ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 06 Дек 2019 22:56

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Сервиз за компютърна техника!
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009 18:54 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 29 Юни 2008 16:03
(автор на темата)
На всеки, който ползва компютър и всякаква компютърна техника му се е налагало да ползва услугите на специализиран сервиз. Интересува ме вие като потребители какви претенции имате към такъв сервиз. От какви услуги в тази сфера имате нужда?

-- вто окт 20, 2009 20:42 --

Темата се роди от един спор и за това реших да ви попитам какво мислите.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Сервиз за компютърна техника!
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2009 19:12 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Естествено, че претенциите първо са към цената. Не може да ти искат 50 лв. за ремонт "с материали на клиента", например преинсталация на Windows. Или други безумни такси за инсталация на драйвери от диск на клиента. Предпочитам вариант, в който майсторът казва: оправих това и онова, мога да направя и трето за оптимизация...", т.е. да ми предложи комплексна услуга. Не искам да се разкарвам до сервиз само за да почистят праха.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2009 13:48 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Да се дава гаранция. Не може да бъде даден лаптоп за ПРОФИЛАКТИКА (в случая почистване от прах), да се вземат 15 лв. за услугата и да се върне с усмивка, обесняваща, че не е тяхна грешака, че дъното, паметта и харда са изгорели... Случай от преди седмица!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2009 23:07 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 08 Ное 2009 16:16
зависи към какви клиенти ще се ориентираш. Единични, случайни, дребни или към фирми с по 5 10 компютъра и вътрешна мрежа и т.н. Това означава да прецениш първо твоите възможности и тогава да решиш какъв тип са твоите клиенти. Не можеш да угодиш на всички. Цената не е на първо място. Важно е дали си коректен, дали се отзоваваш навреме, дали живееш с проблемите на клиентите си. Фокусирай се! Чао и успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2009 9:11 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
Сервиза който ме устройва е тоя на Еленко .. винаги работят бързо и качествено за мен това е по важно от цената ,но и тя не е висока .. основно ремонтирам там висок клас лазерни принтери ,винаги имат части в наличност .. а тоя който си носи РСто на сервиз за преинсталиране на Уиндоус заслужава да си плати 50 лв ,все пак акъл парасъ !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2009 9:18 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 07 Мар 2009 0:30
Ако имате проблем с компютрите си, пишете на илииката.Той е бог на тея работи!Има златни ръчички!Пипа смело в компютъра и знае къде да пипа!Илииката е пич и му разбира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009 19:36 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
zub4o написа:
На всеки, който ползва компютър и всякаква компютърна техника му се е налагало да ползва услугите на специализиран сервиз. Интересува ме вие като потребители какви претенции имате към такъв сервиз. От какви услуги в тази сфера имате нужда?

-Хората, които работят с клиентите да са любезни;
-Цените да са поносими;
-Да се работи бързо. Всеки ден без комп го преживявам доста тежко.
-Ако нещо не е по силите на съответния специалист в сервиза да насочи клиента към свой колега, а не да почне да разправя, че това не може да го управи, ама и никой в Шумен нямало да може и т.н.
-Да се дават бележки за всичко без подканяне и без цупене. И не само касови бележки, ами и нещо с което да може човек да докаже, че си е оставил компютъра за ремонт в съответния сервиз. А не да работят повече от един човек в сервиза и ти да си го оставил при единия, но после да попаднеш на друг и да не можеш половин час да обясниш кой си и за какво чакаш.
-Също така е добре да се записва при приемането горе долу за какъв ремонт е взет въпросния компютър, защото на мене ми се е случвало да си оставя лаптопа за едно, а те да му направят съвсем друго и да ми вземат пари за това (еленковците).
-Да се предупреждават клиентите за приблизителната цена на услугата/ремонта, преди извършване на ремонта, а не да разберат какъв е проблема, да го оправят без да ти кажат и да ти сервират като гръм от ясно небе сметка 150 лв.
-Гаранция.
-Да се дава информация при запитване. Въобще малко повече сговорчивост.
-Да се приемат за ремонт не само компютри с голям проблем и съответно за много пари, ами и с по-малки и евтини проблеми. А не като някои с ремонти под 50 лв да не им се занимава, щото им се губело времето.
-предпочитам да се предлага на едно място добър ремонт на всичко - компютри, монитори, принтери, скенери и т.н. за да не се разкарвам на различни места.
-Да се работи нежно с компътрите на клиентите, поне докато са в обекта. Като видя някой да ми дрънка лаптопа по някое бюро направо ми призлява.
-Малко хигиена да има в сервиза, поне за пред хората. И чистоплътност. Защото ми се е случвало да гледам как пред очите ми "инженер" яде баница над отвореното ми PC и си бърше и носа с ръка, и после бърка вътре със сополивите си мазни ръце. Той вярно, че беше добър специалист, ама мърляч.
-Ако може и да не смърди на цигари в сервиза.
Ами това е засега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009 19:46 
Компютърджия
Компютърджия
Аватар

