бараката, звъниш на посочения телефон и той ще слезе да те обслужи почти без пари.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2016 19:22 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 06 Авг 2007 10:05
боклуджадере,
Телевизор не си ремонтирал, това е ясно, но със сигурност не си ремонтирал и каква да е друга електроника.
Цената на труда е ясна, ако не ти харесва, не си оставяш телевизора и това е, не бери грижа кой как си изкарва парите и дали има клиенти.

А ти специално за това ли се регна у форума?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016 12:31 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 04 Окт 2016 18:23
(автор на темата)
Благодаря на всички за отговорите и за отделеното време, аз намерих техник с нормална ценова политика, също и реших откъде ще се купи нов телевизор впоследствие (от Емаг, специално за телевизори, цени и избор, няма кой да ги бие), аз лично телевизия от години изобщо не гледам (нямам и никакво намерение да започвам), но въпросният уред е на един от родителите ми а както знаете възрастните хора не могат без телевизия.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Специализирани сервизи в Шумен

в Хора, пътища, автомобили

Loveca_

22

4802

28 Ное 2015 13:04

Местите се София- Шумен, Шумен - София?