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
Повечето известни компютърни фирми в града са скъпчий като се започне от прословутият Ергенко компютърс ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009 21:27 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
Аз ползвам услугите на Занков-намира се на "Цар Освободител"-срещу кафе "Клисик".Коректен,точен и си вдига телефона винаги.Цените са поносими и най-важното обяснява подробно кое как е направил и защо.Наскоро си купих лаптоп от там и го получих с уиндоус и програмите,които ми бяха нужни за работата (за инсталирането на операционната програма не ми взе пари).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2009 17:12 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Досега съм била доволна от Еленко, въпреки високите цени, но последния път, когато ми напълниха тонер касетата, бе направено с ужасно некачествен тонер и принтерът печата много бледо. Не е от тонер касетата, защото това й е първото пълнене. Проверила съм и настройките на принтера, сложен е на най-високо качество на принтиране, не е на икономичен режим.
Мисля, че повече няма да ги използвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2009 14:15 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 18 Ное 2007 11:48
Alexi_ написа:
Сервиза който ме устройва е тоя на Еленко .. винаги работят бързо и качествено за мен това е по важно от цената ,но и тя не е висока ..

Още един глас за Еленко.
Също съм доволен и от Параскевов - до старата поликлиника.

А относно този коментар за другата фирма:
БОЖУРА написа:
Наскоро си купих лаптоп от там и го получих с уиндоус и програмите,които ми бяха нужни за работата (за инсталирането на операционната програма не ми взе пари).

Божуре, по-добре си промени коментара, щото правиш мечешка услуга на фирмата...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2009 23:29 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
Това което търсите се намира на ул.Лайош Кошут1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2009 23:32 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 14 Дек 2009 23:11
По принцип аз ходя и оправям нелегално компютърчета на познати, на тяхни познати и изобщо.
Преди когато не разбирах до толкова, а знаех само параметри си взимах от А. Занков, но времето му изтече от моя гледна точка.
Мога да Ви препоръчам 1 хубав сервиз с 1 точен младеж. Става дума за сервиза до Лукойл в (Боян Балгаранов) момчето се казва Иво и е точен от всяка гледна точка и работи много евтино :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009 14:00 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
"много евтино" != "качествено". Гаранция!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009 17:53 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 26 Яну 2007 18:18
Използвам услугите на Еленко от години и съм доволен! Не съм имал проблеми! Но ако имам някакви проблеми, не бих се колебал да ги кажа в прав текст на хората във фирмата или на самия Еленко, а и в който и да е друг търговски обект в града или някъде другаде! Мисля, че това е начина да се уреждат евентуални проблеми, а не да се премълчават и след това да се говорят неща някъде, по някое време!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Готина компютърна фирма за ремонт на лаптоп.

в Хардуер и софтуер

Тони 86

2

1544

21 Сеп 2015 8:59

Курс Обща компютърна грамотност за деца и възрастни хора

в Услуги

borsaplazma

2

1303

10 Мар 2015 10:11

Препоръчайте ми сервиз